Site Dosyalarını/Klasörlerini Gorme

Başlatan onuragtas, 22 Mayıs 2009 - 21:37:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onuragtas

arkadaşlar windowsta intellitamper diye bir program vardı onla site dosyalarını görebiliyordum wine ile yükledim açıldı ilk açmaya çalıştığımda kapattıktan sonra hep bu hata ile karşılaştım yeniden kursam bile;

'İntellitamper' çalıştırılamadı
Metin '\' karakterinden hemen sonra bitti. (Metin: 'env WINEPREFIX="/home/onuragtas/.wine" wine "C:\Program Files\IntelliTamper\intellitamper.exe" C:\Program Files\IntelliTamper\')

bende belki ubuntuda da böyle bir program vardır diye konu açmak istedim. acaba böyle bir program varmıdır ?
System.out.println("Hadi gülüm yandan yandan.");

By_Mihni

Sorunu tam anlamadım ama gedit ile de sitedeki doyalarını görebilirsin gediten kastım örnek bir klasör açarak örneğin home folder (ev klasörü) açarak /home/kullanıcıadı bölümüne ftp://siteadı.com şeklinde yazıp bağlanabilir ve dosyalarınızı görebilirsiniz.

onuragtas

Yok Göstermiyor. ftp kullanıcı adı ve şifre istiyor. baska bi yol/program varmı ?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

onuragtas

raspacı

Depolarda httrack diye bir program var. Site dosyalarını listeleme vs. işleri yapıyormuş. Denemedim ama kurcalarsan işine yarar gibi görünüyor.
http://www.httrack.com/
synapticten kurabilirsin.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

bytan

Ftp herkesin kullanımına açık durumda değil. Bu yüzden göremiyorsunuz. Windows üzerinde kullandığınız program, ftp'si sınırlanmış bu şekildeki sitelere girebiliyor muydu?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

onuragtas

Alıntı yapılan: levi - 22 Mayıs 2009 - 21:59:18
Depolarda httrack diye bir program var. Site dosyalarını listeleme vs. işleri yapıyormuş. Denemedim ama kurcalarsan işine yarar gibi görünüyor.
http://www.httrack.com/
synapticten kurabilirsin.
Programa baktım ama arayüzü fln olmadığı için yani konsolda işlem gördüğüm için pek beceremedim yada dosyaları görsermiyor http olarak var olan klasörler görünmüyor hatta klasörler görünmüyor.

Alıntı yapılan: bytan - 22 Mayıs 2009 - 21:59:50
Ftp herkesin kullanımına açık durumda değil. Bu yüzden göremiyorsunuz. Windows üzerinde kullandığınız program, ftp'si sınırlanmış bu şekildeki sitelere girebiliyor muydu?

evet o programla her sitenin dosyalarına bakabiliyordum.

raspacı

Sitedeki resimde bir arayüzü olduğu görülüyor. Windows sürümü bile varmış arayüzsüz windows sürümü çıkarılmaz pek. Bence biraz daha kurcalamalısın.
WebHTTrack is an offline browser utility, allowing you to download a World Wide website from the Internet to a local directory, building recursively all directories, getting html, images, and other files from the server to your computer, using a step-by-step web interface.
Bu yazı program ekle kaldırdaki tanımı. Sitenin tüm dosya ve klasörlerini bilgisayarına indiriyormuş. Webhttrack olarak geçiyor burada.
http://www.httrack.com/page/21/   Bu da arayüzü.

onuragtas

Alıntı yapılan: levi - 22 Mayıs 2009 - 22:28:11
Sitedeki resimde bir arayüzü olduğu görülüyor. Windows sürümü bile varmış arayüzsüz windows sürümü çıkarılmaz pek. Bence biraz daha kurcalamalısın.
hmm uygulamalarda göremeyince konsoldan açmayı denedim ve konsoldan devam etti o yüzden arayüzü olmadığunu sandım. brz daha bakayım.

raspacı

uygulamalar>ekle kaldırdan webhttrack programını seçince birlikte bir program daha kuruyor(browse mirrored sites) . Uygulamalar>internet kısmında her ikisini de görüyorsunuz.Webhttrack website coppier başlıklı olana tıklayınca browserdan çalışan bir arayüz karşılıyor sizi. Dil seçimi, ve bir iki şey doldurup siteleri indirmeye başlıyabilirsiniz. Ben oraya kadar denedim ama birşey indirmedim.

bytan

IntelliTamper yazılımı da benzer şekilde http üzerinden işlemlerini yapıp sanal olarak dosya ve klasörleri hazırlayarak kullanıcıya sunuyormuş. Yani ftp ve kısıtlı dosyalara ulaşma ile ilgili bir çalışması yok; doğal olarak.

PF @ ST

ekremdogan

webHTTrack programını indirdim ama nasıl kurulacagını bilmiyorum .soldaki menuye logo geldi ama tıkladıgımda açılmıyor ,şoyle bir hata veriyor
arama çubuğunda bu yazılıyor http://dgn-lenovo-g500:8080/
sayfa açılırken de boyle bir hata alıyorum.tesekurler
Bu web sayfası kullanılamıyor

Yeniden YükleAyrıntıları gizle
Google Chrome uygulamasının dgn-lenovo-g500 ana makinesine bağlanma denemesi reddedildi. Web sitesi kapalı olabilir veya ağınız doğru bir şekilde yapılandırılmamış olabilir.
Google'da arama yapın.

Hata kodu: ERR_CONNECTION_REFUSED

heartsmagic

Kurmasını mı bilmiyorsun kullanmasını mı? Kurmasını demişsin ancak kullanılmasından bahsediyorsun sanırım.
Uygulamayı açınca 8080 üzerinden bir sayfa açıyor tarayıcıda, sonrasında orayı kullanarak devam ediyorsun. Sen uygulamayı açar açmaz aktardığın hatayı mı alıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekremdogan

ne kurabildim ne de kullanabildim  :( :-\  evet açılır açılmaz hata veriyor ,sayfaya geçmeden yani.
siteye bağlanmıyor ,once 8080 port hatası veriyor ayrıntıları tıkladığımda ise hata ayrıntıları veriyor resimde gonderdiğim gibi .tesekurler .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Aralık 2014 - 23:04:54

foruma gonderdiğimiz soru ve cevaplarla ilgili hepsini bir arada gosteren bir format var mı ,yoksa ben mi daha tam alışamadım forumu etkili kullanmaya:)
bana gelen mesajları forumda bulamıyorum iyi ki mail e tanımladım ancak oradan erişebiliyorum,giriş yaptığımda da herhangi bir uyarı vermiyor ,yani mesajınıza cevap verilmiş gibi ,bir uyarı yok mu forum da?

burk

@ekremdogan sayfanın üstünde bulunan "Yeni Yanıtlar" tuşu dahil olduğun konulara cevap yazılmışsa; "Okunmamış" tuşu ise foruma gönderilmiş yeni mesajların olduğu konuları gösterir.

heartsmagic

Ne önerebilirim bilmiyorum, ben kurduğumda güzel güzel çalışmıştı uygulama.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.