"emesene" başlatıcı oluşturmak ve simge değiştirmek

Başlatan sabian, 06 Mayıs 2009 - 02:09:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sabian

bazı programları eksiksiz kullanmak için bazen kod kullanmamız gerekiyor. Ubuntu'da -diğer dağıtımları bilmiyorum- masaüstüne sağ tıklayınca "başlatıcı oluştur" yazan bir yer var. oraya tıklayınca masaüstünüze bir kısayol eklemiş oluyorsunuz. ben bunu emesene için yaptım. Smiley'leri göstermiyordu

env LC_CTYPE="en_US.UTF8" emesene

başlatıcının kod kısmına yapıştırdım bastığımda tüm işaretleri eksiksiz göstermeye başladı. Tabi başlatıcının simgesi hoşuma gitmedi, bir de ikinci bir başlatıcı olunca haliyle arıştırabiliyor insan. Bunun için başlatrıcının üstüne sağ tık yapıp özelliklerle giriyoruz. açılan pencerede ki simgeye tıklayınca kayıtlı olan simgeleri açıyor. İçlerinden işinize yarayanı seçip kapat diyorsunuz. Böylece normal kısayolla açılan programdaki eksiklikler bu sayede giderilmiş oluyor. Yukarıda sadece "emesene" için gerekli olan kod var, diğer programların kodlarını bilmiyorum ama sorun çıkarsa eğer benzer kodları bu siteden bulabilirsiniz. Ben ne aradıysam buluyorum  :D
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

heartsmagic

Teşekkürler @dewrim2. Ancak ufak bir bilgi vereyim :)
Bu bölüme biz genelde soru sormuyoruz veya forumda çok konuşulan bir problemin çözümü değilse konu açmıyoruz.
Bu güzel ipucunu farklı bir bölüme taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.