[Çözüldü] Ekran Kararıyor

Başlatan 326041, 03 Mayıs 2009 - 15:37:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

326041

Arkadaşlar compiz fusionda bir ayar yaptım. Ondan sonra ekran karardı birdaha düzelmedi
restart attım bilgisayar açıldı ancak herhangi birşeye tıkladığımda yine kararıyor ve düzelmiyor  :(
Compizi kapatmanın veya ayar dosyasını live cd den silme yolu var mı acaba?

bytan

Oturumu açtıktan sonra aşağıdaki ile komutu ver, sonrasında ayar dosyaları üzerinde oynama yaparsın:

Alt + F2 > metacity --replace

Bunun yanında eğer işe yaramazsa canlı cd ile de bu işlemi yapabilirsin. Ctrl+Alt+F2 ile terminale geçip oturum açarak dosyayı silebilirsin. Ya da compizi durdurabilirsin.

Başka bir alternatif ise terminal ekranında aşağıdaki komutu vermen:

sed -i 's/compiz/metacity/g' .gconf/desktop/gnome/applications/window_manager/%gconf.xml

Kaynak :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

326041

Ne yaptıysam olmadı :(

işte sorun:

uygulamalara tıkladığımda veya bir pencere açtığımda böyle oluyor.

Herhangi bir simgeye geldiğimde böyle oluyor ve düzelmiyor.

bytan

Olmadı demek yerine, hangi öneriyi uyguladığınızı ve sonucun ne olduğu hakkında bilgi vermeniz çözüme ulaşabilmeniz için daha iyi olur.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

326041

"metacity --replace"yi yanlışlıkla "metacity __replace" diye girmişim o yüzden olmamış  :D
"metacity --replace" olarak girdim ve compiz fusionun ayarlarını düzenledikten sonra tekrar açtım ve düzeldi :)

bytan

:)

Geçmiş olsun diyerek kapatıyorum.

PF @ ST