Bir Linux çalışan CD'si ile Windows üzerinden veri kurtardınız mı?

Başlatan heartsmagic, 04 Haziran 2009 - 22:21:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bir Linux çalışan CD'si ile Windows üzerinden veri kurtardınız mı?

Evet
201 (81.7%)
Hayır
45 (18.3%)

Toplam Oy Verenler: 183

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

3mr3

Evet ben kurtardım diyebilirim. Daha doğrusu söylemek gerekirse iki hdd olduğu için şanslıydım. Daha da doğrusu linux üzerinden winzort hdd den kökünden dosyalarımı kurtardım. Şunu da bilmek gerek dosyaları hiçbir zaman kusursuz bir şekilde kurtaramazsınız (tabi ki silinmiş dosyaları) :D.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

xwes

Ben windows kullanan bir çok arkadaşin verilerini ubuntu live Cdleri ile kurtardim. Genelde bu işe hayran kaldilar. Ikinci defa ihtiyaç duyduklarinda ise genelde ubuntuyu da kurmami istediler. Windowsta bu iş yapilabilir mi bilmiyorum ama ubuntu live CDleri ile bu iş çok rahat.

(Zaten bu live CDlerden dolayi sistemimin çokmesinden filan hiç korkmuyorum. Duşunseniz de; sistem komple çokse bile sisteme girip cache dosyasindan tum programlarimi kurtariyorum, kendi kişisel verilerimi kurtariyorum yetmemiş gibi home klasorundeki gizli dosyalari da kurtarip aslinda tum sistemimi kullanici ayarlarima kadar kurtarmiş oluyorum.)

egitimist

Okulumda kırk küsür bilgisayar var. Bunlar ortak kullanım alanında olduklarından mıdır microsoft yazılımlarıyla çalıştıklarından mıdır bilmiyorum :) sürekli arıza çıkarıyorlar. Ayda bir kaç kez live gnu/linux cd'lerini veri kurtarma amaçlı kullanıyorum.

ns

abooo. hayır dedim ama daha önce hardisk bölümleri silinmişti(veriler değil). onu eski haline getirmiştim. sonradan aklıma geldi "oyu kaldır" seçeneği de yok olmuş.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

bytan

Alıntı yapılan: ns - 04 Haziran 2009 - 23:42:58
abooo. hayır dedim ama daha önce hardisk bölümleri silinmişti(veriler değil). onu eski haline getirmiştim. sonradan aklıma geldi "oyu kaldır" seçeneği de yok olmuş.

Şu an değiştirebilirsiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

FıratikUS

Valla ne yalan söleyim geçenlerde pardus live cd'ile veri kurtarıyım dedim ntfs diski görmedi birtürlü.Ama bir kez windows live cd kullanarak müşteri bilgisayarından çok önemli verileri kurtardım(müşteri öğrenciydi ders notları vardı).
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

mustafa.tr

Tam da iki gün önce başıma geldi bu olay. Normalde yıllardır Windows'um açılmayacak duruma gelmedi ama iki gün önce bir komşumuz bilgisayarını getirdi. Ubuntu 9.04'ü flashdiskten kurmuştum, o yüzden Ubuntu 8.10 ile açmak istedim. Ama dvd sürücü yokmuş. Ubuntu'm dvd versiyon değildi ama ben dvd'ye yazmışım o an elimde cd olmadığı için. Bu Linux meselesinde insan cd almak için yarını bekleyemiyor gözü dönüyor insanın :) Sonra biraz kurcaladım arşivi elime bir gOS 3 geçti. Ne de olsa gOS da Ubuntu sayılır sorun çıkarmaz dedim. Onunla tüm verileri kurtarıp formatı bastım. Tabii ne yazık ki Windows kurdum, yanımda olmadıkları için öneremedim de Linux'u zaten kendilerini pek tanımıyorum.

maxxblade

xwes

Alıntı yapılan: firaticus - 05 Haziran 2009 - 08:43:25
Valla ne yalan söleyim geçenlerde pardus live cd'ile veri kurtarıyım dedim ntfs diski görmedi birtürlü.Ama bir kez windows live cd kullanarak müşteri bilgisayarından çok önemli verileri kurtardım(müşteri öğrenciydi ders notları vardı).

