Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.6%)
Opera Browser
227 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 905

betseg

AzMaN

I love Arch Linux...

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

megalanya

Deathangel

Firefox ama istekli olarak kullanıyorum zaten Linux'a geçmeden öncede firefox kullanıyordum. En azından açık kaynak, Windows'da bile en azından ben açık kaynak diye biliyorum chrome veya yandex gibi devletlere hizmet etmiyor birde tor yüklü o kadar :D

Düzeltme: İmla; lütfen dikkat ediniz..
in a world without fences and walls, who needs gates and windows

keyserver2.pgp.com
EA004CB1-->privatekey0@gmail.com

eronis

Arkadaşlar sizin fikrinize ihtiyacım var. Chromium/Chrome kullanıyorum. Normalde firefox'u seviyorum ancak firefox'un sync özelliği beni hep yarı yolda bırakıyor. Chrome tarafında eklentileri yeterli bulmuyorum ayrıca arkasında google bulunan bir tarayıcının sync özelliğini kullanmak ister istemez beni kıllandırıyor ;D Firefox tarafında ise yer imlerim kendiliğinden siliniveriyor. Beni hem eklentileri ile yarı yolda bırakmayacak hem de sync özelliğine güvenilir bir tarayıcı önerir misiniz ? Belki firefox sync'deki bu yer imlerinin kaybolması sorununun çözümünü bilen de vardır aranızda, onu da dinlemek isterim.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

mehmetk1907

Firefox benide kanser ediyor o konuda sync olayi bildiğin yalan,  chromium kullanmaya başladım ben yine hizli ve sürekli her cihazda senkronize.

saitp

Bazen Firefox, bazen Chrome. Firefox eskisi gibi değil ne yazık ki.  :(
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

neynefes

Firefox sync konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Nasıl bir sıkıntı yaşıyorsunuz? Yerimi konusunda xmarks kullanıyorum ben oldum olası.

jaschar

chromium

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

projectdisco - state of art android distribution .

yazilimci_adam

Firefox. Geçenlerde ne oldu anlamadım ama 2 gün boyunca 1gb bellek tüketti şimdi tekrar normalde. Chrome bence yanından bile geçemez :P

freeman

Chrome.

Chrome 'un sync özelliği muhteşem. Yerimleri, yüklü eklentileri her cihaza kendi yüklemesi, hangi cihazda hangi sekmeler açık gibi özellikleri gerçekten çok güzel çalışıyor.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

neynefes

Bu saydıklarınız ben iyi bir tarayıcıyım diyen bütün uygulamalarda var artık.

freeman

Alıntı yapılan: neynefesBu saydıklarınız ben iyi bir tarayıcıyım diyen bütün uygulamalarda var artık.
Firefox 'un sync özelliğinin düzgün çalışmamasından dolayı Chrome 'a geçmiştim. 3 sene falan oldu.
Firefox şu an ne durumda tam bilmiyorum.

Ek olarak Chrome 'da mağazadan indirilen uzantı değil de uygulamalar çok işe yarıyor. Bildiğin masaüstü uygulamalar gibi çalışıyorlar. Firefox 'da bu tür şeyler var mı şu anda?
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

neynefes

Masaüstü uygulamaları şeklinde yok ama sync olayı aynı işi yapıyor tarayıcılarda. Eklenti, yerimi, açık sekmeler vs..

OnLive

"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

illedelinux

Bunlara oyumu kullanmasam da listede Vivaldi, Slimjet, İron ve İcecat olmalı.

Şimdilik dört dörtlük bir tarayıcı yok, var olanların en işlevsel olanı Firefox.
Chromium tabanlı tarayıcılar iyi olsa da teknik konular ve özelleştirme yönünden yetersiz.
Benim gönlüm Linux geliştiricilerinin Firefox gibi bir tarayıcı icat etmelerinden yana. Ubuntu web browser veya Debian web browser ya da Linux'u simgeleyen başka bir tarayıcı, ne güzel olurdu, hani o günler...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

eronis

Ubuntu Web Browser vardı yanlış hatırlamıyorsam.

@neynefes hocam firefox yer imlerimi sync sırasında siliyor ve geri getirilemiyor eğer back up yoksa. Diyelim ki yeni bir makineye kurduk yada makineye format attık, eski yer imlerinin çoğu siliniyor.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

burak öztürk

Slimjet kullanıyorum ve tavsiye ederim. 32bit sürümü de mevcut ve Ubuntu paketi olarak kurulum ve kullanıma sunulan içerisinde hızlı bir indirme yöneticisi ve reklam engelleyici, animasyonlu tema ve sayamadığım diğer birçok özelliği barındıran bir tarayıcıdır kendisi. Şuradan indirip kurabilirsiniz; http://www.slimjet.com/en/dlpage.php
Özelliklerine bir göz atmak için şurayı ziyaret edebilirsiniz: http://www.slimjet.com/

neynefes

Dediğiniz sıkıntıları yaşamadım. Eklentilerimi ve yerimlerimi hep sorunsuz geri getirdi. Geçmiş içeriği de dahil.

yenilikciadam

Eskiden chrome kullanırdım şimdi firefox kullanıyorum
@eronis ubuntunun bir web tarayıcısı var onu bir deneyeceğim ama ilk bakışta uyduruğa benziyordu(uyduruk olmasa ubuntu onu varsayılan olarak varsayılan tarayıcı yapardı ;)).
Hayatta değişmeyen tek şey değişimdir.
Ama ben değişimin beni zorla değiştirmesini beklemem.
Hiç beklemeden değiştiririm.

yenilikciadam

Eskiden chrome kullanırdım şimdi firefox kullanıyorum
@eronis ubuntunun bir web tarayıcısı var onu bir deneyeceğim ama ilk bakışta uyduruğa benziyordu(uyduruk olmasa ubuntu onu varsayılan olarak varsayılan tarayıcı
Hayatta değişmeyen tek şey değişimdir.
Ama ben değişimin beni zorla değiştirmesini beklemem.
Hiç beklemeden değiştiririm.

Felâsife

Bir yıl kadar Firefox kullandıktan sonra, tekrar Operaya dönmek güzel oldu, gerçi eskisi ile aralarında dağlar kadar fark olsada, yeni Opera performans açısından çok daha iyi konumda + kendi eklentileri yanında Chromun eklentilerinide kullanıyor ki bu iyi olmuş.
Opera 38 (beta) sürümünde dahili reklam engelleyici, dahili VPN gibi şeylerde eklediler ki oldukça hoş oldu, zaten bu 38 sürümünü çıktığından beridirde kullanıyorum, hiç sıkıntıda yaşatmadı, güya adı beta  ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

pybs147

Chromium kullanıyorum haftada bir çerezleri ve geçmişi temizledikten sonra bir sıkıntı yaratmıyor.

levandovski

Çıkışından beri Firefox kullanıyorum. Bazen Chromium'a geçiyorum.