Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.6%)
Opera Browser
227 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 905

furyzer0

Alıntı yapılan: FireSwords - 15 Ağustos 2016 - 19:03:12
Alıntı yapılan: furyzer0 - 15 Ağustos 2016 - 18:59:07
Çok fazla eklenti kullanmam onla da uğraşmak istemem ondan operanın kullandığım çoğu özelliğe yerleşik olarak sahip olmasından dolayı opera kullanıyorum ama linuxda firefox tercih ediyorum bu aralar edge de baya iyileşti ama hala ilerlemesi lazım özellikle eklenti konusunda
Eklentiler sadece reklam engelleyici değil ki  :D

Bu arada Edge bence berbat bir tarayıcı. YouTube videolarını oynatırken çok sorun yaşatıyor, seçilen kelimeyi direkt Google'da aratma gibi önemli bir özellik yok. Dosya indirirken tüm interneti felç ediyor. Microsoft tarayıcı işinde cidden berbat.

Ben tam aksini düşünüyorum edge performans olarak sayfa yüklemesinde en iyi olmasa da benim 5 yıllık laptopumda sayfa yüklendikten sonraki performansı çok iyi özellikle kaydırma akıcılığını ben hiçbir tarayıcıda hissedemiyorum ayrıca mağaza uygulaması olduğu için gezinti yaparken virüse yakalanma ihtimalin daha düşük.Ben youtube da hiçbir sorun yaşamıyorum hala yaşadığım tek sorun ara sıra gerçekten ciddi derecede donması oluyor.Ancak gerek güç tüketimi gerek performansı özellikle laptop kullanırken ilk tercih ettiğim tarayıcı benim için

* Alıntı düzeltmesi.

meda

Alıntı yapılan: FireSwords - 18 Ağustos 2016 - 23:35:05
Vivaldi'yi bıraktım, OS X üzerindeki Chrome'un sorunlarına sahip. Üstüne kararsız. Daha olgunlaşması gerek.
Vivaldi'yi yakın zamanda denedim ne ilginçtir bir kasıntı var. Chrome ise Safariden sonra en hızlı tarayıcı fakat kendi sunduğu servisler çok iyi olmasına rağmen donanım hastalığı belki de MacOS tarafındaki kasıntı bundandır. Windows ortamında donanım iyi ise Chrome'un kasıntı çalıştığına çok az denk gelmişimdir.  2-3 haftadır Opera kullanıyorum ve sonuç olarak geçen yıldan bu yana daha iyi durumda. Kararlı çalıştığı gibi pencere geçişleri falan baya akıcı çalışıyor.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

furyzer0

katılıyorum pürüssüzlük deneyimi isteyenler operayı denemeli kesinlikle. Safari hakkında bir fikrim yok çünkü hiç osx kullanamadım.

mt

Artık Midori kullanıyorum herkesin kullandığı malum web tarayıcıdan (eklentisiz) en azından ilk açılışta %500 hızlı açılıyor..

ThomasK1907

Teşekkürler

XRumer

Web tarayıcılarda eklentiler, web tarayıcının sistem kaynaklarını ne kadar kullandığını doğrudan etkiliyor. Chrome son yıllarda sistem kaynaklarını en çok tüketen web tarayıcı olarak görülse de eklentisiz bir Chrome deneyimi de oldukça hafif olabiliyor. Aynı şeyi Firefox için de söyleyebilirim.

Peki, eklentisiz bir web tarayıcı deneyimi mümkün mü? Bu web tarayıcının hangi özellikleri dahili olarak sunduğuyla ilgili bir şey. Mesela Opera kullanıcısıysanız reklam engelleme eklentisine gerek yok. Vivaldi ise bildiğim kadarıyla pek çok şeyi eklentisiz sağlama derdinde olan bir tarayıcı.

Fakat dahili olarak Lastpass, Pocket, reklam engelleme, Google Keep, LinguaLeo eklentilerinin sağladığı özelliklerinin hepsini sağlayan, hiçbir sorun çıkarmayan bir tarayıcı olsa benim için çok güzel olurdu.

Fakat bu tarayıcıların da kendilerine göre sorunları var. En azından ben de öyle. Bu yüzden her ne kadar performanslarından memnun olmasam da Firefox ve Chrome arasında gidip geliyorum.

majortom

Firefox'u silip çok hafif bir tarayıcı kurmayı düşünüyorum. Önerileriniz neler ?

ata1

Midori çok hafif ama çok basit bir tarayıcıdır.

majortom

Alıntı yapılan: ata1 - 14 Aralık 2016 - 19:29:43
Midori çok hafif ama çok basit bir tarayıcıdır.

eklenti desteği var mı acaba ? firefox'u nasıl silebilirim ?

illedelinux

Firefox'u silmek istersen.
sudo apt-get remove firefox

Hafif ve eklenti destekli bir tarayıcı herkesin hayali ama öyle bir tarayıcı henüz icat edilmedi.
Ancak eskiden işlemci düşmanı olan Chromium son sürümlerde videolarda işlemciyi çok az kullanıyor.
Yüklemek istersen.

