[Çözüldü] kubuntu 9.04 e kde 4.2 yi kurmak

Başlatan kozba, 03 Haziran 2009 - 14:55:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kozba

Arkadaşlar merhaba :)
Ben kubuntu 9.04 kullanıyorum ve kde sürümümde 4.1,kubuntu ingilizce sitesinde kde4.2.3 sürümünün nasıl kurulacağı anlatılmış ,açıklamaları okuyarak kpacketkit den verdikleri yazılım kaynağı adresini 3.party software kısmna ekledim birde benden key girmemi istiyor.Key sayfasında girmem gereken keyide vermiş ama key ekle butonuna tıkladığımda benden bilgisayarın içinden bir pgp dosyası konumu belirtmemi istiyor.verilen keyi girip sistemin tüm yükseltmelerini yüklersem kde 4.2 kurulucakmış..
Pgp dosyadı nasıl oluşturabilirim...

Önemli olan uzun yaşamak değil,yaşamın boyunca faydalı işler yapmaktır...Che Guavera

matrax_41

kozba

gedit kurulu değildi ama kurdum kpacketkit den ve açtım.vermiş olduğun linkteki keyi komple kopyalayıp gedite yapışrıdım ve farklı kaydettim.Yine import key file dediğimde kaydettiğim dosyayı görmüyor.....
Önemli olan uzun yaşamak değil,yaşamın boyunca faydalı işler yapmaktır...Che Guavera

matrax_41

Kde kullandığını unutmuşum kwrite ile de olurdu.-----BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK-----
Version: SKS 1.0.10

mI0ESgMYswEEAOzc0ePR1UkVIg9dZZgl6exOQlr+pAoDIrlEmv1WX977Ciwh9GI6g2KMf3Ci
8DY2jluksPyNWlAtG9rls0NvFyqWkRnRm68Tm8jy+/X7LTfz1YIixoO6xq+8i8YfXoWg0ZaJ
0MjRm2s+jxZmcx199kLC3CL7sS0ui6ZOzXpuMn7FABEBAAG0GUxhdW5jaHBhZCBLdWJ1bnR1
IFVwZGF0ZXOItgQTAQIAIAUCSgMYswIbAwYLCQgHAwIEFQIIAwQWAgMBAh4BAheAAAoJECg2
ywqKyT96080EAMrywfPZkEa42ROjm6fiJ6hlNI4umiqJ11Vvmyy7PkFFapzjpFq9dIYRkk23
PavTRT9nKa97N8jG+Ef4HpLfrxjAb5q+e7Aj3ykEqNcQWXpJppY0TRQDiTMgBJKz3dLgSHFv
Rk8Rr6FI1i8ZjnkTGJd7YfkynyhA6ACEHVDDLw+s
=gJwl
-----END PGP PUBLIC KEY BLOCK-----

tamamını eklemen lazım

ironic

gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv 2836CB0A8AC93F7A
gpg --export --armor 2836CB0A8AC93F7A | sudo apt-key add -
sudo apt-get update

Bu komutla anahtarı yükleyebilirsiniz. Ayrıca kurulumu bu başlıkta anlatılmıştı.

kozba

@İronic vermiş olduğun komutlar ile yükseltme yaptım.Kde.4.1 görünümü duruyo ama bazı şeyley değişmiş.Teşekkürler yardımın için

heartsmagic

Sorun çözüldüğüne göre başlığı kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.