Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.6%)
Opera Browser
227 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 905

deres

Chrome kullanıyorum.Eskiden İE kullanıyordum ama şimdi geri bakınca İE'nin ne kadar geride olduğunu farkettim.Ayriyetten firefox kullanıcılarının bu kadar çok olması bana ilginç geldi.

meda

Eklentileri en çok sanırım Firefox ama bence yeterli bir özellik değil hele ki benim gibi hızlı kaynak tüketimi az olsun derseniz Maxthon. Hatta Chrome'dan daha hızlı ve kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

neto

Chrome, hem hızlı hemde daha kullanışlı.

TRubuntu

"Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan, Türk dili ile konuşan Türk kültürü ile yetişen, Türk ülküsünü benimseyen her vatandaş, hangi din ve mezhepten olursa olsun Türk'tür, Türk Milliyetçisidir."

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk Milleti denir." (1930)

Uluönder Mustafa Kemal ATATÜRK

realramtha

Evet mozillanın sunmuş olduğu imkanlar dorğultusunda tercih edilen web tarayıcısı olması ihtimaldi :)

b.ilker

MİDORİ hem hafif hem de eklentileriyle hızlı ve işlevsel. hatta adblock özelliğiyle gereksiz reklamları açmıyor olması büyük bir artı. flash desteği yok gibi şeyler yazılıyor olması bazı bloglarda tamamen yanlış, çatır çatır flash çalıştırıyor. Bunun yanında kendisini Safari, ie, firefox gibi tanıtabiliyor. Bu da hoş bir özelliği bence.

Tek sorunu ara ara çöküyor olması. bazen tam bir işlem yapıyorken bir bakmışsınız işlem yarıda kalmış. Firefox'u sistemden tamamen kaldırdıktan sonra çökme sorunu tamamen ortadan kalkmasa da, çok azaldı. Firefox ile anlaşamıyor sanırım, çakışıyor.

Bi deneyin bence ;)

juggle

Bir süre Firefox kullanmaya çalıştım fakat 3D secure yaşarken şifreyi giricek alanı bulamadım bir websitesinde. Daha sonra yine bir websitesinde login olma problemi yaşıyordum. Biliyorum bunlar Firefox'un değil girdiğim web sitelerinin bugları ama bu siteler Chrome da çalıştığı için bende Chrome'a geri dönmek zorunda kaldım. Şuanda kullandığım tarayıcı Chrome.
what goes around comes back around

mehmet3582

kuzgun_

Maxthon gibi bir tarayıcının linux'u desteklediğini düşünürsek listeye konmaması biraz haksızlık olmuş :/
BSD >> Bilmediğin Sulara Dalmıcan!!

don_joganss

''Belki hiçbir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!"

heartsmagic

Alıntı yapılan: kuzgun_ - 24 Temmuz 2014 - 17:38:47
Maxthon gibi bir tarayıcının linux'u desteklediğini düşünürsek listeye konmaması biraz haksızlık olmuş :/

Anket açılmış 2008 yılında, Maxthon ilk Linux sürümünü çıkartmış 2014 yılında. Sence haksızlık yapan burası mı, yoksa 2014'e kadar Linux sürümünü bekleten Maxthon mu? Ha, hiçbir firmaya falan garezim yok, çıkartmayabilir de Linux sürümünü. Fakat haksızlıkları tanımlarken bence daha dikkatli olmalıyız değil mi? :)

Ekleyelim kendisini de ankete.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Pasific

%100 Firefox.

Operada anlamsız bir kasma var

memt_cekimler

Opera en son Chromium'un kullandığı teknolojilerden yararlanacağı belirtmişti.

Kişisel olarak bu saatten tamamiyle açık kaynaklı Chromium/Chrome varken Opera'yı pek tavsiye etmiyorum.

smt566

Flash uygulamalar haricinde ve eklentilerin daha iyi olmasından dolayı Firefox, flash uygulamalar açılmadığında Google Chrome. :)

Haoskman

Fİrefoxtan memnunum tasarım ve güvenilir oluşu gerçekten kendine çekiyor...

Quaoar

Alıntı yapılan: kuzgun_ - 24 Temmuz 2014 - 17:38:47
Maxthon IE tabanlı değil miydi? Nasıl uyarladılar Linux'a?

turkerataturk

aslında linuxda  google chrome  eklenti eksiği var

firefox da o üst pencere kenarı gıçık ediyor beni :D chrome onu kaldıra biliyorsun ve gmail hesabınla eşleştirdiğinde bütün ayarların ve şifrelerin hangi pc de olursa olsun geliyor,

Chrome iyidir ;)
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

omercetin78

Ben de ne zamandır Chromium kullanıyorum. Zaman zaman video indirme vs. konularda Firefox ihtiyacı hissediliyor, hâliyle ona geçiyorum. Chromium'da Flash sorunu da vardı sanırım, onun çözümü için başka bir yol takip etmiştim.

Şu an Chromium'dan memnunum.

xhektor

Yakında Yandex'de Linux dünyasına katılacak gibi görünüyor. Bu anket pek yakında güncellenir gibime geliyor.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Quaoar

O sayfa neredeyse iki yıldır öyle. Görünüşe göre çıkarmayı düşünmüyorlar.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42647.0

xhektor

Linux sürümü çıkarmayı düşünmüyorlarsa neden böyle bir sayfa hazırlamışlar çok ilginç. Bende Linux sürümü çıkınca haberdar olmak için mail adresini verenlerden biriyim.

feritarslan

apple olmasaydı microsoft olmazdı netscape olmasaydı Internet explorer olmazdı.
                CloneZilla

Quapukulu

Tarayıcıların neredeyse hepsini denedim.Ancak Chrome kadar stabil çalışanını görmedim.(En azından kendi bilgisayarımda) Yeni Opera beni çok heyecanlandırmıştı ama açıkçası sayfa yükleme performansını beğenmedim.Yine de bence daha güzel bir arayüzü var.Kısacası benim tercihim Chrome'dur.

Quaoar

Yandex, Linux için Beta sürümünü çıkarmış. Hatta AUR'a eklenmiş bile. (yandex-browser-beta)
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/10/russian-yandex-web-browser-linux-beta-release
Ama daha Türkçe sayfasını güncellememişler.
Ekran görüntüsü:

Tarayıcı Türkçe ama varsayılan olarak yandex.ru'ya bağlı her şey.

delete