Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.4%)
Opera Browser
228 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
425 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 907

Megatron

Alıntı yapılan: Rick - 08 Kasım 2010 - 21:59:30
Chromium var.
Zaten o yüzden onu eledim. :) Adı değişik. :)
Chromium da kullandım, Chrome kadar kararlı gelmedi bana. Sanal arkadaşlara danıştım. "Doğaldır" dediler. Google Chrome' nin temalarını kullanamıyor. Sorun bendemidir bilmem bir kaç siteyede giremedim onunla. Bu yüzden Chromium' u seçmek istemedim. Midori kullanmasaydım Firefox' un yanında Chrome' ye atıfta buulunarak işaretleyebilirdim.
GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

Yiğit Ateş

Benim bildiğim, Chrome ile Chromium arasında markalama ve birkaç sahipli çözücü hariç bir fark yok. Temaların kurulabilmesi lazım.

kaspara

ben tarayıcılar konusunda din dil ırk ayrımı yapmıyorum
hepsinin kendine has güzellikleri var bence hepsinin tadını çıkarıyorum
bilgisayarımda opera,firefox,Chromium yükle emir ve görüşlerimi beklemekteler
ama illa birini seçmek zzorunda kalırsam
oyum goes toooo
evet
opera

stratovarius

Açıkcası chromium kullandığım sıralarda temadada , eklentilerdede hiçbir sorun yaşamadım. Hatta chromedan hızlıydı.

jayw

Benim tercihim Firefox + Chromium'dan yana :)

ironic

Alıntı yapılan: Megatron - 08 Kasım 2010 - 22:06:08
Alıntı yapılan: Rick - 08 Kasım 2010 - 21:59:30
Chromium var.
Zaten o yüzden onu eledim. :) Adı değişik. :)
Chromium da kullandım, Chrome kadar kararlı gelmedi bana. Sanal arkadaşlara danıştım. "Doğaldır" dediler. Google Chrome' nin temalarını kullanamıyor. Sorun bendemidir bilmem bir kaç siteyede giremedim onunla. Bu yüzden Chromium' u seçmek istemedim. Midori kullanmasaydım Firefox' un yanında Chrome' ye atıfta buulunarak işaretleyebilirdim.

Muhtemelen Chromium geliştirme serisini kullanıyorsundur. Kararlı sürüm normal depolarda var..

rick

"Chrome = Chromium + kararlılık" Yoksa gerisi aynı zaten. Chromium, Chrome'un "unstable" ve "developing" sürümü. Chrome OS ve Chromium OS da öyle. Debian Stable ile Debian Sid gibi.

Ayrıca bakınız:
http://en.wiktionary.org/wiki/chromium
http://en.wiktionary.org/wiki/chrome
Wiktionary'ye göre; "chromium" kromun element hali, "chrome" ise süsleme ve kaplamada kullanılan hali. Ve bu, Google'ın isim seçimlerini açıklıyor.

ironic

= bu kadarla sınırlı değil ama.  :) Chromium projenin ana adı. Chrome burdan alınan ürünün makyajlanmış, kapalı kodlu eklemelerin olduğu sürüm. Chromium da kararlı sürüm olarak dağıtılıyor. Google ın kapalı kaynak dağıtımına razı gelmeyen açık kaynak sevdalılarının dağıttığı sürüm. İsteyen istediğini kullanır ama ben ortada açığı varken içine ne eklendiğini bilemediğim sürüme yönelmeyi uygun bulmuyorum. Kapalı kaynağa -gizliliğime saygı gösterildiği sürece- karşı değilim.

aklan

Alıntı yapılan: aklan - 26 Ekim 2010 - 01:29:55
Vazgeçemediğim bazı eklentileri nedeniyle diğerlerine göre biraz yavaş da olsa Firefox kullanıyorum. ... hızı ve başarımı daha iyi olan bir tarayıcı olmadığı sürece Firefox'tan vazgeçebileceğimi sanmıyorum.
Bu gidişle Firefox'a devam diyeceğim sanırım. Firefox 4 Beta'yı hiç kullanmadım ama bazı testlerin sonuçlarına göre Firefox, 4. sürümü ile birlikte, yürürken birden uçmaya başlayacak gibi görünüyor. :)
Mozilla'nın hazırladığı bir site olan arewefastyet.com sitesinde, Firefox kendini Chrome ve Safari ile karşılaştırmış. Firefox ,sunspider Javascript testinde en hızlı görünürken, v8bench testinde ise Chrome'un ardından ikinci görünüyor.

if

Midori'nin 0.2.4 sürümüyle foruma giremiyordum, bir türlü çözememiştim sorunu. Bugün 0.2.9 sürümünü kurdum ve girebiliyorum artık. Yapamadığım bir şey olmadı şu ana kadar Midori ile. Bana yetiyor ve Firefox'a göre ki her daim kullandığım tarayıcıdır, daha hızlı, hafif. Sanırım Midori Firefox'un yerini alacak benim gönlümde:)

mami96

Firefox

rick

Alıntı yapılan: if - 25 Kasım 2010 - 00:23:48
Midori'nin 0.2.4 sürümüyle foruma giremiyordum, bir türlü çözememiştim sorunu. Bugün 0.2.9 sürümünü kurdum ve girebiliyorum artık. Yapamadığım bir şey olmadı şu ana kadar Midori ile. Bana yetiyor ve Firefox'a göre ki her daim kullandığım tarayıcıdır, daha hızlı, hafif. Sanırım Midori Firefox'un yerini alacak benim gönlümde:)
Zaten Midori Acid3 testini geçebilmiş nadir tarayıcılardan biri;

mami96

Midori'yi

İphone ya da Nokia gibi telefonlarda kullanabiliyormuyuz???

