[Çözüldü] Ekran kartı ile ilgili uyarı

Başlatan agassi, 11 Mayıs 2009 - 19:01:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agassi

Ekran kartım nıvıdıa tercihler-görüntü menüsüne girdiğimde şöyle bir uyarı alıyorum ''grafik kartınız bu aracı kullanmak için gereken özellikleri desteklemiyor'' nedeniyle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

localhost

Nvidia Sürücüsü kurulumu? Kurulu ise dogru yapilandirilmismi? Hersey normal ise linke bir bakin.

http://linux.die.net/man/1/nvidia-settings
Linux LPIC1 - MCSA

Malik

Sanıyorum o herkesde var. Bir ara bahsi geçmişti bir yerde. Bende de öyle yazıyor. Eveti tıklayınca ekran kartı ayarları geliyor.Bir hata değil yani.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

agritux

Görünen o ki grafik kartınız bu aracı kullanmanız için gereken özellikleri desteklemiyor. Bu araç yerine grafik sürücü üreticisinin aracını kullanmak ister misiniz?

uyarının tamamı bu olsa gerek :)

evet dersen nvidia-settings
hayır dersen görüntü ayarları açılıyor

agassi

Evet yazdığınız gibi iletinin tamamı böyle verilen yanıltlardan anladığım kadarıyla bu bir sorun değil galiba

agassi

İlginize teşekkürler ubuntuyu daha yeni öğrenme aşamasında olduğumdan böyle uyarılarda panikliyorum. Umarım bazen formu gereksiz yere oyalamıyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: agassi - 11 Mayıs 2009 - 19:22:04
İlginize teşekkürler ubuntuyu daha yeni öğrenme aşamasında olduğumdan böyle uyarılarda panikliyorum. Umarım bazen formu gereksiz yere oyalamıyorum.

Aklındaki sorular için elbette gereksiz yere oyalamazsın. Sadece soru sormadan önce bir arama yapmayı aklından çıkartma :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.