Televizyona Bağlantı Nasıl yapılır?

Başlatan özgürubuntu, 12 Mayıs 2009 - 20:27:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Forumu aradım ama böyle bir başlık bulamadım, varsa eğer affola :) Windows kullanan bir arkadaş bir kablo aracılığı ile televizyona bağlantı yapmış, baya hoşuma gitti. Ubuntu'da böyle bir şey yapabilir miyiz? Lost sezonlarını ve fimleri televizyon ekranında izlemek güzel olur kanısındayım..

agritux

Tv de çok düşük bir çözünürlüğe sahip olursunuz düşüncesindeyim

özgürubuntu

Bu ne hız :) Pek fark edilmiyor aslında, yöntem sadece kabloyu bağlamaksa kolay..

agritux

Ben denemedim bilmiyorum ama arkadaşımın söylediğine göre 320x240 çözünürlüğe sahip oluyormuşsunuz.

ironic

Ekran kartında s video çıkışı varsa ve ekran kartın sorunsuzca tanınmışsa çalışabilir.

özgürubuntu

Ekran kartımın tanınmasında bir sorun yok. S Video çıkışı var mı bilmiyorum Lenovo 3000 N200 kullanıyorum. Ubuntu ile hiçbir sorunum yok her şey çok güzel çalışıyor. Sanırım 2 ekran algılaması gerekiyor değil mi? Onu da görüntü menüsünden ayarlıyoruz galiba

ironic

Ben bayağı geri kalmışım s- video nun üstüne neler çıkmış.  :)

Yardımcı olması açısından burdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

command

Kullandığınız çıkışa göre çözünürlük değişir , lakin tv de HDMI giriş mevcutsa ve bilgisayardada bu çıkışı kullanacaksanız çözünürlükte pek bir sorun olmaz benim kullandığım yöntem D-SUB vga çıkışı her tv de yok ama ikinci ekrana klavye üzerinden fn+F3 tuşu ile geçiş yapıyorum ama sen s-video kullanacaksan büyük ihtimal direk görüntü alabilirsin

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

özgürubuntu

Alıntı yapılan: keiser_soze - 12 Mayıs 2009 - 21:50:26
Vardı forumda böyle kullanan bir kulanıcı vardı.

Heh buldum

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8163.0.html

İşte budur! :D en kısa zamanda kablo alıp deneyeceğim. Laptop'ım da S Videoa çıkışı varmış :) Teşekkürler @keiser_soze

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010