Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.6%)
Opera Browser
227 (25.1%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.9%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 905

matafleur

Alıntı yapılan: ufuk_k - 12 Mayıs 2008 - 00:13:06
İlginç, kimse konquerora şans vermemiş. Oysa konqueror KDE altında özellikle, en hızlı browserdır. Bazı eklentilerle ilgili sorunları var ama bence açık kaynak kod dünyasında en iyi programlardan biri. Konfigurasyon özellikleri çok geniş ve ışık hızında açılıyor.

kesinlikle.

zulfikar

hizli olmaya hizli ama cok soguk geliyor bana. konquer un web tarayici ruhu yok.

komikimben

sonunda kararımı verdim ve tüm sözlerimi geri alarak diyorum ki firefox.

suanda 12 pencere açık ama hala canavar maşallah.

opera çok itici geldi. yani böyle firefoxda adamı çeken bir şey var ama anlatılmaz yaşanır cinsten :P

Kutadgu

Açık kaynak'ın ne olduğunu bana öğreten yazılım olan Firefox u kullanıyorum . mükemmel bir tarayıcı.

occuplus

Firefox 3.0 b5 ve 3.o RC2  opera 9.0 IE 7.0 6.0 (uzun bir süre) kullandım IE FF tan sonra çok yavaş geliyor FF 2 deki Yeni sekme kısayolu sadece focus Tab'da iken çalışıyordu. 3.0  b5 çözmüşler gerçekten en çok sevindiğin olay bu oldu RC 2 de Geri tuşu biraz daha büyük bu da kullanıcı arayüzü açısından iyi bir gelişme olmuş. İkisi stabil bir sürümde birlerşirse daha iyi olur. FF 3.0 b5 bilgi yarışmasında bazı sorunlar çıkarıyor. Basmama rağmen refresh yaptınız diyor ve yarışmaya yeniden başlamak zorunda kalııyorsun.

Kozmo

Sonuç çoktan belli :) Mozilla Firefox tabi ki.

maxspacemax

Debian kullanırken Flock Ubuntuda ise alışkanlıktan firefox :D

Kozmo

Flock, Firefox kodları ile ortaya çıkartılan bir tarayıcı olmasına rağmen Firefox kadar sorunsuz değil, zaman zaman kitleniyor ve yeni sürüm Firefox'a göre yavaş kalıyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: Kozmo - 13 Haziran 2008 - 19:28:38
Flock, Firefox kodları ile ortaya çıkartılan bir tarayıcı olmasına rağmen Firefox kadar sorunsuz değil, zaman zaman kitleniyor ve yeni sürüm Firefox\'a göre yavaş kalıyor.

Firefox'ta bazen kilitleniyor 

jawes

fırefox

Alıntı yapılan: maxspacemax - 13 Haziran 2008 - 20:28:11
Alıntı yapılan: Kozmo - 13 Haziran 2008 - 19:28:38
Flock, Firefox kodları ile ortaya çıkartılan bir tarayıcı olmasına rağmen Firefox kadar sorunsuz değil, zaman zaman kitleniyor ve yeni sürüm Firefox\'a göre yavaş kalıyor.

Firefox'ta bazen kilitleniyor 
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

Contempt

her ne yaptımsa firefox takı java ve flahs sorununu çözemedim bugun itibari ile opera 9.50  kurdum hiçbir ayar yapmadıgım halde ne java nede flahs sorunu yasamaktayım.Firefoxta kasıldıgım zamana acıyorum :((
Herşeye Rağmen...

ynt

Alıntı yapılan: Contempt - 16 Haziran 2008 - 00:03:04
her ne yaptımsa firefox takı java ve flahs sorununu çözemedim bugun itibari ile opera 9.50  kurdum hiçbir ayar yapmadıgım halde ne java nede flahs sorunu yasamaktayım.Firefoxta kasıldıgım zamana acıyorum :((

çok uzun bir süreden beri firefox kullanıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım, hiç bir tarayıcıda firefoxtaki rahatlığı bulamadım, sanki bağımlılık yapıyor. :)

portalturks

anlaşılan baya yanlısı var firefoxun:D

izzetguntalaz

Mint 5 üzerine opera 9.50 kurdum. Dil paketi ile sorunsuz türkçe olabiliyor.
Flash, java, mplayer sorunsuz çalışıyor.

