Takvim tarzı bir uygulama

Başlatan esrama, 16 Mayıs 2009 - 21:11:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

Masaüstümde o gün için (veya belli bir süre erkenden) önceden belirdeğim şeyleri yazmasını istediğim bir program arıyorum. Örneğim ben doğum günlerini takvime gireceğim, programda bana masaüstümde o gün için önceden yazmış olduğum isimleri gösterecek gösterecek. Sadece doğum günleri için değil o gün yapmam gereken şeyleri de hatırlatması için kullanacağım. Basit bir porgram arıyorum. Bildiğiniz programlar varsa önerilerinizi bekliyorum...

GNUbuntu

Sunbird, Osmo. Benim bildiklerim bunlar.
Önce Saygı...

celebron

Sunbirdün geliştirmesini mozilla durdurdu. Onun yerine yüklenişini bu konuda anlattığım thunderbird eklentisi olan lightning var
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

esrama

Sunbird uygulaması @celebron un dediği gibi durduruldu.
Thunderbird i denedim fakat o posta adresine bağlı olarak çalıştığı için kullanmak istemiyorum.
Osmoyu kurdum hoşuma gitti fakat not hatırlatma olayı çok garip. Osmo için screenlet aradım fakat bulamadım. Osmo sadece o gün içerisinde size bir uyarı ekranı çıkartıyor :) ve sonra kapatıyorsunuz. Oysa ben sürekli önümde o günki notlar dursun istiyorum :) Günde çıkaracağı bir ileti bana o notu unutturur :) Kendim bakarım daha iyi :)

utdmr

Hiç kullanmadım ancak, Evolution'un böyle bir görevi vardı hatırladığıma göre.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

esrama

Evolutionda posta servisine bağlı çalışan bir program.. :( Bne mail adresim ile bütünleşik olmasını istemiyorum. istediğim çok basit bir uygulama aslında...

GNUbuntu

Sunbird'ün gelişimi dursa ne olur, işe yarıyorya. Halâ özgür yazılım değil mi?
Osmo, masaüstü 4 de açık olarak dursun örneğin. Unuturum diyorsan, bir de yapışkan not koyarsın tüm masaüstleri veya sadece çalıştığın masaüstüne. En azından alternatif bulana kadar. :)
Bir de ben daha önce burada bahsettiğim rainlendar var. Türkçe oluyor. Ancak, son sürümü de denemiştim, aynı uyarıyı veriyor ne yazık ki.
Önce Saygı...

hasanyılmaz

Yapılacaklar listesi gibi bir şey arıyorsanız Tasque basit ve kullanışlıdır.

GNUbuntu

Sunbird tarzı, daha basit bir yazılım buldum, 'gpe-calendar'. Türkçe değil ama alternatif olur.
Bu arada, konuyla ilgisi yok ama hatırlatıcı ararken günlük tutmaya yarayan bir yazılım gördüm 'almanah'.
Önce Saygı...

Osman Üngür

Google calendar kullanıyordum ben cep telefonuna sms ile bildirim yapıyordu.

Serkan Aytın

bu bildirimi nasıl yapıyor açıklayabilirmisiniz acaba?

heartsmagic

Alıntı yapılan: Serkan Aytın - 18 Mayıs 2009 - 11:54:39
bu bildirimi nasıl yapıyor açıklayabilirmisiniz acaba?

SMS uyarısı var. Gerekli numarayı kayıt ettikten sonra eğer SMS uyarısı eklersen ajandaya, kendisi zamanı gelince bir SMS gönderiyor sana. Uygulama ücretsiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

@esrama, bana sorarsan en iyi tercih google calendar olur. Çünkü istediğin heryerden ulaşabilirsin. SMS özelliğini denemedim ama istersen günlük ve belirlenen etkinlikten önce uyarı e-postası gönderiyor. Google'ın linux için sunduğu masaüstü uygulamalarında calendar' da vardı. FCM'de çeviri yaptığım makalede kullanan ve oldukça başarılı bulan bir kullanıcı vardı.  :)

GNUbuntu

Alıntı yapılan: ironic - 19 Mayıs 2009 - 13:54:15
@esrama, bana sorarsan en iyi tercih google calendar olur. Çünkü istediğin heryerden ulaşabilirsin. SMS özelliğini denemedim ama istersen günlük ve belirlenen etkinlikten önce uyarı e-postası gönderiyor. Google'ın linux için sunduğu masaüstü uygulamalarında calendar' da vardı. FCM'de çeviri yaptığım makalede kullanan ve oldukça başarılı bulan bir kullanıcı vardı.  :)

Evet. Bence de kullanışlı bir şey. Google Calendar Notifier eklentisi de var.
Önce Saygı...