Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.6%)
Opera Browser
227 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 905

Quapukulu

Epiphany kullanıyorum bayadır.(Gnome-Web)

- Çünkü temiz bir tasarımı var.Sağda solda elli tane düğme yok.Herşey açık ve anlaşılır şekilde yerleştirilmiş.Adres çubuğunun kaybolması ve sayfa başlığının onun yerine gelmesi bence güzel bir özellik.

-Daha az kaynak tüketiyor.3 sekme açıkken 150 Mb Ram kullanıyor.

-Batarya tüketimi ki bu benim için en önemlisi, diğer tarayıcılara göre daha iyi.Lenovo G580 ile (SSD) Epiphany sürekli açık 6.30-7 saat arası bir kullanım sunuyor.(Tlp yüklü)

-Sayfaları tam olması gerektiği gibi görüntüleyebiliyor.Kendinden reklam engelleyicisi var.Video izlerken herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

-Yer İmleri kullanımı ise kötü.Daha kolay ulaşılabilir bir yerde olabilir aslında yer imleri.Eklenti desteği yok sanırım.Gerçi ayarlar kısmında ''Eklentileri Etkinleştir'' gibi bir seçenek var ama ben bulamadım eklentileri.

cosima

eronis

Soru;
Sizce eski bilgisayarlar için en iyi web tarayıcısı hangisidir ?
1- Firefox
2- Chrome
3- Chromium
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

dexter

Dakine

Gezinti için Firefox, iş için Chromium. Chromium kesinlikle Firefox'tan hızlı.

Ubuntu33

Ubuntu'da Firefox ama Windows ta Chrome a devam zaten ben Ubuntuyu sanalda kullanıyorum :D

Ubuntu33

Alıntı yapılan: eronis - 02 Temmuz 2016 - 11:45:49
Soru;
1- Firefox
2- Chrome
3- Chromium
Chrome kesinlikle değil belleği sömürüyor diye biliyorum Firefox olabilir.

dexter

Chromium chrome'un hafif sürümü. Eski bilgisayarlar için chromium daha uygun olur diye biliyorum.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

OnLive

Alıntı yapılan: Ubuntu33 - 10 Ağustos 2016 - 23:34:55
Alıntı yapılan: eronis - 02 Temmuz 2016 - 11:45:49
Soru;
1- Firefox
2- Chrome
3- Chromium
Chrome kesinlikle değil belleği sömürüyor diye biliyorum Firefox olabilir.

Chrome'un bellek düşmanı olduğu doğru (her platformda). Ancak Firefox'ta hiç bir zaman hafif bir internet tarayıcısı olmadı. Eski bilgisayarlara dağıtım olarak Lubuntu (32-bit), tarayıcı olarakta Midori'yi tavsiye ediyorun.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

illedelinux

Eski bilgisayarlar için Palemoon deneyin görün...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

eronis

An itibarı ile daha az güç tüketimi, hızı ve eklentileri için Opera'ya geçmiş bulunuyorum :)

http://shiftdelete.net/chrome-pil-dusmani-oldugu-kanitlandi-72668
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

mt

FireSwords

Opera son zamanlarda bayağı ilgimi çekmeye başladı ama geçiş yapacak zamanım yok. Şu an Chrome kullanıyorum. Haber siteleri içinse Safari kullanıyorum çünkü Safari'nin bildirimleri gerçekten çok güzel gözüküyor. Şu an için Chrome'dan menunum, geçiş yapmam için büyük bir sebebim olmadığı sürece de geçmem. Tüm eklentilerimi, Tampermonkey betiklerimi Opera'ya aktarmaya kalkasam en az birkaç saat uğraşmam gerekecek.

furyzer0

Çok fazla eklenti kullanmam onla da uğraşmak istemem ondan operanın kullandığım çoğu özelliğe yerleşik olarak sahip olmasından dolayı opera kullanıyorum ama linuxda firefox tercih ediyorum bu aralar edge de baya iyileşti ama hala ilerlemesi lazım özellikle eklenti konusunda

FireSwords

Alıntı yapılan: furyzer0 - 15 Ağustos 2016 - 18:59:07
Çok fazla eklenti kullanmam onla da uğraşmak istemem ondan operanın kullandığım çoğu özelliğe yerleşik olarak sahip olmasından dolayı opera kullanıyorum ama linuxda firefox tercih ediyorum bu aralar edge de baya iyileşti ama hala ilerlemesi lazım özellikle eklenti konusunda
Eklentiler sadece reklam engelleyici değil ki  :D

Bu arada Edge bence berbat bir tarayıcı. YouTube videolarını oynatırken çok sorun yaşatıyor, seçilen kelimeyi direkt Google'da aratma gibi önemli bir özellik yok. Dosya indirirken tüm interneti felç ediyor. Microsoft tarayıcı işinde cidden berbat.

