Google Chrome Early Access

Başlatan gio, 05 Haziran 2009 - 14:53:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erginemr

Alıntı yapılan: skahvecioglu - 19 Temmuz 2009 - 17:25:28
Arkadaşlar benim chrome (daha sonra chromium yükledim) ikiside ilk kurulumdan hemen sonra adres satırına bir hafr yazmamla kapanıyor... Bir ekran videosu çektim ama ogv olarak kaydetti bu ekran görüntüsünü foruma koyabilir miyim?

Alternatif olarak, ekran görüntüsünü Byzanz programı ile hareketli GIF formatında kaydederek eklenti olarak mesajınıza da ekleyebilirsiniz:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9930.0.html

Ancak, bu sorunun çözümü için yardımcı olmak isteyen arkadaşlar, sizden ekran görüntüsünden daha fazla bilgi isteyecektir. Strace, vb. ileri seviye komulara girmeden önce, Google Chrome'u konsoldan çalıştırarak hatayı tekrarlatmak ve konsoldan aldığınız hata mesajını buraya aktarmak iyi bir başlangıç olabilir.

vetstek

arkadaslar size birkaç sorum var :
1-yenı sekmede ac dediğmde yenı acılan sekme karsıma gelıyor.ben yenı sekme ac dedığımde gezdığım sayfada kalmak ıstıyorum.
2-javayı calıstırabıldınız mı?
3-ılk acılısta gırıs sayfası ıle bırlıkte about:linux-splash sayfası cıkıyor bunu nasıl ıptal edebılırım..?

şimdiden cevaplarınız ıcın tesekkurler....

ironic

Alıntı yapılan: skahvecioglu - 19 Temmuz 2009 - 17:25:28
Arkadaşlar benim chrome (daha sonra chromium yükledim) ikiside ilk kurulumdan hemen sonra adres satırına bir hafr yazmamla kapanıyor... Bir ekran videosu çektim ama ogv olarak kaydetti bu ekran görüntüsünü foruma koyabilir miyim?

@skahvecioğlu, İkisi de kapalıyken home/kullanıcı adı/.config dosyası içerisinde chromium /chrome dosyası var. Bunu silerek ayarları sıfırlamayı deneyin. Hata düzelmezse uçbirimden açarak verdiği hata çıktılarını buraya geçin.

Alıntı yapılan: vetstek - 20 Temmuz 2009 - 18:00:12
arkadaslar size birkaç sorum var :
1-yenı sekmede ac dediğmde yenı acılan sekme karsıma gelıyor.ben yenı sekme ac dedığımde gezdığım sayfada kalmak ıstıyorum.
2-javayı calıstırabıldınız mı?
3-ılk acılısta gırıs sayfası ıle bırlıkte about:linux-splash sayfası cıkıyor bunu nasıl ıptal edebılırım..?

şimdiden cevaplarınız ıcın tesekkurler....

1- Henüz son kullanıcı için hazır olmadığından ayarlar penceresi bu konuda yetersiz. Farenizde kaydırma tekerleği var ise ona basarak arka planda açabilirsiniz.
2-Java bende de çalışmıyor. Elle chromium/chrome plugin dizinine java plugin i atılabilir fakat ne kadar çalışır  bir fikrim yok.
3- Options>>Basics bölümünde açılışta son halini geri getir ve şu siteleri aç gibi tercihler var fakat her ikisinde de linux splash sayfası eşliğinde açılıyor. (linux splash i üst ve alt bölümde kaldırmama rağmen)

vetstek

arkadasım verdığın cevaplar ıcın cok tesekkurler farenın tekerleğı cok ıse yaradı:) dığer sorunlara cozum bulursan benı de haberdar edersen cok sevınırım.tekrar sağolasın..

skahvecioglu

@ ironic ; Söylediğin gibi ayar dosyalarını sıfırladım sonra yine kapanınca konsoldan çalıştrdım. Bir süre sorunsuz kullandıktan sonra şu konsolda şu hatayı vererek kapandı...

Hata ;
sukru@sukru-laptop:~$ google-chrome
/opt/google/chrome/chrome: Symbol `SSL_ImplementedCiphers' has different size in shared object, consider re-linking
/opt/google/chrome/chrome: Symbol `SSL_ImplementedCiphers' has different size in shared object, consider re-linking
[7188:7188:1327721128:ERROR:/b/slave/chrome-official-linux/build/src/chrome/browser/search_engines/template_url_prepopulate_data.cc(2788)] Not implemented reached in int<unnamed>::GetCurrentCountryID()
terminate called after throwing an instance of 'std::out_of_range'
  what():  basic_string::substr
Aborted
Ne Mutlu Türküm Diyene!

ironic

Bu sorunla ilgili hata bildirimi yapılmış.

http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=12826

Chrome yerine, güncel chromium sürümü ile denermisin bir de.

btermeli

Önce Chrome'u kurdum, firefoxdan bilgileri ice aktardim. Yerimlerinin simgelerini getirmek icin, hepsini tek tek actim, daha tiklamamla siteleri acti.

