Kde4 ü indirip kurmak?

Başlatan Gençfuat, 04 Mayıs 2009 - 18:22:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gençfuat

Arkadaşlar kde ortamını kurmak istiyoyorum ubuntuma .Fakat şuan ubuntu kullandığım makinamda internet yok nasıl kurabilirim kde yi .Tavsiyeleriniz bekliyorum.
böteci

bytan

Aşağıdaki bağlantıda bulunan paketleri ve bağımlılıklarını teker teker indirip, kendi makinana taşıyıp kurmaya çalışacaksın:

http://packages.ubuntu.com/jaunty/kubuntu-desktop
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

agritux

Paketleri indirip cd ye yazdırıp interneti olmayan bilgisayarında yükleyebilirsin.
Ama bana mantıklı gelen kubuntu  ya da mint kde indirip kurman.

Gençfuat

Çok dosya varmış .Peki elimde bir tane kubuntu 8.10 var bu cd den sadece kde yükleyebilirmiyim.
böteci

agritux

Neden temiz bir kurulum yapmak istemiyorsunuz?

Gençfuat

Codeclerim yüklediğim programlar falan gidicek ve şuan  ubuntu yüklü makinemden internete bağlanma imkanım yok .Birde ben kdeyi merak ediyorum sadece deneme amaçlı yani.Yoksa gnomeyi seviyorum.
böteci

agritux

Hd nizde yeterli ve uygun bir alan var ise, oraya elinizdeki kubuntuyu kurmanızı öneririm. Kubuntu 8.10 da da kde 4 var sanıyorum.

Gençfuat

Peki ubuntudaki programlarımı kullanabilrimiyim?
böteci

Good False

Ben hiç kurmanı tavsiye etmem. Tabi ki denemek istiyorsan ayrı. Ben kde den hiç internete bağlanamadım. Sonra kubuntu indirip kurdum. O da randıman vermedi.

ironic

Alıntı yapılan: Gençfuat - 04 Mayıs 2009 - 19:55:01
Çok dosya varmış .Peki elimde bir tane kubuntu 8.10 var bu cd den sadece kde yükleyebilirmiyim.

Yüklenebiliyormuş. Fakat bağımlılık sorunu çıkarması muhtemel.

Öncelikle yüklü olan Ubuntu sürümüyle elinizdeki Kubuntu CD' sinin sürümü aynı olsun.

*Ubuntu açıkken Kubuntu CD'sini takıp ;

sudo apt-cdrom add

sudo apt-get install kubuntu-desktop

komutlarını girdikten ve işlem bittikten sonra "Oturumu kapatın"

Giriş yaptığınız ekrandan "Seçenekler >> Oturumu Seç >> KDE' yi seçip giriş yapmayı deneyin.

kaynak

Gençfuat

Teşekkürler.Kubuntu versiyonu 8.10.Ubuntu versiyonum 9.04.Ama genede denemek istiyorum .Sonuçları aktaracağım.
böteci

Gençfuat

Hata verdi.Bazı paketler eksikmiş.Artık internete girdiğimde internetten hallederim.Başlığı kitleyebilirsiniz.
böteci

garafatma

Sorunu hallettikten sonra da bizimle paylaşırsanız konuyu o zaman kilitleriz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

9.04 üzerine 8.10 serisinden KDE4? Aslında KDE paketleri genel sistemden farklıdır ancak ileride bir gün internetten güncelleme denersen sorun yaşayabilirsin gibi geliyor bana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.