Ubuntu yükleme

Başlatan kuleyni, 10 Mayıs 2009 - 18:22:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuleyni

bi kaç arkadaşıma ubuntu yükledim.iyi hoş kullanıyorlar.Fakat bi arkadaşımın eski bir bilgisayarı var.64 MB RAM tahminen 10 MB ı geçmeyecek bir de ekran kartı var.işlemci pentium 3.şimdi bu arkadaşa hangi sürümü yüklememi önerirsiniz?

zeitgeist

Forumda düşük donanıma sahip bilgisayarlara yüklenebilecek Linux dağıtımlarıyla ilgili pek çok kez konuşuldu. Bu şekilde araştırırsan daha zengin sonuçlara ulaşabilirsin. Ubuntu'yu Alternate iso ile kurup üstüne Fluxbox kurmanı tavsiye ederim.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

kuleyni

ubuntunun kurulumu için en düşük sistem gereksiniminin 64 mb (ram) olduğu yazıyor.iyi de bu 9.04 e az değil mi?ben o bahsettiğim bilgisayarda açmayı denedim bi sürü hata verdi.Sizin dediğiniz alternate iso nun kurulum arayüzü xp gibi mi?Tahminim xp gibi olsa live yükleme ihtiyacı olmayacağından açılma için kasmaz.

bytan

64 Mb isteği sunucu sürümü için. Masaüstü sürümü için 256 gerekiyor. O makinede ubuntu çalışacağını sanmıyorum. Yapabilirseniz arch gibi dağıtımları deneyin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST