Kurulum sonrası windowstaki bilgiler

Başlatan moya, 05 Mayıs 2008 - 15:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erginemr

@atillahalil,

Alıntı Yapfstab dosyası aşagıdaki gibi....
ufuk arkadaşın dediklerini yaptım ama hala kapanmıyor.

Sanırım bu başlık altındaki ilk mesajınız... Tam olarak probleminiz nedir?

atillahalil

cevap için tşkler. bende kubuntu 8.04 kurulu burada sormam biraz uygun değil kusura bakmayın. makine normal kapanmıyor. bilgisayarı kapat diyorum ekran kararıyor öyle kalıyor sonra CTRL+ALT+DEL basınca kapanıyor..

erginemr

Bilemiyorum... Aklıma ACPI desteği geliyor.  BIOS içinde ACPI güç desteği aktif mi? Ubuntu'yu Windows ile beraber kullanıyorsanız, Windows altında bilgisayar düzgün açılıp kapanıyor mu?

Bir de, aşağıdaki başlığı okur musunuz:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1043.0

Bu başlıkta anlatılan sorun ile sizinki benzeşiyor mu?

atillahalil

Arkadaşlar ben bugün güncelleme yaptım sorun ortadan kalktı. Şimdi sorunsuz kapanıyor.

ufuk_k

Demek ki kernel ve masaüstü ile ilgili bir durummuş. Çünkü bugünlerde hem kernel sürümünü yükselttiler, hem de epey bir gnome ve KDE4 güncellemesi oldu. Geribildirim için teşekkürler.

hasansahin

Aslında bu yeni çekirdek güncellemesiyle ben hız artışı hissetmeye başladım. Gnome sanki daha kararlı ve hızlı gibi. Siz neler hissediyorsunuz?
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

ufuk_k

Ben E17 üstündeyim ve 0 hata ile kullanıyorum, hiç çökme yaşamadım (nadiren bir kaç güncelleme sonrasındaki hatalar dışında, onlar da reboot sonrası düzeldi). Gnome zaten oldukça stabil çalışıyor diye biliyorum. Hız için de aynı şeyleri söyleyebilirim.

DeFacto

Ben de ufak tefek açıklar dışında (sürekli 2 güncelleme olduğunu göstermesi gibi aslnda bi tek o galiba :D) başka da bir sorunla karşılaşmadım cidden kararlı bir sürüm olmuş. Hız konusunda da oyunlarda bir hızlanma gördüm daha doğrusu oyun gibi uygulamalarda ve GIMP ve QCad çok hızlı

erginemr

@JesusPenguin,

Güncelleme problemi için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=948.msg8843#msg8843

DeFacto

Teşekkür ederim. Biraz tembelleştim bu aralar iki mouse tıkı ile forumda arama yapmaya da paslanmışım :D Neyse sapmadan tekrar teşekkürler zaten bir süre sonra düzeldi o