HP 1018 Çift Taraflı Yazma

Başlatan cauchy71, 05 Mart 2008 - 12:59:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cauchy71

HP 1018 yazıcı ile arkalı önlü ( çift taraflı ) çıktıyı nasıl alabilirim.

drlinux

hplip-gui isimli paketi synaptic ile indirip yazıcı ayarlarına bir bakabilir misiniz? Bildiğim kadarıyla bunun gibi ileri seçenekleri bu paketle yapabiliyorsunuz... Donanım elimde yok deneyemiyorum ama aramalardan elde ettiğim yanıtlar bunlar.

cauchy71

drlinux söylediğiniz programı (hplip-gui)  kurdum ancak hala çift taraflı yazdıramıyorum.Bu programı kurduktan sonra yapmam gereken bir ayar var mı? Evince Belge Görüntüleyici 2.20.1 ile bir pdf dosyasını yazdırırken sayfa ayarları kısmında İki taraflı  kısımı aktif değil.

drlinux

Programdan önce sizin yazıcı ayarlarınıza bakmanız gerekiyor. Yazıcı özelliklerinde bu tarz bir şey var mı yok mu? Dediğim gibi donanım bende yok hp yazıcım da yok o yüzden deneyemiyorum maalesef..

drlinux

hp-setup (eğer hp-lib kurulu ise ki sanırım ön tanımlı olarak kurulu geliyor ubuntu ile...) komutu ile yazıcınızı kurup daha fazla ayar yapabileceğinizi öğrendim az önce aşağıdaki adres size yardımcı olacaktır:

http://hplip.sourceforge.net/install/manual/hp_setup.html

mozakca

Ben de HP 1020 Kullanıyorum. Daha bugüne kadar bir ya da iki kez çıktı alabildim. Yazıcıya belge gönderiliyor fakat hiçbir şekilde yazıcıdan ses çıkmıyor. Hata raporu yok ortada. Çözümünü bulabilirseniz sevinirim arkadaşlar.
sevgi, emek ister.