Çökme raporları güvensizlik yaratmıyor mu?

Başlatan patalojik, 22 Mayıs 2009 - 02:50:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

patalojik

Az önce bir çökme bildirisi aldım. İkona tıklayı, bilgiyi alın babında birşeyler yazıyordu. Ben de tıkladım benden şifremi girmemi istedi girdim ama ne çöktü, ne hakkında benden şifre girmemi istiyorsun, ne işsin gibilerinden sinirlendim. Ummuyorum ki benden banka şifrelerini yollamamı istesin ki %0.000001 ihtimal olabilir. Ben şimdi bunu kime şikayet edeceğim veya bu sorunumu nasıl çözeceğim. Ubuntu biran bana güvensizlik aşıladı.
İkincisi uygulamar altında raporlama aracı çalışmıyor. Ben belki sistemle ilgili bir konu hakkında uyarıda bulunacağım.

Not: Bunlar bir an aklıma gelen düşüncelerdir, ubuntu'ya güvenmeme değil de bana göre yanlış uygulamalar, hakkında düşüncelerimi dile getirmek istedim. Belki düşündüklerim yanlış olabilir. Sizlerin aydınlatmalarıyla banlış bildiklerimi düzeltirim diye yazdım :)

garafatma

Alıntı Yapne hakkında benden şifre girmemi istiyorsun, ne işsin gibilerinden sinirlendim. Ummuyorum ki benden banka şifrelerini yollamamı istesin ki %0.000001 ihtimal olabilir.

Kurulum CD'sini bile bedava yollayan bir şirket için, çökme raporunu listeleme için sadece kullanıcı şifrenizi istiyorsa, biraz abartı olmuş bence. Aynı şeyi bende yaşadım ancak o an başka bir işim vardı, ilgilenmedim bile.

Bir bug raporu bildirilebilir. Ancak belki vardır önce araştırmak gerekiyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Bir an Ubunutu'nun güvensiz olduğunu düşünelim. Diğer işletim sistemleri hata bildirimi için senden parola bile istemediğine göre en azından onlardan daha güvenlidir.

Hata bildirimi için Launchpad üzerindeki Ubuntu bölümü kullanılabilir. Söylendiği üzere daha önce var mı diye bir kontrol edilirse daha güzel olur. Raporlama aracının çalışmama nedenini görebiliyor musun? Kısacası hata veriyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.