Biraz Değişik Konu Ama Server Hakkında

Başlatan fecre, 07 Mayıs 2009 - 00:56:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fecre

Merhabalar benim aklımda bir düşünce var ama nasıl yapılır bilemiyorum :)

Serverim var ubuntu 8.4 yüklü yurtdısında 100mbit hızında vesaire. Malum server olunca ses kartı filanda yoktur yada ben öyle tahmin ediyorum. Yapmak istediğim ise video stream yapmak. Kendi evimdeki pc den video göndereceğim servere oradan da kişiler web adresimden girip izleyebilecek bu acaba teknik olarak mümkünmüdür. Nasıl hangi programla yapabilirim. Şimdiden teşekkürler

maxxblade

ilginç bir düşünce
hiçbir fikrim yok  :D

heartsmagic

http://www.google.com/linux üzerinden video steam olarak yapılacak bir arama yararlı sonuçlar verebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

halisyalcinkaya

tasy

Alıntı yapılan: fecre - 07 Mayıs 2009 - 00:56:42
Merhabalar benim aklımda bir düşünce var ama nasıl yapılır bilemiyorum :)

Serverim var ubuntu 8.4 yüklü yurtdısında 100mbit hızında vesaire. Malum server olunca ses kartı filanda yoktur yada ben öyle tahmin ediyorum. Yapmak istediğim ise video stream yapmak. Kendi evimdeki pc den video göndereceğim servere oradan da kişiler web adresimden girip izleyebilecek bu acaba teknik olarak mümkünmüdür. Nasıl hangi programla yapabilirim. Şimdiden teşekkürler

Konuyu biraz daha açman lazım. Evden video yayınımı yapmak istiyorsun yoksa mevcut videoyu sunucuya upload edip web aracılığıyla snucudan izletmekmi istiyorsun. Yayın (video stream) hakkında pek çalışmam yok ama aynı youtube'a upload edip göstermek gibi bir sistem istiyorsan bu tabiki mümkün.

Ertan ERBEK

Bu yapmak istediğin sisteminde adı multicast video stream, bunu vlc ile yapabilirsin, bir ara eğlence olsun diye uğraşmıştım güzel sonuçlar aldım. Yanlış hatırlamıyorsam ses kartınada ihtiyaç yoktu. Eski ubuntu forumunda bir kaç arkadaşla bakmıştık bu işe vlc ve multicast video stream olarak aramaları yaparsan sonunda vlc server koyarsan google kesin cevap verecektir.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.