[Çözüldü] İşlemci sıcaklığı için program

Başlatan platonix, 03 Mayıs 2008 - 01:47:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

platonix

Selam;
CPU sıcaklığını gösteren bir program önerebilir misiniz?
Mümkünse depodan olsun yada adept.

s1bernet1k

http://forum.ubuntu-tr.net/yazilim-sunumlari/conky-nedir-nasil-kullanilir/0/ Burdaki detaylı anlatım ve program işine yarayacaktır 
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

Sypro

ekle/kaldır'dan Gdesklets 'i yükleyip kendi eklentilerinden faydalanmak da mümkün.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

platonix

Alıntı yapılan: Sypro - 03 Mayıs 2008 - 04:03:22
ekle/kaldır'dan Gdesklets 'i yükleyip kendi eklentilerinden faydalanmak da mümkün.
o zaten yuklu ama onda sadece saat ve takvim var baska eklenti yok

demir

Synaptic paket yöneticisine "Screenlet" yazıp ara...

Ya da şu komutu kullan

sudo aptitude install screenlet

Sonra da Gnome-look'tan istediğin tema ve eklentileri indirip kur..

İstediğin kadar Cpu, harddisk kullanım oranı gösterici öğe var, hava durumundan tut, pidgin'le ilgili bir sürü masaüstü eklentisi var... Sanırım screenlet için Compiz yüklü olması gerekiyor.

LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

Kutadgu

Sabah gnome-look da gezerken görmüştüm "screenlet" leri. Nedir bu diye önce ekle kaldıra gittim orada yoktu.sonra synaptic e baktım ordan kurdum. Çok güzel bir uygulamaymış.Kendi içinde bir çok uygulma var zaten ancak istediğiniz eklentileri dışarıdan yüklemenizde mümkün .

zulfikar

arkadaslar acaba yukarida yazilanlarin disinda, panele eklenen eklentiler ile sistem ve cpu sicakligini gosteren eklentiler hakkinda bilgisi olan varmi. standart eklentilerin icinde islemci frekansini gosteren bir eklenti var ona benzeyen ama cpu ve anakart sicakligini gosteren eklentiyi nereden bulabilirim.
not: bazi arkadaslarin masaustu resimlerinde bunlari gormek mumkun.

hslinux

Depo dan "sensors-applet ve lm-sensors" paketlerini kurduktan sonra, konsolda "sudo sensors-detect" komutunu calistirip cikan sorulara yes cevabini verdikten sonra bilgisayari yeniden baslatiyoruz. Panele sag tiklayip panele ekle menüsünde Hardware sensors monitor appletini ekliyoruz. Gerekli ayarlari applet menüsünden yapabiliriz, cünkü ilk baslangicta bütün sensörleri gösteriyor.Istemediklerinizin isaretini kaldirirsiniz.
Umarim yardimci olabilmisimdir.

zulfikar

sagolasin gercekten tam istedigim cevabi aldim ve eklentiyi kurdum. uzun zamandir aklimaydi ve halletmis olduk. tekrar sagol.

hslinux

Felâsife

Selam

Çeşitlilik olması açısından GKRellm programı da söylemekte yarar var.
Resimde ki gibi verileri almak için lm_sensors ve hddtemp programlarını da kurmak gerekiyor.
GKRellm'in pek çok özelliğini açabiliyor kapatabiliyorsunuz,ben bu şekliyle kullanıyorum.

Bu arada sistemim Ubuntu 8.04 64-bit'tir
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?