Sonra @ironic'in dedigi gibi acigi varken, bulasmayim dedim ve kaldirdim chromium kurdum. Ayni islemi yaptim yerimleri icin. Firefox'dan hiz farki olmadigini gordum. Ayrica youtube'da birsey izlerken inanilmaz takilmalar oluyor.

Artik kapali kismina ne koydularsa :):):)
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ironic

Flaş eklentisindeki çözüm yolunu java için de uyguladım fakat çalışmadı.  Mecbur bekleyeceğiz.  :)

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

yelkenlemaviliklere

Sevgili Ubuntucu dostlarım, Google Chrome'nin kararlı sürüm tarihini bilen var mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ağustos 2009 - 12:14:25

Selam ubuntucular,
Google Chrome Early kararlıı sürüm tarihi hakkında bilgisi olan var mı

sabian

ben bilmiyorum :D

Debian Sosyal Sözleşme

ironic

Zaten sitesinde de bir yol haritası yok. En azından ben bulamadım. Bence 3-4 aydan önce çıkmaz.  :)

Yiğit Ateş

Boşverin arkadaşlar çıkmasa da olur adblock olmayan tarayıcıyı ne yapayım ben :P

ironic

gio

fontlar eskisine nazaran daha yakışıklı olmuş.

galot

Güncellemenin ardından böyle oldu ;

Ne iş  ???  :D

ironic

Bende de aynı  :) Bu arada tema desteği geldi.

Yiğit Ateş

Benim merak ettiğim bir konu var chrome ile chromium arasında hız ve kararlılık açısından bir fark var mı?

structi

arkadaşlar merhana bende chrome kullanıyorum ama bende bir sorun var eger tarayıcıya adresi kopyala yapıştır yaparsam alıyo giriyorum fakat el ile yazmaya başlarsam ilk harften sonra direk çöküyor. Yeni bir güncelleme oldu fakat bundada aynısı daha önce başına gelen oldu mu acaba?

ironic

mv ~/.config/chrome  ~/.config/chrome_eski

komutunu verdikten sonra tekrar denermisin.

Ayrıca Google sürekli yeni yapımları yayımlamıyor bildiğim kadarıyla. Geliştirme aşmasında olduğu için tavsiyem chromium kullanman. Sürekli yapılan hata düzeltmelerini ve eklenen yeni özellikleri içeriyor.  Konunun ilk sayfasında kurulum anlatılıyor.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ironic - 23 Ağustos 2009 - 18:30:23
mv ~/.config/chrome  ~/.config/chrome_eski

komutunu verdikten sonra tekrar denermisin.

Ayrıca Google sürekli yeni yapımları yayımlamıyor bildiğim kadarıyla. Geliştirme aşmasında olduğu için tavsiyem chromium kullanman. Sürekli yapılan hata düzeltmelerini ve eklenen yeni özellikleri içeriyor.  Konunun ilk sayfasında kurulum anlatılıyor.
@ironic ben de chromium kullanıyorum ama bazı sitelerde ufak boyutta yazıları çok kötü gösteriyor. Font ayarlarından düzeltmeye çalıştım ama olmuyor. Sende de böyle bir sorun var mı? Mesela http://www.ozgurlukicin.com/ sitesine girdiğimde çok bozuk görünüyor.

osifa

Alıntı yapılan: samurai - 23 Ağustos 2009 - 19:13:11.....@ironic ben de chromium kullanıyorum ama bazı sitelerde ufak boyutta yazıları çok kötü gösteriyor. Font ayarlarından düzeltmeye çalıştım ama olmuyor. Sende de böyle bir sorun var mı? Mesela http://www.ozgurlukicin.com/ sitesine girdiğimde çok bozuk görünüyor.

Aynı sorun bende de var. Ufak yazılar kötü gözüküyor ve ayarlardan düzelmiyor. :)

ironic

Alıntı yapılan: samurai - 23 Ağustos 2009 - 19:13:11

@ironic ben de chromium kullanıyorum ama bazı sitelerde ufak boyutta yazıları çok kötü gösteriyor. Font ayarlarından düzeltmeye çalıştım ama olmuyor. Sende de böyle bir sorun var mı? Mesela http://www.ozgurlukicin.com/ sitesine girdiğimde çok bozuk görünüyor.

Bunun nedenini anlamış değilim. Aynı sorun Opera' da da mevcut. Fontları ayarlarından büyüttüğüm zaman bu seferde diğer sitelerde çok büyük oluyor. Tam emin olmamakla beraber bu tür sitelerin firefox a göre hazırlandığını düşünüyorum.  Chrome u çok fazla kullanmıyorum. Çok kullandığım Ctrl + Enter desteklenmiyor ya da ben bulamadım. Her neyse sorun yaşadığın sitede "Ctrl + +" tuş kombinasyonunu kullan. Sadece bulunduğun site için yakınlaştırma yapar.