jsp mysql bağlantı sorunu

Başlatan patalojik, 04 Mayıs 2009 - 10:47:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

patalojik

Alıntı YapClass.forName("com.mysql.jdbc.Driver").newInstance();

baglanti = DriverManager.getConnection( "jdbc:mysql://localhost/db", "root", "root" );

Bağlantı sağlanama çalıştığım code ile aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum.

Alıntı YapHata:com.mysql.jdbc.exceptions.jdbc4.CommunicationsException: Communications link failure Last packet sent to the server was 0 ms ago.

Daha önce windows ile bu yöntemi kullanarak bağlantı gerçekleştiriyordum  Windows'tan aldığın dosyaları ubuntuya taşıyordum ki bu hata beni uğraştırmaya başladı ve sizden yardım almayı düşündüm.

heartsmagic

Port numarasını verince de aynı şeyi mi söylüyor?

Alıntı Yapbaglanti = DriverManager.getConnection( "jdbc:mysql://localhost:port_no/db", "root", "root" );

Not: Anlamam aslında bu işlerden sadece biraz bakındım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rutku

Neden Jpa yada en azında hibernate kullanmıyorsun ? Bu bir soruna yanıt değil fakat sende biliyorsunki ilerde bu veritabanı ilişkilerinde sorunlara yol açar.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

patalojik

Alıntı yapılan: Racih - 03 Haziran 2009 - 21:10:40
Neden Jpa yada en azında hibernate kullanmıyorsun ? Bu bir soruna yanıt değil fakat sende biliyorsunki ilerde bu veritabanı ilişkilerinde sorunlara yol açar.

Hiç denemedim. Windows ile jconnection kullanıyordum ve alıştım. Ne derler; Alışmış kudurmuştan beterdir :) bir de bildiğin yoldan şaşma

rutku

Yoldan şaşmaktan ziyade, kendini geliştirme olarak görürsen daha iyi bence. Ayrıca jdbc tam sağlıklı çalışmıyor bazen. İki üç defa aynı sorguyu göndermek zorun kalınıyor. Onun yerine jpa ile çalışsanız bu sorunu yaşamazsınız. Ayrıca bir veritabanı değiştirmek için sadece persistence.xml deki db sürücüsünü değiştirmen yeterli. Ama jdbc de sorgu tiplerinden sürücüye kadar elle değiştirmek gerek  ;D
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

sanfirat

Mrb.
Aynı sorun ile bende yaklaşık bir haftadır uğraşıyorum fakat bir arpa boyu yol alamadım.
işin garip tarafı aynı bağlantıyı normal java application ile çalıştırıyorum. fakat jsp olarak arkadaşla aynı hatayı alıyorum.
mysql connector/j, /usr/share/tomcat6/lib içerisinde mevcut  umarım kısa zamanda bir ustanın başına gelir de  bizde öğreniriz hatamızı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Aralık 2009 - 11:29:31

@Racih'in önerisi ile ben bu problem ile uğraşmaktan vazgeçtim glassfish kurdum çalışmayan "class com.jdbc.mysql.Driver" dahi sorunsuz çalıştı. Benim tavsiyem daha yolun başındaysanız glassfish ile başlayın derim. kurulum için ise http://skytteren.blogspot.com/2009/05/installing-glassfish-v3-on-ubuntu.html