Amarok 2.1 "Let There Be Light" duyuruldu

Başlatan özgürubuntu, 05 Haziran 2009 - 19:12:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ns

engellenmiş güncellemer kurulmuyormuş. synapticten birkaç ayar yaptıktan sonra kurabildim. bence bir öncesine göre güzel. en azından koleksiyon bölümü çalışıyor. zırt bırt çökmeleri saymazsak harika :D.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

xwes

Alıntı yapılan: ns - 09 Haziran 2009 - 21:51:30
engellenmiş güncellemer kurulmuyormuş. synapticten birkaç ayar yaptıktan sonra kurabildim. bence bir öncesine göre güzel. en azından koleksiyon bölümü çalışıyor. zırt bırt çökmeleri saymazsak harika :D.
pekı çalma listeleri hakında ne duşunuyorsunuz? Şimdiye kadar herhangi bir otomatik çalma listesi yapabildiniz mi? Ben yapamadım ve çalma listesi olmadan bir müzik çalıcıyı kullanmam mümkün değil.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Sal 09 Haz 2009 21:46:37 GMT-2

Not: Bu engellenmiş guncellemeler sanirim surum yukseltmesi ile ilgili olduklari için normal şekilde yapilmasina izin verilmiyor. Ancak bu komutu vererek bu guncellemeleri de yapabilirsiniz;
sudo apt-get dist-upgrade

ns

çalma listesi oluşturmayı hiç denememiştim amarokta. elle parça listesine ekle deyince oluyor.otomatik parça listesinin amaroktaki adı değişken parça listesi galiba. onuda denedim. belirsizlik temelli ne işe yarıyor hiç anlamadim belki bende çalışmıyordur. ama uygunluk temelli gayet iyi çalışıyor. sanatçı evanescence dedim oranlamayıda yüzde yüz yapınca tüm evanescence şarkılarını buldu parça listesini kaydettim.
bende yaklaşık 20 şarkısı vardı. sanki yüzlerce şarkısı var gibi tekrarlamış. eski atari kasetlerinde 1000 oyun yazardı 20 oyun çıkardı ya buda onun gibi oldu.belki onunda ayarı vardır.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

xwes

Listeyi her guncelle deyişimde farkli sayida şarki buluyor, oysa kesinlik %100 :)

veterdem

Ubuntuda amarok ne güzel çalışıyordu bende 2.0 ı yükledim bir daha çalışmadı hata verip duruyor hiç bir mp3 ümü çalmadı. düzeltmenin bir yolunuda bulamadım amaroğu çok sevmiştim halbuki
Erdem

xwes

Alıntı yapılan: veterdem - 10 Haziran 2009 - 14:57:46
Ubuntuda amarok ne güzel çalışıyordu bende 2.0 ı yükledim bir daha çalışmadı hata verip duruyor hiç bir mp3 ümü çalmadı. düzeltmenin bir yolunuda bulamadım amaroğu çok sevmiştim halbuki
Merak etmeyin eski amarok surumunu halen (9.04'te de) kullanabiliyorsunuz. bununla ilgili bir başlik var.

ScaryMan

İlk mesajda Kubuntu için verilmiş, Ubuntu'ya nasıl ekleyebiliriz? 2.0 sürümünü kullanıyordum. Ekle/Kaldır'dan kaldırdım. Şimdi Amarok'un kendisi dışında herhangi bir paket kurmam gerekiyor mu? Kaldırma işlemi sırasında Amarok'la ilişkili tüm paketleri kaldırmış mıdır ki?

heartsmagic

Eğer Amarok'la beraber gelen programlar da kalkmışsa yeniden ve güncellerini kurman gerekebilir. İlk iletideki anlatımı Ubuntu altında da kullanabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ScaryMan

W: GPG error: http://ppa.launchpad.net jaunty Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 2836CB0A8AC93F7A

İlk mesajda anlatılanı yapınca bu hatayı aldım. Ancak buna rağmen Synaptic'ten 2.1 sürümünü aratınca buldum ve yükledim. Bu başlıktaki sorunla karşılaştım.

heartsmagic

GPG hatasını forumda aratırsan çözümü bulursun. Bir iki gün önce Acemiler İçin İlk Durak bölümüne de sabit bir başlık koyduk.

Diğer sorunun için ne yazık ki fikrim yok. Biraz bakınmak gerekiyor onun için.