rick

Alıntı yapılan: mami96 - 25 Kasım 2010 - 17:23:46
Midori'yi

İphone ya da Nokia gibi telefonlarda kullanabiliyormuyuz???
Maemo için var.

if

Açıklama için teşekkür ederim @rick. Fireox'u bırakamamamın nedeni alışkanlıktandı. Artık Midori kullanıcısıyım.

rick

Alıntı yapılan: if - 25 Kasım 2010 - 17:57:08
Açıklama için teşekkür ederim @rick. Fireox'u bırakamamamın nedeni alışkanlıktandı. Artık Midori kullanıcısıyım.
Ben de bugün Opera'yı kaldırdım (Zaten kapalı kaynaklı olması hoşuma gitmiyordu.) ve Firefox alternatifi olarak Midori kurdum.

MURATSPLAT

O değilde GTK HTML5'in içine gömmüşler..

Örnek:

Şu linke bakın:
http://blogs.gnome.org/alexl/2010/11/23/gtk3-vs-html5/

Gelecekte  gnome, kde ve Explorer tarih olursa hiç şaşırmayacam.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

rick

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 27 Kasım 2010 - 01:53:46
GNOME ve KDE dosya yöneticisi değil ki. Explorer, Nautilus, Konqueror vs.. dosya yöneticileri.

eribol

Explorer ayrıca windowsun masaüstü yöneticisi görevini de üstleniyor. Yok yok explorer'da :)

rick

Alıntı yapılan: eribol - 27 Kasım 2010 - 21:35:23
Explorer ayrıca windowsun masaüstü yöneticisi görevini de üstleniyor. Yok yok explorer'da :)
Zaten Windows'ta başka bir seçenek yok ki. :D

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: rick - 27 Kasım 2010 - 21:04:26
Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 27 Kasım 2010 - 01:53:46
GNOME ve KDE dosya yöneticisi değil ki. Explorer, Nautilus, Konqueror vs.. dosya yöneticileri.

Gnome, Kde, Xfce, Explorer(tabi ki linuxdaki gibi aynı mantıkla çalışmaz) pencere yöneticisidir.  Explorer windows da görevi sonlandırda kapat sonra dediğimi anlayacaksın :)

Chromium OS'da bunu yaptılar. Dünya internet hız ortalaması 5mb gibi bir şey olduğunda piyasayı Cloud Computing sistemler ele geçirecek. Özellikle şirketlerde bu sistemi çok kullanılacak.  Çünkü çok ucuz ve sağlam bir sistem.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

rick

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 27 Kasım 2010 - 23:52:58
Gnome, Kde, Xfce pencere yöneticisidir.
Değildir. GNOME bir masaüstü ortamıdır ve Nautilus dosya yöneticisiyle, Metacity pencere yöneticisini kullanır. KDE ise Konqueror (şimdi Dolphin) dosya yöneticisiyle, KWin pencere yöneticisini kullanır.  Xfce ise Thunar dosya yöneticisiyle, Xfwm pencere yöneticisini kullanır. Windows Explorer, sadece bir dosya yöneticisidir ama Görev Çubuğu'nu çalıştıran uygulama da odur.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: rick - 28 Kasım 2010 - 00:11:22
Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 27 Kasım 2010 - 23:52:58
Gnome, Kde, Xfce pencere yöneticisidir.
Değildir. GNOME bir masaüstü ortamıdır ve Nautilus dosya yöneticisiyle, Metacity pencere yöneticisini kullanır. KDE ise Konqueror (şimdi Dolphin) dosya yöneticisiyle, KWin pencere yöneticisini kullanır.  Xfce ise Thunar dosya yöneticisiyle, Xfwm pencere yöneticisini kullanır. Windows Explorer, sadece bir dosya yöneticisidir ama Görev Çubuğu'nu çalıştıran uygulama da odur.

Sen benim dediğimi anladın. Neden lafı dolandırıyorsun. Kde ile gelmiyor mu bu kwin.  Kwin olduğunu bende biliyorum. Kde yi zamanında bin defa derledim. Ayrıntıya  neden takılıyorsun :) Explorer gelince. Windows 95- 98-Me ile birlikte explorer ile pencere yöneticisi bütünleşikti. Hatta explorer kilitlendiğinde  windows uçardı.  Nt ve gerçek anlamda 32 bit mimariyle birlikte explorer da değişti.  Ama yine sonuç olarak explorer açılmadan ayar filan yapamazsın sadece pencere açarsın. Basit bir örnek explorer açılmadan windows denetim masası açılıyor mu ? Neyse bu konuyu uzatmayacam.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart

rick

Şu an bunları Lynx ile yazıyorum. Son derece kullanışlı ve metin tabanlı bir tarayıcı.

beyhudee

mozilla kullanıyorum ama yeni explorer ı merak ediyorum