Audacious 2.1 çıktı !

Başlatan ironic, 15 Mayıs 2009 - 22:35:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Ah bir de kütüphane özelliği olsa :(

anarchia

icedheart

evet arkadaşlar audacious 2.0.1 kullanıyorum, kütüphane olayı gerçekten hoş olurdu.

FeNDeR

Alıntı yapılan: icedheart - 07 Temmuz 2009 - 16:01:14
audaciosu diğerlerinden ayıran equalizer, crystalizer ile audio compressor eklentileri oldukça kaliteli bir sound yakalmamı sağladı.

+1 demekle birlikte ses seviyesinin düşük olması sebebiyle (eski sürümdeyim hala, yenisinde düzeltmişler mi acaba) stereo amplifier eklentisini kullanıyorum. Ses mühendisi değilim, eğer olan arkadaşlar varsa yanlış bir şey söylemek istemem ancak bu eklentinin seviyesi çok yükseltildiğinde basları köşeli ve rahatsız edici bir hale getirdiğini de söylemeliyim. Makul bir seviyede tutulduğu sürece sorun yok.   

icedheart

@fender: equalizeri kapatırsan sesin yükseldiğini, diğer müzikçalarlarla aynı ses seviyesine ulaştığını görebilirsin, aslında equalizer ayarlamalarını yaptığında sesin azalmasının nedeni sesin bozulmasını önlemektir, stereo amplifier eklentisini görmedim ama extra stereo efektinden bahsediyorsan düşük bitrate oranına sahip şarkılarda yankıdan başka bir işe yaramıyor; ama bitrate oranı yüksek olanlarda misal 320 kbps'de kullandığın multimedya donanımların da kalitesiyle ayrı bir keyif verebiliyor(eklentinin seviyesini yükseltmemeni tavsiye ederim her şeyin fazlas zarar ;), kişisel müzik zevkine göre o plugini etkinleştirip etkinleştirmemk sana kalmış.

ironic

Arkadaşlar 2.1 çıktı. Girişten indirme bağlantısına ulaşabilirsiniz.  :)

ChoPin

audacious olsun rhytmbox olsun gayet iyiler
yalnız ben bu audacious 2.1 i debiandan kurmuştum fakat çalışmadı bir türlü
acaba neden oldu

ironic

Debian depolarından mı kurdunuz?

agritux

Hardy için kullanamıyoruz sanırım

En son versiyonlar:
Ubuntu Jaunty 32 bits - 2.1
Ubuntu Jaunty 64 bits - 2.1
Ubuntu Hardy 32 bits - 1.5.1
Ubuntu Hardy 64 bits - 1.5.1

ironic

Alıntı yapılan: sessizce - 17 Temmuz 2009 - 23:50:18
Hardy için kullanamıyoruz sanırım

En son versiyonlar:
Ubuntu Jaunty 32 bits - 2.1
Ubuntu Jaunty 64 bits - 2.1
Ubuntu Hardy 32 bits - 1.5.1
Ubuntu Hardy 64 bits - 1.5.1

Bir kaç gün içinde Hardy içinde çıkar sanırım çünkü getdeb sitesi Hardy desteğini sürdürüyor. Launchpad de araştırdım fakat Hardy için hazır .deb paketi yok. Derleme ile kurabilirsin. Bugün ben denedim fakat kuramadım. gtk+2 bağımlılığını bulamadım.  :)

agritux

Hata veriyor :D olmuyor. Bekleyelim bakalım. Zaten songbird den "şimdilik" çok memnunum

ChoPin

sevgili ironic ilk kurduğumda sorun yoktu .deb paketinin linki verilmiş oradan indirip kurmuştum package installer programıyla. sonra linux ubuntumu bazı sorunlar nedeniyle silip tekrardan kurduktan sonra tekrar yüklemek istedim aynı şekilde bu seferde program yüklendi. fakat programın kısayoluna tıkladığımda program açılmadı.usr/share dosyasınada gittiğimde dosyası da yoktu zaten.neyi yanlış yaptım acaba bulamadım bir türlü

ironic

Verdiğim adresteki tüm auda paketlerini kurdunuz mu? Bana kurulum eksik yapılmış gibi geliyor.

Kirk Lee

ben de Synapticten programı ve tüm pluginlerini falan silidim; yüklemek için *.deb dosyasına tıkladığımda paket yükleyicisindeki Status bölümünde hata yazısı çıktı, install butonu pasif durumdaydı....

