[Çözüldü] firefox plugin dizini altındaki dosyanın silinmesi.

Başlatan yağmuradam, 03 Mayıs 2008 - 11:43:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yağmuradam

firefox için flash player eklentisini yükler iken veya yanlışlıkla iki flash player eklentisini (hem adobe flash player hem de swfdec flash player) yüklediğim için bir hata oluştu. firefox üzerinde herhangi bir videoyu açtığım zaman kitleme yapıyor. firefox'u kapatmak zorunda kalıyorum. flash player eklentilerinin her ikisini de program ekle kaldır üzerinden kaldırdım. /usr/lib/firefox altındaki flashplugin-alternative.so dosyasını silmeyi denedim fakat kabul etmedi. root olarak silmeyi denedim. onu da kabul etmedi. bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim kardeşlerim.

atomkarinca

sudo apt-get remove swfdec-mozilla

ne döndürüyor. Root olarak silmen gerekiyordu ama silme işlemini birde firefox kapalıyken yapabilirmisin.

Şuda bir yol

sudo rm -rf /usr/lib/firefox/plugins/flashplugin-alternative.so

yağmuradam

sevgili tanzer kardeşim, verdiğin ipucu ile dosyayı silmeyi başardım. ben daha önce kullandığım komutta sadece, rm komutunu kullanmıştım. yönetici kipinde bile rm komutu ile silmeye çalışmıştım. herhalde o nedenle silemedim. çok teşekkür ederim kardeşim. sağol varol.

yağmuradam

sevgili tanzer kardeşim, firefox altında flash player olarak (biraz yavaş çalışsada) sadece flashplugin-nonfree adlı prgram işe yarıyor. bu program adobe flash player'ı kuruyor. benim bilgisayarımda sorun çıkaran öğelerin, diğer macromedia'nın flash programları olan swc ile başlayan programlar olduğunu anladım. belki de sadece benim sistemimde böyle oldu. her neyse, durum şimdi düzeldi. artık ses ve görüntü takılması yaşamıyorum. sana ve ubuntu kullanıcısı kardeşlerime duyurulur. sağol varol tanzer kardeşim.