8.04 - 8.10 internetten güncelleme

Başlatan gokhanyildiz, 14 Mayıs 2009 - 08:28:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

8.04 ten 8.10 a güncelleme yapıyorum şuanda ve güncelleme işi bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp 9.04 e güncellemeyi düşünüyorum.Fakat internetim yavaş olduğu için üniversite'nin internetini kullanıp güncelleme yapmayı düşünüyorum. 9.04 sürümünü 2.3 dk da indirdim çünkü :)
Asıl sorum şuanda 8.10 a güncelleme işleminin devam ediyor olması.Güncelleme olayındaki 3. işlemde yani yeni paketlerin alınması işlemindeyim.Güncellemeyi iptal etsem herhangi bir sorun yaşarmıyım?

zeitgeist

Evet, sorun çıkabilir, çıkmayabilir de ama her ihtimale karşı güncellemeyi bitermen bana kalırsa daha doğru.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

gokhanyildiz

güncellemenin bitmesini beklersem 2-3 gün geçer :) ubuntu 9.04 ü indirirken 84 saatte %68 e ancak gelebildi. kb ı geçtim bayt ile indiriyor :)

garafatma

Yarım bırakırsan sorun yaşayabilirsin. Başlamışken bitsin derim.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

gokhanyildiz

paketlerin kurulumuna geçmedi.sadece kaynaktan paketleri indiriyordu.iptal ettim.çünkü gece 11 den beri güncelleme yapıyor ve 1500 paketten 70 ini ancak indirebildi :) sence bu işkenceye değer mi?Şuan iptal ettim.Ama yeniden başlatmaya korkuyorum diyebilirim :D

bytan

Ben olsam üst üste iki sürüm yükselteceğime, yedeklemelerimi yapıp temiz bir kurulumla yoluma devam ederdim.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

gokhanyildiz

peki şöyle birşey sorayım.şaunda 8.10 a güncelliyorum.10 dk ya kadar paketleri yüklemiş olurum.Güncelleme yaparken tüm ayarları 0 layabiliyormuyuz.Yani ilk kurulmuş ubuntu gibi tertemiz yapabiliyormuyuz?Yoksa bunun için direk format mı atmam lazım?

bytan

Kullanıcının tüm ayarları ev dizininde. Silersen tüm dosyaları, sıfırlamış olursun. Sistem içinse aynı şeyi söyleyemeyiz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

emin_as

Genel bilgi olsun diye yazıyorum: güncelleme sırasında, paketleri  indirirken istediğiniz gibi sistemi durdurabilirsiniz. Daha sonra güncellemeyi tekrar yaparsanız, sistem kaldığı yerden devam ediyor, sadece son paket yarımsa onu en baştan  yüklüyor. Aslında sistem güncellemesi biraz daha geniş bir paket yükleme olarak da görülebilir.

Yukarıda yazdıklarım paket güncellemeleri için de geçerlidir. Paketleri güncellerken de sistemi kesebilirsiniz, paketlerin açılması  aşamasına geçmediği sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Güncelleme öncesi yazılımlar gerekli paketleri indiriyorlar, bu işlem bittikten sonra paketlerin yüklenmesi için gerekli scriptler çalıştırılıyor. Script çalıştırma aşamasına gelmedikten sonra sistem dosyalarına müdahale edilmiyor.