[Çözüldü] Boş Alana Kubuntu Kurdum Firefox yok?

Başlatan özgürubuntu, 13 Mayıs 2009 - 17:56:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Bugün CD'lerim geldi, 40 GB'lık boş alana Kubuntu kurdum. Ancak Firefox yok :) Konqueror'dan giriyorum.. Sistem dilini de güncelleme yapmama karşın türkçeleştiremedim...

AbkHaZiaN

Bende live cdden baktım Türkçe'yi seçmeme ramen ingilizceydi Kubuntu'nun öntanımlı tarayıcısı Konqueror olduğundan dolayı Firefox yok.

umutubuntu

sudo apt-get install firefox
Menü>sistem>sistem ayarları>ülke,bölge ve dil kısmından Türkçe ayarlayabilirsin.

özgürubuntu

Ayarı yaptım ama fontlar berbat :D Sistem Ayarları > Görünüm > Yazı Tipleri kısmından Yumuşatma Kullan ve 96DPI seçtim ama Dejavu Sans.. nasıl yapacağız Ubuntu Gnome'da ki muhteşem Sans fontu gibi nasıl gösterebilirim??

umutubuntu

Menü>sistem>sistem ayarları>görünüm>yazı tipleri
Free Sans olarak mevcut.

özgürubuntu

FreeSans yaptım ama yine olmadı, Yani Gnome masaüstündeki Sans tadını vermedi.. Eskiden Dejavu Sans Condensed vardı hiç değilse, gerçekten KDE font render çok kötü :) Gnome'dan sonra çekilecek gibi değil :D

Düzenleme : Sans Şerif sanırım.. O biraz daha benziyor.. Evet

ironic

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 13 Mayıs 2009 - 18:18:48
FreeSans yaptım ama yine olmadı, Yani Gnome masaüstündeki Sans tadını vermedi.. Eskiden Dejavu Sans Condensed vardı hiç değilse, gerçekten KDE font render çok kötü :) Gnome'dan sonra çekilecek gibi değil :D

Düzenleme : Sans Şerif sanırım.. O biraz daha benziyor.. Evet

Aynı soruna ben de çözüm bulamadım. Ne yaparsam yapayım Gnome kalitesini alamadım. Benzer bir sorunu gnome üzerine kurduğum firefox 3.5 ile de yaşadım. Mevcut sürümle tüm yazı tipi aynı olmasına rağmen 3.5 şu haliyle çok daha kötü yazı kalitesi sunuyor.

xwes

KDe 4.2'de ontanimli gelen fontlar bence gayet guzel ancak boyutlarini kuçultunce kotu olmuştu. Şu an masaustunde verdana'yi 8 punto olarak kullaniyorum, fena degil. Farkli fontlarin farkli varyasyonlarinin farkli puntolarini denerseniz uygun birşeyler bulabilirsiniz.

heartsmagic

Başlığa konu olan problemler çözüldü mü?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürubuntu

Evet çözüldü, Firefoxu kurdum yazı tipi olarak ta Sans Şerif seçtim..

garafatma

Sorun çözüldüğüne göre kilitleyebiliriz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010