sudo apt-get install chromium
sudo apt-get install pepperflashplugin

Yükledikten sonra bu eklentiyi de yüklersen videolarda daha az sistem kullanır.
StopFlash Flash Blocker
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

majortom

o zaman ben şu midori ile takılayım biraz hoşuma giderse devam ederim :) çok teşekkür ederim. tahminimce aşağıdaki komut ile olası bir karar değişikliğimde  firefox'u geri getirebilirim. Doğru mudur ?

sudo apt-get install firefox

eronis

Alıntı yapılan: illedelinux - 14 Aralık 2016 - 20:20:09
Firefox'u silmek istersen.
sudo apt-get remove firefox

Hafif ve eklenti destekli bir tarayıcı herkesin hayali ama öyle bir tarayıcı henüz icat edilmedi.
Ancak eskiden işlemci düşmanı olan Chromium son sürümlerde videolarda işlemciyi çok az kullanıyor.
Yüklemek istersen.

sudo apt-get install chromium
sudo apt-get install pepperflashplugin

Yükledikten sonra bu eklentiyi de yüklersen videolarda daha az sistem kullanır.
StopFlash Flash Blocker
Madem flash tavsiye etmiyorsun, pepperflashı niye kurduruyorsun ? Madem kurdurdun ayriyeten onu engelleyecek bir eklentiyi niye kurduruyorsun ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

illedelinux

Alıntı YapMadem flash tavsiye etmiyorsun, pepperflashı niye kurduruyorsun ? Madem kurdurdun ayriyeten onu engelleyecek bir eklentiyi niye kurduruyorsun ?

Sevgili eronis, bunu okurken kendimi gülmekten alamadım, zira bilgisayar dünyasına yeni gelenlerin soracağı türden sorular olmuş :)

Benim flash tavsiye etmeme gibi bir sözüm olmadı, galiba yanlış değerlendirmişsin.
pepper yüklenmeden istisna dışında videoları göstermiyor (GoogleChrome gibi değil).
Önerdiğim eklenti ise bir siteye girdiğinde reklam flashları da dahil hepsinin çalışmasını engelliyor, sadece sana lazım olanın üzerine tıkladığın açılıyor, böylece işlemci kullanımını yüzde seksanlardan yüzde otuzlara düşürebiliyorsun...

eronis

Alıntı yapılan: illedelinux - 15 Aralık 2016 - 01:47:17
Alıntı YapMadem flash tavsiye etmiyorsun, pepperflashı niye kurduruyorsun ? Madem kurdurdun ayriyeten onu engelleyecek bir eklentiyi niye kurduruyorsun ?

Sevgili eronis, bunu okurken kendimi gülmekten alamadım, zira bilgisayar dünyasına yeni gelenlerin soracağı türden sorular olmuş :)

pepper yüklenmeden istisna dışında videoları göstermiyor (GoogleChrome gibi değil).

sudo apt install chromium-codecs-ffmpeg* -y
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Berk Altunkılıç

Chrome ve operayı tercih ediyorum son zamanlardır.

Sebebi ise diğer tarayıcıların performansı düşük. Bir zamanlar en sevdiğim tarayıcı Mozilla Firefox idi. Fakat çok gölgede kaldı daha fazlasını beklerdim.

kolyemoda

Chrome diğerlerinden daha rahat geliyor.

ilgintv

Son günlerde edge de çok hızlı ama firefox tabikide

rglesn

Chrome fark atmış zaten anketin sonucu belli :)

eronis

Son 1 aydır Brave kullanıyorum ve şunu söylemeliyim. Piyasadaki en iyi iki tarayıcı olan Firefox ve Chrome projeleri birleşse, iki tarayıcının da sadece iyi yanlarını alıp da ortaya bir proje ortaya çıkarsalardı bu proje Brave olurdu. Kararlılık sorunu yok, sync iyi çalışıyor, multiplatform, diğer denediğim tarayıcılardan hızlı, bütün Chrome Store eklentilerini çalıştırıyor ve göze hitap ediyor. Daha ne isteyim? :D

aderinkaya

Manuel yollarla pentest yapacaksam toolları nedeniyle mecburen firefox, seo çalışıyorsam google web master tolları ile işim varsa mecburen chrome. Eğer bu ikisine mecbur olmasaydım operayı tek geçerdim :)

Empat

[mention=646517]@eronis[/mention]

Vivaldi tarayıcısı da bahsettiğiniz kadar başarılı geliyor bana.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

illedelinux

@Empat kardeşim, seçeneklerden Chromium ve Chrome tarayıcıları tek seçenek yerine ayrı vermeniz daha doğru olur, çünkü malumunuz taban dışında çok farklılar, Chromium açık kaynak ve bütün depolarda varsayılandır, Chrome ise kapalı ve ana depolara dahil edilmiyor.

Mecnun

Allah kula yakın, kul da Allah'a..

sinan54

Arkadaşlar @eronis'e kulak verin,Brave browseri bir deneyin derim.Bugün yükledim süper hızlı Android telefonada hemen kurdum reklamlardan kurtuldum.

illedelinux

Alıntı yapılan: sinan54 - 28 Mayıs 2019 - 20:33:37
Arkadaşlar @eronis'e kulak verin,Brave browseri bir deneyin derim.Bugün yükledim süper hızlı Android telefonada hemen kurdum reklamlardan kurtuldum.

4 yıl önce burada paylaşmışım, hatırlattığın için teşekkürler :)
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52153.msg592927#msg592927