Add-remove'den tekrar yükledim sürüm gene 1.5.1'di... Yüklüyken de pakete tıkladım ama gene install butonu pasif....

heartsmagic

Alıntı yapılan: Kirk Lee - 20 Temmuz 2009 - 22:48:42
ben de Synapticten programı ve tüm pluginlerini falan silidim; yüklemek için *.deb dosyasına tıkladığımda paket yükleyicisindeki Status bölümünde hata yazısı çıktı, install butonu pasif durumdaydı....

Add-remove'den tekrar yükledim sürüm gene 1.5.1'di... Yüklüyken de pakete tıkladım ama gene install butonu pasif....

Konsoldan kurmayı dene:

sudo dpkg -i amsn_falanca_sürüm.deb şeklinde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kirk Lee

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Temmuz 2009 - 22:53:43

Konsoldan kurmayı dene:

sudo dpkg -i amsn_falanca_sürüm.deb şeklinde.

eski sürümü kaldırmalımıyım sence? ayrıca konsoldan komut verince paketi indiriyor mu yoksa paket bilgisayara mı yüklü olmalı? daha acemiyim bi yardım edersen sevinirim....

heartsmagic

Sistemin 32 bit mi, 64 bit mi?

Kirk Lee

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Temmuz 2009 - 23:22:34
32 bit... büyük ihtimal program uyumludur...

heartsmagic

Alıntı yapılan: Kirk Lee - 21 Temmuz 2009 - 00:03:06
Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Temmuz 2009 - 23:22:34
32 bit... büyük ihtimal program uyumludur...

Öncelikle Audocious'u sistemden kaldır:

sudo aptitude purge audacious
Ben yeni sürümü kurmaya çalışınca bende libcddb2 ile ilgili sorun çıkarttı. Bu paket eski sürümü purge ederken mi uçtu yoksa sistemde yok muydu bilemiyorum. Önce bunu kur:
sudo aptitude install libcddb2

Ardından:
http://www.getdeb.net/release/4591
bağlantısından 8 adet paketi yeni bir dizine indir. Örnek Masaüstü/amsn
Not: Bu bağlantı Jaunty için.

Terminalden bu dizine git ve paketleri kur:

cd Masaüstü/amsn
sudo dpkg -i *

Bende şu an sorunsuzca çalışmakta.

audacious2 -v
Alıntı YapAudacious 2.1.0 [UNSUPPORTED VERSION]

Sistemim 64 bit Jaunty.

Kirk Lee

yarın PC'yi açınca ilk uğraşım bu olacak... sonuçları yazarım... ilgin için çok teşekkür ederim....

3mr3

Bende daha önceden intrepid dağıtımında kullanmıştım fakat şimdide jaunty üzerine sağlıklı bir şekilde yapamadım. Kurulum tamam da açılış komutu hata veriyor:

audacious2 -v (-v koymasamda aynı hata)

audacious2: symbol lookup error: audacious2: undefined symbol: str_to_utf8
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

heartsmagic

İlk tavsiyem purge ile tamamen kaldırman programı. Ardından eğer kaldıysa ev dizini içindeki .audacious dizinini de silmen. Bundan sonra yeniden temiz bir şekilde kurulum denersin.

Not: -v zaten sürüm öğrenmek içindir. Programı çalıştırmaz.

3mr3

Hocam hepsini denedim zaten kurdum kaldırdım. Depodaki 1.5 olanı kurdum şimdi çalışıyor. Audacious 2.1 depoya girmesini bekleyecez artık.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

agritux

Audacious2.1 kurdum, çalıştırdım açıldı. Müzik açmaya çalıştığımda donuyor yaklaşık 2 dakika dokunamıyorum. Donuyor. Audacious ile hiç iyi mazimiz yok...

heartsmagic

Alıntı yapılan: sessizce - 01 Ağustos 2009 - 23:37:58
Audacious2.1 kurdum, çalıştırdım açıldı. Müzik açmaya çalıştığımda donuyor yaklaşık 2 dakika dokunamıyorum. Donuyor. Audacious ile hiç iyi mazimiz yok...

İlginç. Acaba ses kartı ile ilgili bir mesele mi? Ben kurduğumdan beri güzel güzel kullanıyorum arada bir. Şu ana kadar hiç sorun çıkartmadı kerata.