Backtrack 3 ve apt-get/aptitude?

Başlatan casberg, 15 Mayıs 2009 - 21:37:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

casberg

Arkadaşlar bende 4 ayrı linux dağıtımı var öğrenmeye çalışıyorum..Sıklıkla Ubuntu kullanıyorum ama kendimi geliştirmek açısından farklı dağıtımlar deniyorum...

Backtrack gerçekten sağlam ve birçok yazılım işlemlerinde düzgün bi dağıtım fakat içerisinde

apt-*/aptitude

Komutu mevcut değil bunu meşru veya gayrımeşru yoldan eklemek mümkünmüdür...?

heartsmagic

Dağıtımın herhangi bir deposu var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

raspacı

http://forums.remote-exploit.org/showthread.php?t=16985
şurda bir konu var. Orda slap-get ile kurun diyor ama onu da  yüklemek gerekiyormuş. Sitede linkler var.
Bu arada backtracki güvenlik için kullanıyorsunuzdur herhalde:)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

casberg

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Mayıs 2009 - 21:44:14
Dağıtımın herhangi bir deposu var mı?

ben bunu kullanmaya başlayalı fazla olmadı...o yüzden henüz rastlamadım ben özellikle apt-* komutuyla ilgili araştırmalar yaptım ama bi yere varamadım..her girdiğim linkte kullanımıyla veya amacıyla ilgili bilgiler vardı...zaten diğer yabancı anlatımlardan da pek bişey anlamadım..

Alıntı yapılan: levi - 15 Mayıs 2009 - 21:54:21
http://forums.remote-exploit.org/showthread.php?t=16985
şurda bir konu var. Orda slap-get ile kurun diyor ama onu da  yüklemek gerekiyormuş. Sitede linkler var.
Bu arada backtracki güvenlik için kullanıyorsunuzdur herhalde:)

Arkadaşım teşekkür ederim hemen bakıyorum...tabiki bu yabancı dil işi burda da biraz sıkıntı olcak..
Bu arada Backtrack kullanmamın en önemli sebebi güvenlik tabiki fakat bikaç şey daha var bunlardan birisi bana daha stable geldi ve kurmayı başardığım herşeye olumlu karşılık aldım hiçbir sorunla karşılaşmadım (mesela emesene adındaki messenger'ı ubuntuda çalıştıramadım ve ubuntuda grafiklere ağırlık verdiğiniz zaman video yazılımlarında bozulmalar oluyo fakat backtrackta compiz ayarları en yüksekte olmasına rağmen "misal;world of warcraft" oynayabiliyorum veya herhangi film izlerken oluşan atlamalar olmadı)..bunun yanı sıra çok hafif bi işletim sistemi hiçbir yığılmayla karşılaşmadım...Ubuntu dan daha iyi demeye falan çalışmıyorum ama sizde biliyorsunuz ki ubuntunun hala buna benzer sorunları var..

heartsmagic

Evet bazı yerlerde slapt-get'in bahsi geçmiş ancak ne kadar verimli olur bilinmez. 4 beta ile zaten TGZ'den DEB'e geçiyorlar, belki sisteme bir apt-get çakarlar ve bir depo kurarlar.

Not: Her dağıtımın sorunları vardır. Kullandıkça bunu daha iyi anlayacaksın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

casberg

Evet bende tam olarak bunu demek istemiştim...bt4 ü beta olarak çıkarmışlar fakat onu pc ye kuramadım malum bende biçok insan gibi cd kullanmayı pek sevmiyorum hem ömrü çok kısa hemde işlemler çok yavaş oluyo..zaten backtrack kullanmamın başlıca sebebi performansı durum böyle olunca bt3 daha cazip gibi..

Bu arada arkadaşın verdiği linke baktım ama yazılımla ilgili pek bi açıklama yok gibi onu backtrack a geçtikten sonra deniycem artık..şimdi dosya indirme işlemim var geçemiyorum

casberg