Ses playerda iyi firefox videolarında bozuk

Başlatan esrama, 17 Mayıs 2009 - 18:44:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

Ses kartım için 8.1 ve 8 sürümlerinde mixerde ve tüm playerlardaki ses seviyeleri %80 in altında tutmak zorundaydım. 9.04 ile farkettim ki böyle bir şeye gerek yok. Sesi vlc de, totemde, audiocusta son seste son derece iyi alabiliyorum. Fakat firefoxta herhangi bir flash videosu izlerken frefoxtaki playerdan kısmam yetmezmiş gibi eskisi gibi tüm mixerden kısmak zorunda kalıyorum. Bunu çözmenin bir yolu varmı acaba ? Her seferinde sesi kısıp açmak işkence oluyor.

heartsmagic

@esrama senin kartla Ubuntu arasında bir sorun olduğu kesin. Neyse ki gelişme olmuş. Firefox ve Flash sorunu için sende şu paket kurulu mu?
flashplugin-nonfree-extrasound
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Tutunamayan

Hatta ben de komutu vereyim. Diğer bakacak arkadaşlarımız için referans olsun:

sudo apt-get install flashplugin-nonfree-extrasound

PC'yi yineden başlatmak gerekiyor, kurulumdan sonra.
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

esrama

Yükledim fakat hiçbir fayda etmedi.

filesystem de bulunan tmp dizinin altında aynı flash dosyasını vlc ile açtım pek bir fark etmedi. Zaten şimdi dikkatimi çekti nasıl oldu bilmiyorum ama şu anda vlc de iyi ses vermiyor. Oysa bu konuyu açtığım zaman iyi ses veriyordu. Ubuntunun bu kararsızlığı canımı çok sıkmaya başladı. (Aynen conkynin hiç bilgisyarıma dokunmadığım halde artık sistem başlangıcında başlamaması gibi şeyler oluyor.) Ayrıyetten şu anda audacious ta hiçbir media dosyasını oynatamıyor. Hiçbir şey yapmadığım halde bunların olması çok garip :)

heartsmagic

Hiçbir şey yapmadığın halde değildir, arada olmuştur bir şeyler. Ben PulseAudio'ya nedense ısınamadım. Eski ALSA günlerimi arar oldum. Forumda bir yerlerde bahsi geçen ALSA'ya dönüşe baksam fena olmayacak. Gerçi 32 bit'teyken pek sorunum yoktu ancak 64bit geçişinden sonra bu konularda sorun yaşamaya başladım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.