E17 kurulum sonrası renkler bozuldu

Başlatan ubuntuki lilith, 11 Haziran 2009 - 13:26:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuki lilith

Merhaba.Ben daha önce ubuntu kurup kaldırmıştım pes edip.Şimdi 9.04 indirdim ve önceden yapamadığım birçok şeyi bu kez becerdim sanıyorum.İlk denememde müzik dinleyemiyordum video izleyemiyordum.bunları çözdüm.yalnız dün '''http://wiki.ubuntu-tr.net/Enlightenment_E-17_Kurulumu''' sayfasından e17 kurayım dedim.bunu masa üztü arka planımı değiştirmek için gezinirken buldum ve talimatlara göre yüklemeye çalıştım ancak ne olduysa ondan sonra oldu.şimdi ekranda renkler bozuk çıkıyor.nvidia yükledim sanırım tıklayınca çıkanlar şu: nvidia x server setting başlığı altında nvidia driver version 96.43.10 yazıyor.daha sonra tüm muhtemel yanlış yaptıklarımdan kurtulmak mniyetiyle ubuntu format diye arattım ve şimdi sayfayı bulamadım ama ordan hiçbir belgenize * bir şey olmadan format atın istediğiniz kadar diyordu.uç birimde dediklerini yaptım.başlangıçta bulunan backup dosyasını kopyala diyordu tüm bu işlemlerin sonunda değişen * bir şey yok.ekranda renkler birbirine giriyor.ayrıca fare imlecini hareket ettirdikçe imlecin bulunduğu alan beyaza boyanıyor.simge durumuna küçültüp tekrar açınca biraz görünür gibi oluyor yeniden.bu konuda bana yardım edebilirseniz sevinirim

heartsmagic

@ubuntuki başlığı ayırıyorum. Zira şu an bir başlıkta üç kişi sorun iletmiş oldu, kaldı ki sebebi aynı mı bilmiyoruz bile. Senin durumun biraz karışık, açıkçası yazdıklarını okudum ancak biraz kafam karıştı.

E17'yi kurdun açabildin mi? Açamadıysan eski masaüstün mü sorun verdi?
Nvidia kartın nedir? Hangi sürücü sana uyar? Eskiden ne kullanıyordun da 96.x.x serisini denedin?
Format atıldığında belgelerine bir şey olmadığını nerede okudun? Zira bu yanlış bir bilgi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuki lilith

'''http://doctus.org/nasil-veri-kaybi-olmadan-ubuntuyu-tekrar-yukleme-t35345.html''' sayfasından ubuntuya format atmak diye google'da aratırken buldum.ama denediğimde bir değişiklik olmadı bilgisayarımda.

E17'yi kuramadım sanırım.çünkü görünmüyor.nvidia kartım Ge Force MX 4000.yüklediğim yeri açtığımda şunlar yazıyor:

nvdia driver version:96.43.10
Server Version Number:11.0
Server Vendor String:The X.Org Foundation
Server Vendor Version:1.6.0 (10600000)
NV-Control Version:1.12
bu kartla 3 boyutlu ekran kullanabilmem mümkün müdür?
ilginiz için teşekkürler.

heartsmagic

Veri kaybı olmadan ne demek istendiği o bağlantıda anlatılmış aslında. Sadece kurulu olan programlar yedekleniyor gibi düşün. Diğer türlü yaptığın tüm ayarlar sıfırlanır. Hoş ev dizininin yedeğini alarak bunun da üstesinden gelebilirsin, ancak illa ki arada bir şeyler kaynar.

Grafik kartı sürücülerini kurmuş muydun?

glxinfo | grep render

ne diyor?

ubuntuki lilith

alev@alev-desktop:~$ glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce4 MX 4000/AGP/SSE/3DNOW!
alev@alev-desktop:~$
diyor.

heartsmagic

Şöyle sorayım diğer başlıkta konuşulan renk sorunu mu oluyor sende? Eğer öyleyse tek başlıktan devam edelim ki hem senin hem de bizlerin kafası karışmasın.

ubuntuki lilith

hem beyazlaşma hem de renklerde sorun vardı.az önce iki kez bilgisayarı yeniden başlattım ve her birinde farklı görünümlerde renkleri değişmiş ve parça parça şeklinde bir açılış ekranı karşıladı beni. beyazlama konusunda kendiliğinden bir iyiye gidiş söz konusu ama renk ve görüntü kalitesi hiç de tatmin edici değil

heartsmagic

Tamam diğer başlık biraz daha olgunlaştı. Oradan devam edelim biz.