Windows live CD mi?

esrama

Alıntı yapılan: xwes - 05 Haziran 2009 - 13:04:41
Alıntı yapılan: firaticus - 05 Haziran 2009 - 08:43:25

Windows live CD mi?

Live cd mi ? :) Buna benzer bir şey duymuştum. Bildiğim kadarıyla resmi olan * bir şey değil. Sadece live olarak açılabiliyor fakat linuxtaki gibi her şey yapılamıyor ve birçok sorunu var.

FıratikUS

Evet  windows xp live çakma cd'si :D
İğrenç ötesi bişi ama işte ogün işe yaradı.Güncellenemeyen anti vürüs programlarıyla dolu.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

setare

slax ve parted macig ile çökmüş windows'tan veri kurtardım

EnziM

Çalışan cdler bana yavaş geldiği için genelde usb den çalışan linuxla windowsdaki dosyaları kurtarıyorum.

Bloodless

Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

Kenzi

Hergün.Bilgi işlemde çalıştığım için bozuk hard diski hariciye bağlamak zor oluyor (vida aç,harddiski tak,birde virüs varsa tamam onla cebelleş dur.) boyle fıstık gibi.Hastasıyız ailecek.

agritux

Arkadaşıma ubuntu kurmuştum. Sonradan canı sıkılmış kaldırmak istemiş. Kaldırırken diskin mbr sini de uçurmuş. Öyle bir maceramız olmuştu.

maxxblade

insanın elinde
9.04,8.10
opensuse11-gnome
opensuse11-KDE
mandriva one 2009-KDE
pardus 2008.1 çalışan
Debian 5 lenny kurulan
Parted Magic
Moon OS 2-e17
linux mint 7 gloria gnome ve
arch 2009.2
CD'si olunca içi rahat oluyor :D
Aydın/Söke taraflarına gelirseniz isteyene bu cd'lerden verebilirim ;)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Temmuz 2009 - 15:58:00

Alıntı yapılan: Kenzi - 11 Haziran 2009 - 16:35:25
Hergün.Bilgi işlemde çalıştığım için bozuk hard diski hariciye bağlamak zor oluyor (vida aç,harddiski tak,birde virüs varsa tamam onla cebelleş dur.) boyle fıstık gibi.Hastasıyız ailecek.
:D

ferret

Knoppix live mantığını yeni ortaya çıkardığı zamanlardan beri Windows sistemlerden veri kurtarıyorum, hatta biraz uğraşıp çalışan cd olmadan da kurtarabileceğim sistemlerde bile yaptığım olmuştur.

ceddiguzel

Knoppix ile pek çok defa

Windows'un mavi ekranı sağolsun

En son bir iş arkadaşımın dizüstünden c  sürücüsünde var olan verileri usb harici diske aktardım

kötü tarafı ise tekrar win kurmak zorunda kaldım 

Dilaver Gurdag

silinmiş ya da formatlanmış veri kurtarmadım ama windows ile açılmayan ama kullanılabilir durumda olan birçok hdd'den veri kurtardım linux ile.

andydufy

kubuntu yüklüydü ve çok yanlış bişi yaptım tecrübesizlik zamanlarımda ve sistem açılmadı. bende yedinde kurmaya karar verdim ki içindeki bilgileri ne yapacagımı düşünürken bu olaydan yaklaşık bir saat önce oluşturdugum usb başlangıç diski ile sistemi çalıştırıp dosyalarımı kurtardım :)
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

Gimp Uzmanı

iyiki soru sorulurken Linux denmiş. Ben daha önce Linux Mint ile veri kurtarmıştım.

solidsnake

Arkadaşımın bilgisayarında bulunan gizli dosyaları göstermeyen bir virüs  vardı.Dosyalar işi ile ilgiliydi.linux sayesinde ulaşmıştım dosyalara.

icedheart

ben daha çok linux çalışan cd ile linux içinden veri kurtardım :D