Masaustu Sayisini Gercekten Arttirmak Mumkun mu ?

Başlatan aenesias, 04 Mayıs 2009 - 11:13:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aenesias

Hepimizin de bildigi uzere Compiz Fusion la Masaustu sayisimizi istedigimiz kadar artirabiliyor; sanal masaustleri olusturup kupler, kureler yapabiliyoruz. Fakat sorun su ki, bu masaustleri sanal... Birden cokmus gibi gorunuyorlar ama aslinda hepsi ayni yerde birlesiyorlar, /home/masaustu klasorundeler. Benim merak ettigim bu masaustlerinin farz-i misal 4 tane olsun, her birine ayri birer klasor atayip gercek bir masaustu yapabilir miyiz? Bu aklima dun aksam odev yaparken geldi. Yillik tefe,tufe, devlet borclanma faizleri gibi ekonomik verileri karsilastirmam gerikiyordu. Merkez bankasi,  imkb  epey dolastim bir yigin excel ve pdf dosyasi masaustumde birikti. Karma karisik bir sey oldu. Iste o zaman sadece sanal degil gercekten birden fazla masaustum olsun istedim. Biraz da arastirma yaptim ama bunu isteyen pek yok sanirim * ya da mumkun degil galiba hic goremedim ama Linux dunyasinda hic bir seyin imkansiz olmadigini da biliyorum. Bir sansimi deneyeyim dedim.
Tesekkurler... :D

garafatma

Aslında çok mantıklı bir istek :) Ancak birşey belirteyim, sadece compizle değil, onsuda masaüstlerini çoğaltmak mümkün. Bu belki nautilus'a bir betik yazılarak yapılabilir gibi geliyor bana. Sonuçta kullanıcı profilinin kullanacağı tek bir "Masaüstü" klasörü mevcut. Sistemde bu şekilde tanımlandığı için, dediğim gibi belki (sadece tahmin) betik yazılarak uygulanabilir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ceylandag

Birden fazla pc kullanarak bu sorun çözülebilir :)
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

garafatma

Alıntı yapılan: ceylandag - 04 Mayıs 2009 - 11:30:48
Birden fazla pc kullanarak bu sorun çözülebilir :)

Buda farklı bir bakış açısı :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

erginemr

Ya da birden fazla hesap kullanarak...

Ama benim size önerim, masaüstünüzde ayrı ayrı klasörler oluşturarak, verilerinizi bu klasörler altında gruplamanız.