Masaüstü Çöktü

Başlatan Conixcit, 07 Ocak 2013 - 23:49:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Conixcit

Herkeze merhaba, ben ubuntuya yeni geçtim (12.10) biraz araştırdım hemen bir çok yazılım kurdum (blender,playonlinux vs. vs.) ve en son olarak compiz kurdum, sonra compiz ayarlarında bir özelliği pasif yaptım sonra dondu bilgisayar şuanda sol tarafta olması gerek yer yok üstteki barda yok sadece arkaplan var Allahtan wikiden uçbirime bakmıştım girdim uçbirime yazdım (alt+ctrl+t) 'reboot' olmadı sonra yazdım 'sudo reboot' oldu şifremi yazdım reset attım ama şekil aynı çıldırıcam hiç bişey olmuyor. Girdim uç birime yazdım artık Allah ne verdiyse 'help, compiz, program list' olmayınca bende durdum durdum firefox yazdım ahanda açıldı. Son bir nefes girdim buraya sanırım uçbirimden compizi silmem gerek ama o kadar bilgim yok kuralı 1-2 saat oldu.

heartsmagic

Compiz'i kurmak veya silmek diye bir şey yok. 12.10 ile beraber grafik kartın destekliyorsa ve Unity kullanıyorsan zaten Compiz kullanıyorsun demektir. Kısacası Compiz zaten sistemde kurulu gelir. Eğer sen yöneticiyi kurduysan uçbirimde:

ccsm

komutu ile kendisini açabilirsin. Buradan Ubuntu Unity Plugin eğer kapalıysa açmayı dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.