Edubuntu

Başlatan Onoktake, 04 Mayıs 2009 - 21:03:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onoktake

Arkadaşlar, edubuntu için bir Türkiye sitesi yok sanırım. Burada linux ve türevleri kısmına Edubuntu ekleyebilir misiniz? Veya türkiye'de edubuntu gelişimine katkıda bulunanlar var mı? Yoksa bu konuda birşeyler yapabilir miyiz?
  Ben Edubuntu'nun, winzort ürünleri yerine kullanılması taraftarıyım. (Okullarda ve özel eğitim kurumlarında). Belki büyük bi kitle olarak Edubuntu konusunun altına ellerimizi koyarsak, geleceğimize daha iyi ışık tutabileceğimizi düşünüyorum. Eğer tekellerden kurtulmak istiyorsak, geleceğimiz olan çocuklarımızı tekelden kurtarmak zorundayız. İlk tanıştıkları işletim sistemi açık kaynak kodlu bir sistem olursa, paylaşmanın önemini kavrayabilirse, neden winzort kullansın ki? Bunun için bazı kurumları ikna etmek gerekiyor ve bunun için de her ilde en az 20-30 kişinin A'dan z'ye ubuntu bilmesi gerek diye düşünüyorum. Ve bunun için de bir şekilde kendimizi geliştirecek kursların yaygınlaşması gerekiyor. Canonical'a duyurulur...
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

maxi_rocker

ben bu edubuntuya kardeşim için bayağı bir hevesliyim, biz daha yeni yeni alışmaya başlıyoruz açık kaynağa o küçük yaştan severek kullanmaya başlasın istiyorum, ayrıca o windowstaki sürekli şiddet içeren oyun ve bazı uygulamalardanda uzak durmuş olurum ama ubuntu ilgili yazıcı ve ati ekran kartıyla ilgili sorunlarım oluştu onlara bir çözüm bulabilirsem eğer bir an önce kullanmaya başlayacağım, ayrıca acaba linux mintin üzerine 9.04 sürümü kurulabilir mi? yoksa illada ubuntu mu kurulu olması lazım?

heartsmagic

Kesin konuşmayayım ancak kurma olasılığın çok yüksek.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.