Düşündümde opera da fena değil. :)

Contempt

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 17 Haziran 2008 - 13:25:03
Mint 5 üzerine opera 9.50 kurdum. Dil paketi ile sorunsuz türkçe olabiliyor.
Flash, java, mplayer sorunsuz çalışıyor.

Düşündümde opera da fena değil. :)

Gönül rahatlığı tavsiye edilebilinir herkese Opera.
Opera çalmak gibi aynen, deneyin. :)
Herşeye Rağmen...

Sherlock Holmes

Şahsen ben ikisinide kullanmaktayım.     Firefox & Opera
Video indirmek,Maillerime bakmak ve Internet Radio gibi durumlarda Firefox kullanıyorum.Ayriyetten tercihe göre eklenti seçeneklerin olması Firefox için önemli bir +dır.
Hızlı Surf için Opera derim.Kendinizde deneyebilirsiniz ve farkı anlıyacağınızdan şüphem yok.
Birde Internetim yavaş diyorsanız....
http://www.metacafe.com/watch/896481/how_to_fix_a_slow_internet_connection_in_ubuntu_7_10/   Etkisi yaklaşık %9 diyebilirim.

Contempt

Alıntı yapılan: idimas_- - 17 Haziran 2008 - 17:36:32
Şahsen ben ikisinide kullanmaktayım.     Firefox & Opera
Video indirmek,Maillerime bakmak ve Internet Radio gibi durumlarda Firefox kullanıyorum.Ayriyetten tercihe göre eklenti seçeneklerin olması Firefox için önemli bir +dır.
Hızlı Surf için Opera derim.Kendinizde deneyebilirsiniz ve farkı anlıyacağınızdan şüphem yok.
Birde Internetim yavaş diyorsanız....
http://www.metacafe.com/watch/896481/how_to_fix_a_slow_internet_connection_in_ubuntu_7_10/   Etkisi yaklaşık %9 diyebilirim.

O konuda katılıyorum firefox eklenti bakımından tartısmasız.
Herşeye Rağmen...

matafleur

Ne gibi bir java ve flash sorunu?

maxspacemax

Alıntı yapılan: matafleur - 19 Haziran 2008 - 11:45:13

Ne java nede flash sorunu paşalar gibi kullanıyorum :D

Arkadaş sorununu açıklarsa çözüm üretilebilir.

teneke

Firefox çok uzun zamandır kullanırım memnunum bende (1,2 )işletim sisteminde kullandım ihtiyaçları
karşılıyor çok anormal bir sorunla karşılaşmadım!!!...

maxspacemax

Alıntı yapılan: komikimben - 09 Mayıs 2008 - 01:30:07
valla hocam kusra bakmada değişen bir şey yok.

benim anlamadığım windowsda firefox süperde neden ubuntuda kasıyor.

hiç bir flash kurulu değil. hiç bir haber sitesine giremiyorum desem yeridir.

youtubede ağız keyfi ile bir şey izliyemiyorum.

Bilgisayarının özellikleri nelerdir. Hangi işletim sistemini kullanıyorsun. Senin dediğin gibi aşırı bir biçimde kasmaması lazım. Ben cel 3.06 1 Gb ram ile Ubuntuda Firefox'u sorunsuz kullanmaktayım.

Contempt

Alıntı yapılan: maxspacemax - 19 Haziran 2008 - 17:34:15
Alıntı yapılan: matafleur - 19 Haziran 2008 - 11:45:13

Ne java nede flash sorunu paşalar gibi kullanıyorum :D

Arkadaş sorununu açıklarsa çözüm üretilebilir.
arasırada olsa mynet girip okey çevirmek istiyorum ama neden bir türlü açılmıyor. aynı sorunu Ms te yaşadığım zamanlarda java yükleyerek çözüyordum ama neden ubuntuda bunu başaramadım.Bu bir java sorunu değilmidir. hatada almıyorum sayfa acıyorum ama açılmadan bomboş kalıyor.
Herşeye Rağmen...

WarGasm

Mozilla firefox ve Flock (facebook için) tabii ki genel anlamda mozilla kullandığım için oyum firefox'a

Tanshaydar