Bir Linux çalışan CD'si ile Windows üzerinden veri kurtardınız mı?

Başlatan heartsmagic, 04 Haziran 2009 - 22:21:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bir Linux çalışan CD'si ile Windows üzerinden veri kurtardınız mı?

Evet
201 (81.7%)
Hayır
45 (18.3%)

Toplam Oy Verenler: 183

bilgisever

Windowsu bile kurtardım :)) ama Linux'un acayip karizması oldu bu işlemimden sonra
Yönetim notu: İmzalarda da hakaret içerikli ifadeler kullanmak yasaktır.

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Mart 2012 - 00:09:42
@İsmail Caner NAZ, her ne kadar bizlerden bazıları da Windows kullanmıyor olsa bu o sisteme hakaret etme hakkını vermez bize. Birisi mesela Linux'a "hela çukuru" dese haklı olsa da olmasa da benim gözümde değeri çok ama çok aşağılara inmiş olur. Windows için de ayrım yapmıyorum. Eleştirmek var eleştirmek var.

Siz de gayet açık ve net anlamışsınızdır ki, "hela çukuru" tabiri diğer işletim sistemleri için söylenmemiş, diğer işletim sistemlerinin çökmesi sonucu geriye kalan bozulmuş dosya parçacıklarını tabir etmek maksatlı kullanılmıştır. Şahsi fikrim; hangi işletim sistemi çöküpte kullanıcısını mağdur ediyorsa, yine o işletim sistemi durumu kurtarmakla hükümlüdür. Öyle Linux' e laf atıp da, lisanssız işletim sistemi kullanıp da başı sıkıştığı anda Linux' a başvuran kişiler bir zahmet bu fevkalade sisteme laf atmasın...

heartsmagic

Hela çukurunun olması için o çukurun helada olması gerekir. Neyi ne şekilde anlatmak istediğin değil, çoğunlukla ne anlaşıldığı önemlidir. Görüldüğü gibi şu şekilde açık açık yazsan bile hela çukuru, helada olur çıkarımı rahatlıkla yapılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

confickerbelasi

herşeyin bir sonu olur windows'un sonuda çökmesi bu kullanıcı hatası ve windows'un hatası kaybedecek değerli verileri olan gerçekten verilerine değer verseydi yedeklerdi kayıp olmazdı böylece 8ön izleme vardı o çöktü ve
Alıntı YapError mounting: mount exited with exit code 12: Failed to read last sector (52436096): Invalid argument
HINTS: Either the volume is a RAID/LDM but it wasn't setup yet,
   or it was not setup correctly (e.g. by not using mdadm --build ...),
   or a wrong device is tried to be mounted,
   or the partition table is corrupt (partition is smaller than NTFS),
   or the NTFS boot sector is corrupt (NTFS size is not valid).
Failed to mount '/dev/sda5': Invalid argument
The device '/dev/sda5' doesn't seem to have a valid NTFS.
Maybe the wrong device is used? Or the whole disk instead of a
partition (e.g. /dev/sda, not /dev/sda1)? Or the other way around?
mesajı veriyor ubuntu ile içine erişmek isteyince ondaki dosyalar xp-7-pardus ve ubuntuda vardı sorun olmadı.

if

@confickerbelasi, imlâya riayet ediniz, lütfen. İnanın sizin iletiler okunulacak halde değil.

altintasi

"Hard Diski bozuk" denilen ve koca şirketin bütün prodüksiyon verilerinin olduğu makineyi kurtarmıştım. Çok dua aldığımı hatırlıyorum.. :)
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: altintasi - 14 Mart 2012 - 03:44:21
"Hard Diski bozuk" denilen ve koca şirketin bütün prodüksiyon verilerinin olduğu makineyi kurtarmıştım. Çok dua aldığımı hatırlıyorum.. :)

HDD' nin plaklarını çıkarıp ayrı ortamda okutarak mı, yoksa fiziksel hiç bir müdahalede bulunmadan mı kurtardığınızı sormadan edemeyeceğim...

altintasi

diskte hiç bir sorun yoktu. Bir virüs nedeniyle windows kurulum ekranında diskleri  görmüyordu. Disk 2 parça idi. windows ve depo. Ubuntu canlı cd'si ile dosyaları yedekleyip ubuntu ile diskin tamamını formatladım. Tekrar windows kurdum..
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

İsmail Caner NAZ

Alıntı yapılan: altintasi - 14 Mart 2012 - 15:02:21
diskte hiç bir sorun yoktu. Bir virüs nedeniyle windows kurulum ekranında diskleri  görmüyordu. Disk 2 parça idi. windows ve depo. Ubuntu canlı cd'si ile dosyaları yedekleyip ubuntu ile diskin tamamını formatladım. Tekrar windows kurdum..

Filmin sonu biraz kötü bitmiş :D ama güzel çalışma olmuş gerçekten.