2600XT DDR4 Driver Sorunu / Resimli

Başlatan Akay, 06 Mayıs 2008 - 12:15:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Akay

Driveri kurmak için geçtiğim aşamalar / Compiz yüklü şuan

1- Envy
2- Kısıtlanmiş Sürücü Yöneticisi
3- Uçbirim'den / Update

Aldığım tüm hataları ScreenShot'la göstermek istiyorum bunlara ek olarak ispci görüntüsü'de mevcut

driveri kurmak için başka bir yol varsa gösterirseniz sevinirim herkese teşekkürler

ufuk_k

debhelper bağımlılığı sağlanamamış diyor. Konsoldan sudo aptitude install debhelper diyip ya da synapticten debhelper pakedini kurduktan sonra tekrar denediniz mi?

Akay

hayır denemedim / deneyip mesajımı editlicem teşekkürler

Düzeltme: Evet Debhelper kurulu görülüyor diğer paketlerinide yükledim yine olmadı aynı hatayı veriyor

ufuk_k

Editleme, yeni mesaj yaz, yoksa problem ve çözüm anlaşılmaz :)

Akay

Alıntı yapılan: ufuk_k - 06 Mayıs 2008 - 12:51:41
Editleme, yeni mesaj yaz, yoksa problem ve çözüm anlaşılmaz :)

ilk mesajı değil tabi en son mesaji editledim ilk mesaj diğer kullanicilarin sorunlarinin çözülmesi açisindan editlenmemeli

uyarınız için tşk'ler :)

Düzeltme: Synaptic paket yöneticisinden debhelper diye arattıgımda resimdeki sonuçları çıkıyor
ve boş kutucukları işaretleyip kurmak istediğimde resimde'ki hatayı alıyorum

ufuk_k

Synaptic paket yöneticisinden settings-repositories kısmına girin. Multiverse, Universe depolar işaretli mi? Değilse işaretleyin. Ya da /etc/apt/sources.list dosyasından bu dediğim depoların önünden # işaretini kaldırın.
Synapticten ubuntu-restricted-extras pakedini kurmadınız mı?
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,952.0.html

heartsmagic

Bir de envy'yi metin tabanlı başlatmaya çalış.

sudo envyng -t

Bağımlılıkları kendisi çözüyor olması lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Akay

Alıntı yapılan: ufuk_k - 06 Mayıs 2008 - 13:47:16
Synaptic paket yöneticisinden settings-repositories kısmına girin. Multiverse, Universe depolar işaretli mi? Değilse işaretleyin. Ya da /etc/apt/sources.list dosyasından bu dediğim depoların önünden # işaretini kaldırın.
Synapticten ubuntu-restricted-extras pakedini kurmadınız mı?
http://www.ubuntu-tr.net/kurulum-oncesi-ve-sonrasi/kurulum-sonrasi-ilk-yapilmasi-gereken-bir-kac-sey/0/

Synaptic Paket Yöneticisinden  Bahsettiginiz yerde Multiverse, Universe isimli herhangi depo yok 2 depo var birinin ismi partner diğerinin Partner  (source Code)
onları'da zaten işaretlemiştim daha önce

/etc/apt/sources.list bu kod'da synapticten ayni kapıya çıkıyor ve herhangi bi deponun önünde zaten # işareti yok

Synapticten ubuntu-restricted-extras diye arattıgımda herhangi bi paket ile karşılaşmiyorum cümleyi kelimelere bölüp arattığımda yine bu cümleyi tamamlayacak herhangi bir paket görünmüyor.

en son vermiş olduğunuz linki'de inceledim sorunum halla çözülmedi

Alıntı YapBir de envy'yi metin tabanlı başlatmaya çalış.

Kod:

sudo envyng -t

Bağımlılıkları kendisi çözüyor olması lazım.

uçbirimden bu kodu girdiğimde (şifremle birlikte) command not found hatası alıyorum

son olarak ekran çözünürlüğüm 1280/1024 iken şu an 800/600 ve ayarlarda 1280/1024 ayarı yok bu driver sorununu çözemezsem böyle kullanmak mecburiyetince kalıcam ve ekran'da çok büyük kullanilmiyor bu şekilde :)
hepinize tekrardan tşk ediyorum

hoşçakalın,

Düzeltme: Kısıtlanmış Sürücü Yöneticisinden kurmaya kalktıgımda bu hatayı alıyorum "xorg-driver-fglrx" bu paketi synapticten arattıgımda'da herhangi bi paket ile karşılaşmıyorum

artı olarak az önce cd'yi takip sıfırdan tekrar kurdum (kurulum hızlı oldugu için) :) sistem cd üstünden çalişirken
Kısıtlanmiş Sürücü Yöneticisinden Driveri kurmaya çaliştigimda aşağıda'ki linklerden Download işlemi başladı

1-  http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/g/gcc-3.3/libstdc++5_3.3.6-15ubuntu2_i386.deb
2-  http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/restricted/l/linux-restricted-modules-2.6.22/xorg-driver-fglrx_7.1.0-8.37.6+2.6.22.4-14.9_i386.deb

şimdi bu linkleri depolara eklesek driveri indirebilirmiyiz cevap evet ise depoya nasil ekleriz? :)

ufuk_k

Siz depoları sisteme eklememişsiniz. O depolar sources.listte ekli olmazsa, paketleri bulamazsınız.

Nasıl Sources.list Burada altta hardy heron içni liste var. Onunla değiştirin listenizi, ya da olmayanları ekleyin. Sonra sudo aptitude update

Akay

tmm çok teşekkürler ama bu kodları depoya nerden ve nasil ekliyoruz? :)

heartsmagic

Yukarıda verilen bağlantıda zaten yazıyor.

Akay

heartsmagic

Ayrıca eğer bir yukarıda denediğin şeyde komut bulunamıyorsa Envy'yi sağlıklı olarak kuramamışsın demektir.

Akay

işlemleri başarıyla tamamladım driveri'da kurdum yalnız daha kötü oldu
sanki driver hiç tanıtılmamış gibi görüntü uygulamaları çok ağır çalışıyor kurulumdan sonra yeniden başlatma işleminide tamamladım
şu an daha beter oldu diyebilirim 3d efektlerini kullanamiyorum haliyle

3D efekt ayarlarında The Composite Extension is not avaliable hatasını alıyorum başka bir çözüm yollu varmı acaba

Akay

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Mayıs 2008 - 21:52:21
Ayrıca eğer bir yukarıda denediğin şeyde komut bulunamıyorsa Envy'yi sağlıklı olarak kuramamışsın demektir.

envy zaten kurulmadı'ki kurulumda birinci aşamada o hatayı aldım yani dosyayi indirdikten sonra açtığım ilk pencere bu hatayı aldım :)

heartsmagic

Daha kötü olması garip. Sen şimdi neyle kurdun sürücüyü?

Akay

Depo listesini güncelledikten sonra kısıtlanmış sürücü yöneticisinden kurdum (daha önce hata veriyordu) sorunsuz bir şekilde dosyaları indirip install ettikten sonra sistemi yeniden başlattım ve böyle oldu

heartsmagic

Şimdi ne kurduysan bir siliver güzelce. Sonra Envy'yi hallet bir de onunla kurmayı dene.