Xfce (Xubuntu) Tecrübelerim :)

Başlatan özgürubuntu, 04 Mayıs 2009 - 21:01:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

sudo aptitude install xubuntu-desktop
işyerindeki bilgisiyarıma ve evdekine bu komutla Xubuntu kurdum, oldukça hoşuma gitti :) "Hafif" göründüğü kadar "hafif" hissini de veriyor. Ubuntu Compiz ayarlarımla sanırım Xubuntu varsayılan ayarları çakışıyor. AWN çalıştı ama, Compiz Manager ile hangi ayarı etkinleştirmek istesem uyarı verdi ve yine de kabul et dediğimde de çöktü, ben de çok fazla kurcalamadım sanırım varsayılan pencere yöneticisi ; xfwm4. Eski bir HP laptop'a (laptop demek için bin şahit lazım :P) kurmayı düşünüyorum. Herhalde "hafif"lik olgusu kendisini asıl orada gösterecektir. Gnome'da kullandığım "neredeyse" tüm programlarımı gördü ve "neredeyse" hepsi de takır takır çalıştı (neredeyse diyorum çünkü hepsini tek tek denemedim ; Rhytmbox, Totem, AWN, Evolution, Google Earth, Stellarium,Thunderbird, Empathy, Skype, Epiphany, Ardour, Soundconventer, VLC Media Player da yazılar silik çıkıyor)

Netice itibari ile daha önce denemediğim bir masaüstü yöneticisiydi ve epey hoşlandım.. :)

doe

Bende UNR'den sıkıldığım için XFCE kurdum. Gerçekten oldukça basit ve güzel. Hakkını yemeyeyim UNR'de çok iyiydi, çok kullanışlıydı ancak bir süre sonra sıkıyor. Normal masaüstü gibisi yok. :)