imzalarda isim bulundurulmasi

Başlatan cafenetland, 17 Mayıs 2009 - 23:24:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cafenetland

daha önce bir otomobil sitesine uye oldugumda uyelik anlasma maddelerinden birisi de imzada isim bulundurma zorunlulugu idi.,

onceleri cok sasirdim., hatta yadirgadim bile.

cunku ismimin bir internet sayfasinda olmasi hic de hosuma giden bir olay degildi.

hatta adamlar olayi oyle abartmislar ki, uye olurken bile kendi isminize ait ozel mail hesabi olmasi gerekiyordu

yani ahmetyilmaz@zort.com misali.

yoksa uyeliginizi onaylamiyorlardi ki ben de oraya uye olmak zorunda oldugumdan boyle bir mail almistim ve uyeligimi onaylatmistim

neyse konumuz bu degil.

benim önerim imzalarda isim yazilmasinin sitemizde uygulamaya girmesi yonunde olacak

sebebine gelince: sitemiz bilindigi uzere Turkce yazim kurallarina ve Turkce kullanimina cok onem veriyor. ( benim yazima bakmayin, klavyem isvecce )

mesajlarda uyelerin birbirine olan tavri da cok dikkatle takib ediliyor

yani; arkadasim, dostum, hocam, birader, mudur gibi sifatlarin kullanilmasi hos karsilanmiyor

bu durumu engelleme adina her uye imzasina ismini ve soyismini yazabilir ve uyeler de hitab sekillerini "Sayin Falan Filan" gibi yaparak daha guzel ve hem goze hem de kulaga hos gelecek sekilde yapabilirler.

neticede tamamen yasal bir sitede ve gercekten cok degerli bir görev ugruna cogu insan bu siteye uye oluyor ve birseyler ogrenmeye calisiyor ya da ögretmeye calisiyor

imzadaki isimler ise hem birbirimizi daha iyi tanimak hem de baglari kuvvetlendirmek adina cok yararli olacaktir.

degerlendirmenizi rica ediyorum

heartsmagic

Böyle bir şeye kalkışırsak biraz zorlama olur. Sonuçta burası sanal bir ortam ve herkes ismini vermek istemez. Bazıları hiçbir ipucu vermez. Bu da tamamen kişisel bir tercihtir. Eğer uygulamaya gidersek ne olur? Ya kabul eder ve yapar üyeler ya da tavır alıp üye olmazlar. Şu an için bunun gerekli olduğunu -şahsım adına- düşünmüyorum. Kaldı ki hitap şekli için kullandığımız takma isimler yeterli. Sayın ibaresi veya siz hitabı sadece isteyenler için kullanılmalı. Kısacası sadece @heartsmagic yeterlidir bana hitap için örneğin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Mayıs 2009 - 23:55:06
Böyle bir şeye kalkışırsak biraz zorlama olur. Sonuçta burası sanal bir ortam ve herkes ismini vermek istemez. Bazıları hiçbir ipucu vermez. Bu da tamamen kişisel bir tercihtir. Eğer uygulamaya gidersek ne olur? Ya kabul eder ve yapar üyeler ya da tavır alıp üye olmazlar. Şu an için bunun gerekli olduğunu -şahsım adına- düşünmüyorum. Kaldı ki hitap şekli için kullandığımız takma isimler yeterli. Sayın ibaresi veya siz hitabı sadece isteyenler için kullanılmalı. Kısacası sadece @heartsmagic yeterlidir bana hitap için örneğin.

Yeterli bir açıklama olmuş, daha söz etmeye gerek yok bence. :)

canosayan

tayfa isimleri zaten yazıyor. ama sıradan bir üye için bu oldukça gereksiz.
daha kapsamlı düşünecek olursak benim kendi blogumda bile açık adım geçmiyor.
Chmod bizim işimiz.