Pencil Animation

Başlatan Artikozgurum, 12 Mayıs 2009 - 15:37:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Artikozgurum

Yapımcının Web Sitesi

Kısa Bilgi: Pencil Animation programı sayesinde kendi hayalinizdeki çizgi filmleri ,kısa animasyonlar, slaylar ve benzeri gibi herşeyi yapa bilirsiniz. Pencil: Mac OS X, Windows ve Linux için bir animasyon/çizim programıdır. Pencil programı açık kaynaklıdır ve kaynak kodlarına web sitesinden ulaşa bilirsiniz.

Pencil Animation (.deb) İndir

Not: Eğer Hata: Hatalı işlemci mimarisi 'i386' diye bir uyarı alırsanız kormanıza gerek yok bu programı ubuntu'nun synaptic paket yöneticisinden kurunuz.

xwes

Teşekkur ederim.

Fakat, bu program ile mov veya flash olarak export yapabilen var mi jaunty uzerinde? Ben yapamiyorum, googledan arattim bug bildirilmiş ama...

Artikozgurum

Alıntı yapılan: xwes - 12 Mayıs 2009 - 17:16:18
Teşekkur ederim.

Fakat, bu program ile mov veya flash olarak export yapabilen var mi jaunty uzerinde? Ben yapamiyorum, googledan arattim bug bildirilmiş ama...

Şu Synfig isimli programı denedinmi eğer denemediysen deneye bilirsin.

xwes

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 12 Mayıs 2009 - 18:28:48
Alıntı yapılan: xwes - 12 Mayıs 2009 - 17:16:18
Teşekkur ederim.

Şu Synfig isimli programı denedinmi eğer denemediysen deneye bilirsin.

Daha once bir ara kurcalamiştim pencilden daha iyi gibi ancak o kadar karmaşik bir şey aramiyorum, pencil gayet basit ve kullanişli. Ah bir de export edebilsem...

Artikozgurum

Flash export ede bilmen için galiba plugin kurman gerek ben öyle tahmin ediyorum tam bilgim yok ama.

xwes

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 12 Mayıs 2009 - 19:17:39
Flash export ede bilmen için galiba plugin kurman gerek ben öyle tahmin ediyorum tam bilgim yok ama.
Bunun bir bug oldugu soylenip ilerde çozulecegi umut edilmiş. Işin kotu tarafi şimdi synfig de çalişmiyor. Daha once intrepidte çalişiyordu ama jauntyde çalişmiyor. Terminalden bu hatayi veriyor;Segmentation fault

Araştirdim, jaunty deposundaki paketler çalişmiyormuş heralde, kaynak koddan derleyince çalişiyormuş ama hiç havamda degilim ugraşamayacam şimdi. Bir ara dener ve kurabilirsem forumda yazarim.

Wolverine

Pencil bence Linux'taki en ala animasyon programı ama neredeyse 1 sene olmuş hala yeni versiyon yok.Umarım proje durmamıştır.  ;)

neneki

arkadaslar ubuntu 9.04 ün depolarında mevcut pencil programı kullanıslı keyifli bir programa benzio ... turkce kullanim kitapcigini da internette arastirip buldum sizlerle paylasiorum .. pardus icin ceviri yapmislar kanımca :D

http://www.sabankus.com/pencil-kitap