eronis

Alıntı yapılan: FireSwords - 15 Ağustos 2016 - 18:31:22
Opera son zamanlarda bayağı ilgimi çekmeye başladı ama geçiş yapacak zamanım yok. Şu an Chrome kullanıyorum. Haber siteleri içinse Safari kullanıyorum çünkü Safari'nin bildirimleri gerçekten çok güzel gözüküyor. Şu an için Chrome'dan menunum, geçiş yapmam için büyük bir sebebim olmadığı sürece de geçmem. Tüm eklentilerimi, Tampermonkey betiklerimi Opera'ya aktarmaya kalkasam en az birkaç saat uğraşmam gerekecek.

http://www.makeuseof.com/tag/10-reasons-shouldnt-use-chrome-macbook/

Bunu okumanı tavsiye ederim.

http://www.omgchrome.com/new-macbook-dont-use-google-chrome/

https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=why+you+shouldnt+use+chrome+on+mac&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=why+you+shouldn%27t+use+chrome+on+mac

Mac OS kullanıyorsan Chrome'dan uzak dur derim. Sadece bir öneri. Iphone kullanan birisi olarak...

eronis

Benim ihtiyacım olan popüler eklentileri destekleyen, hızlı ve cihazlar arası veri senkronizasyonu özelliği bulunan bir tarayıcı. Böylece bilgisayarımda baktığım bir sayfayı evden çıkmadan önce sık kullanılanlara atıp, tramvayda okumaya kaldığım yerden devam edebilirim. Bunun için çoklu platform bir yazılım daha işimi görür. Malum, bilgisayarlarım Ubuntu, telefonum IOS, kullandığım Windows oyun makinem var.

FireSwords

Alıntı yapılan: eronis - 15 Ağustos 2016 - 21:45:23
Benim ihtiyacım olan popüler eklentileri destekleyen, hızlı ve cihazlar arası veri senkronizasyonu özelliği bulunan bir tarayıcı. Böylece bilgisayarımda baktığım bir sayfayı evden çıkmadan önce sık kullanılanlara atıp, tramvayda okumaya kaldığım yerden devam edebilirim. Bunun için çoklu platform bir yazılım daha işimi görür. Malum, bilgisayarlarım Ubuntu, telefonum IOS, kullandığım Windows oyun makinem var.
İşte Chrome kullanma sebebim bu. Android telefonim var. Telefonda açtığım sekmelere bilgisayarımdan erişebiliyorum ve bu gerçekten işimi çok kolaylaştırıyor. Keşke iPhone'um olsa da Safari kullanabilsem. Android'deki en iyi tarayıcı maalesef Chrome. Diğer tarayıcılar kesinlikle Chrome kadar akıcı değil Android tarafında.

furyzer0

Alıntı yapılan: FireSwords - 15 Ağustos 2016 - 22:19:24
Alıntı yapılan: eronis - 15 Ağustos 2016 - 21:45:23
İşte Chrome kullanma sebebim bu. Android telefonim var. Telefonda açtığım sekmelere bilgisayarımdan erişebiliyorum ve bu gerçekten işimi çok kolaylaştırıyor. Keşke iPhone'um olsa da Safari kullanabilsem. Android'deki en iyi tarayıcı maalesef Chrome. Diğer tarayıcılar kesinlikle Chrome kadar akıcı değil Android tarafında.
Hocam o zaman farklı androidler kullanıyoruz herhalde:) benim android tabletimde en çok kasılan tarayıcı chrome cihazda herhangi bir modifikasyon yapmadım firefox ve uc yağ gibi alıyorlar ama chrome çok kasıyor sayfa yükleme hızı falan gayet iyi ama

Ragnar

Chrome kadar sade ve performansın içine eden bir tarayıcı var mı? Ne yazık ki Chrome.

mehmetk1907

Vivaldi kullanmaya basladım bir kac gündür nadiren sapıtsada gayet akıcı, android tarafında dolphini tavsiye ederim, firefox maalesef androidde cok kasıyor.

hasanyılmaz

Vivaldi çok etkileyici, birkaç gündür kullanıyorum ve ana tarayıcım oldu denebilir.
Chromium tabanlı olmasına rağmen kendisinden daha fazla puan aldı Futuremark'ın karşılaştırmasında. Chrome eklentileri de kullanılabiliyor. Oldukça yeterli, Opera'nın yapımcıları arkasında ve gelişmeye devam ediyor. 

Linax

Opera bildim bileli güzel bir tarayıcıdır.
Yoksa her şey yeniden mi başlayacak?

FireSwords

Vivaldi'yi bıraktım, OS X üzerindeki Chrome'un sorunlarına sahip. Üstüne kararsız. Daha olgunlaşması gerek.

Quapukulu

Epiphany'den Opera'ya geçtim.

-Batarya performansı daha iyi.
-Yer imleri özelleştirilebilir ve çok şık.
-Gömülü reklam engelleyicisi var. (Bazen işini iyi yapmıyor.)
-Global Menu kullanılabiliyor.
-Performansı iyi.

Ambiance teması ile renk sorunları var. Benim masaüstüm klasik Ubuntu turuncusu renklerin hakim olduğu bir görsele sahip. Ancak Opera ısrarla bazı noktalarda "Mavi" kullanmakta ısrar ediyor.