GNU/Linux Ubuntu 11.10 ile hangi masaüstü yöneticisini kullanıyorsunuz?

Başlatan if, 17 Kasım 2011 - 22:16:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GNU/Linux Ubuntu 11.10 ile hangi masaüstü yöneticisini kullanıyorsunuz?

Unity 3B
48 (41%)
Unity 2B
10 (8.5%)
Gnome3(Klasik)
14 (12%)
Gnome3(Shell)
36 (30.8%)
KDE
17 (14.5%)
LXDE
4 (3.4%)
XFCE
13 (11.1%)
E17
0 (0%)
Hiçbiri
3 (2.6%)
Mate
2 (1.7%)
Pantheon
1 (0.9%)
Masaüstü yöneticisi kullanmıyorum
1 (0.9%)

Toplam Oy Verenler: 117

Felâsife

Alıntı yapılan: eribol - 27 Kasım 2011 - 22:05:20
Bir açıklama daha geçeyim. @Felasife, sanırım en güzeli bildiğimiz Kde başlatıcısına kısayol atamakmış :) Meta+space ataması yaptım tıkır tıkır çalışıyor meret. Şimdiye kadar ne diye krunner, takeoff ile uğraşmışım anlamıyorum :)

Bazen olur öyle  ;D

Xfce benimde favorim aslında ama Kde'de ki şu grafik uygulamaların rahatlığı olmasa, bende hiç düşünmem geçerdim, örn. adamlar saate bile renk paleti koymuşlar.
Gerçi Xfce kurulup + kdebase ile de bir şeyler yapılabilir fakat öylede melez bir sistem oluyor.
Melezede yabancı sayılmamya neyse önemli olan "Ne kullandığın değil, nasıl kullandığın"  ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Contempt

Netbook kullanıcısı olarak Xfce - Lxde arasında gidip gelmekteyim.
Herşeye Rağmen...

özgürubuntu

Nano68

Arkadaşlar Plus Linux 2 sürümü çıkacak.KDELi Ve Lite sürümü.Lite sürümünde Lxde mi Xfce mi kullanayım bilmiyorum.Benim LXDE hoşuma gidiyor.Ama kullanıcılar daha önemli.Lite'yi okuldaki 32 mbdan 168 mb'a kadar olan pclere kurcaz.Bide onda ofis yazılımı olarak ne kullanayım.Hafif olsun Libre Office mi Gnome Office de SUnu programı yok.

alquirel

@Nano68,

Sorularını forumda alakalı yerlerde önce araştırıp sorman daha iyi olur.

Mesela LXDE mi XFCE mi sorusu için şu başlıktaki tüm iletileri okuduktan sonra aklında bir şey şekillenmezse o başlığa sorarsın. Zira burası sadece 11.10 sürümünü kapsıyor.

Ofis uygulamaları için de bir başlığımız mevcut. Dağıtım çıkaran bir kişinin daha araştırmacı olması gerekir.

Nano68

Alıntı yapılan: alquirel - 28 Kasım 2011 - 19:38:43
@Nano68,

Sorularını forumda alakalı yerlerde önce araştırıp sorman daha iyi olur.

Mesela LXDE mi XFCE mi sorusu için şu başlıktaki tüm iletileri okuduktan sonra aklında bir şey şekillenmezse o başlığa sorarsın. Zira burası sadece 11.10 sürümünü kapsıyor.

Ofis uygulamaları için de bir başlığımız mevcut. Dağıtım çıkaran bir kişinin daha araştırmacı olması gerekir.
Hocam başlıkları inceledim ama biraz daha tepki bilgi almak istiyorum :)
Özellikle okul pcleri için

İsmail Caner NAZ