ScaryMan

Evet o hatayı biraz evvel İzinler bölümüne bir "text" dosyası eklemek suretiyle çözdüm.

Amarok'taki bütün resimlerin/ikonların kaybolması KDE ile ilgili sanırım. KDE ile ilgili bütün paketleri nasıl silip yeniden yükleyebilirim? (yani Yazılım kaynaklarına Amarok 2.1 depolarını eklemeden önceki haline)

FıratikUS

synaptic'te amarok 2.1 girmiş gözüküyor ordanda kurabilirmiyiz?
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

heartsmagic

Amarok'a ait her şeyin sıfırlanmasını nedeni muhtemelen bağlantı verdiğin başlıktan yola çıkarak kendisini "purge" etmendir.

Eğer eklediğin depolara 2.1 girmişse elbette kurabilirsin.

ScaryMan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Haziran 2009 - 16:06:52
Amarok'a ait her şeyin sıfırlanmasını nedeni muhtemelen bağlantı verdiğin başlıktan yola çıkarak kendisini "purge" etmendir.

Peki bunu nasıl düzeltebilirim? Konsoldan Amarok'ı açınca şöyle bir çıktı geliyor.

Alıntı YapObject::connect: No such signal KLineEdit::downPressed() in /build/buildd/amarok-2.1mysql5.1.30/amarok-2.1/src/widgets/ProgressiveSearchWidget.cpp:57
QSystemTrayIcon::setVisible: No Icon set
QPainter::begin: Cannot paint on a null pixmap
QPainter::translate: Painter not active
QPainter::end: Painter not active, aborted
X Error: BadWindow (invalid Window parameter) 3
  Major opcode: 20 (X_GetProperty)
  Resource id:  0x300006c

heartsmagic

Sen tekrar bir purge edip kurmayı dene. Ama kullanıcılar amarok-kde4 olarak kuruyorlar galiba kendisini.

FıratikUS

burdaki depoları yüklemeden önce Synaptic'de 2.1 gözüküyordu.Şimdi baktım 2.0 var sadece :D
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala) 'ya önceden yükselttiğim için galiba paketlerde güncellenmişti.

heartsmagic

İşin içinde bir de Karmic varsa belki depo eklemene gerek bile yoktur tabii.

ScaryMan

Verdiğim linkte söylenenlere göre home/Kullanıcı altında .amarok ve .kde temizlemesi söyleniyordu. Ancak o klasörde .amarok yoktu sadece .kde'yi sildim.

/usr/share/kde4/apps/amarok ve /home/ScaryMan/.kde 'yi silip purge etmeyi deneyceğim şimdi. Doğru yolda mıyım?

heartsmagic

purge edersen zaten yapılandırma dosyalarını siler. Ev dizinindeki .kde'yi silmen de kde'yi sıfırlar. Denemekten zarar gelmez. Eğer .kde'yi silmek istemiyorsan sadece ismini değiştir.

ScaryMan

Tekrar yaptım fakat hala Amarok içerisindeki hiçbir ikonu göstermiyor.

heartsmagic

Ne yazık ki farklı bir öneri getiremiyorum. Ancak benim purge önerim programın açılışında aldığın yukarıdaki hata içindi.

ScaryMan

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=7466600

Bu başlıkta da aynı sorun dile getirilmiş. KDE ile ilgili bir şeyler eksik olabilir diyorlar. Amarok için gerekli KDE bileşenlerinin yüklü olup olmadığını nerden anlayaiblirim? Synaptic'ten bakıyorum; KDEartwork, KDEmultimedia falan yüklü değil mesela, bunlarla ilgili olabilir mi?

heartsmagic

Açıkçası bilemiyorum. Bağımlılık sorunu olsa zaten kurulmaz.

FıratikUS

amarok 2.0'dan önceki yanii depolardaki sürümden önceki versiyonu nasıl kurabiliriz.Daha açıkcası Pardusda kurulu gelen
Amarok nasıl kurulur?Onda hiç çökme raporu almamıştımda...

ScaryMan

Alıntı yapılan: GeNuS - 19 Haziran 2009 - 21:21:48
amarok 2.0'dan önceki yanii depolardaki sürümden önceki versiyonu nasıl kurabiliriz.Daha açıkcası Pardusda kurulu gelen
Amarok nasıl kurulur?Onda hiç çökme raporu almamıştımda...

Buradaki başlıkta anlatılanları izleyin.