Kubuntu 9.04 opera kurmak

Başlatan batucan72, 06 Mayıs 2009 - 22:41:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

batucan72

Merhaba arkadaşlar, hayırlı akşamlar kubuntu 9.04 bilgisayarıma kurdum ama, web tarayıcısı olarak operayı kurmak istiyorum ama program ekle kaldırdan operayı bulamadım nasıl yükleye bilirim?

umutubuntu

http://www.opera.com/browser/download/
Ubuntu 8.04 görünüyor ancak 9,04'te kurulum yapılabiliyor.

batucan72

Teşekkürler bunu program ekle kaldıra yani depoya nasıl ekleyebiliriz.

umutubuntu

Ekleme yapmıyorsunuz, download kısmından indireceksiniz ve gdebi ile kuruluma geçeceksiniz.

cray

Merhaba Arkadaslar;

Ben ubuntu yeni kullanmaya basladım.Windows kullanırkende asla operadan vazgecmezdin.
Şimdi ubuntu kullanıyorum.Ubuntuda da opera kullanmak istedim.İndirdim kurdum fakat firefoxa göre inanılmaz yavas calısıyor.Windowsta kullanırken opera hız bakımından firefoxa fark atarken ubuntuda nden böyle oluyor.Acaba ben mi bir seyi yalnıs yaptım

Yardım ederseniz sevinirim.

bytan

Aşağıdaki konuda işine yarar bilgi olabilir:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4151.0.html

İlk olarak opera'nın ağ ayarlarına bakabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

cray

Ag ayarı derken tam olarak neyi kastendiyorsun

Linkte opera genel kullanmı ile ilgili bilgi veriyor. :D

bytan

Verdiğim linkteki ilk sayfanın bile sonlarına doğru okursanız ağ ayarlarını göreceksiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sebastian

adres çubuğuna about:config yazarakda gelişmiş ayarlarını kurcalayabilirsin operanın

bende daima her zaman opera kullanırım ama firefox a karşı öyle gözle görülür bir ağırlık sezmedim açıkcası
flash kurmadığın için flashlı sitelerde firefox opera ya nazaran daha hızlı çalışabilir

ironic

Bu sorun her sitede mi oluyor? Örneğin forumda da bu yavaşlığı yaşıyor musun? Opera' nın işlemci kullanım değerleri yüksek mi? Buraya tıklayarak Opera geçmiş ayarlarını değiştirin. Ayrıca url geçmişini ve çerezleri temizleyip tekrar deneyin..

Opera, bazı sistemlerde çakılıp kalıyor. Genelde işlemciyle ilgili şikayetler geliyordu. Tam bir çözüm yok açıkcası.  Eğer yukardaki öneri işe yaramazsa son olarak Opera 10 geliştirme sürümünü kullanın.

Opera 10.4345 - 32 bit

Opera 10.4345 - 64 bit

sabian

sizce firefox mu daha kullanışlı ve güvenli yoksa opera mı?

çünkü yapılan araştırmalara göre -araştırmayı kimin yaptığını hatırlamıyorum- opera güvenlik konusunda en handikaplı olanıydı. firefox 2. sırada, ie8'de ilk sırada... bu sonuçlar deneme sonuçlarına göreymiş ben firefox'tan vazgeçmem ama opera'da görsellik açısından fena değildi. Sizce hangisi daha iyi..
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

heartsmagic

Başlık Kubuntu ve Opera kurulum problemi ile açılmış, Ubuntu ve Opera ağırlaşması ile devam etmiş, hangisi daha iyi sorusuyla bitmesin lütfen :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.