Monitor moduna geçen usb wifi adaptor ?

Başlatan command, 02 Mayıs 2009 - 23:54:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

command

Arkadaşlar biliyorum pek iç açıcı bir mesaj değil ama bana monitor modunda kullanabileceğim usb wifi adaptor lazım kullanan deneyen bilen varsa rica ediyorum. Teşekkürler.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

command

Bildiğin monitor modu , Bendeki kart broadcom 4312 ama managed ve ad-hoc dan başka mode geçmiyor bunun için usb wifi almam gerekecek yukardaki adresdekine benzer ama kismet programında sorun çıkarmayacak bir donanım bulmalıyım.

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

garafatma

"Monitör modunu" ik defa senden öğrendim. Bilmiyorum yani ;) Çevredeki ağları cıngıllı görmeye mi yarıyor? Yanlış anlama bilmediğimden soruyorum?

localhost

Alıntı yapılan: command - 03 Mayıs 2009 - 00:11:39
Bildiğin monitor modu , Bendeki kart broadcom 4312 ama managed ve ad-hoc dan başka mode geçmiyor bunun için usb wifi almam gerekecek yukardaki adresdekine benzer ama kismet programında sorun çıkarmayacak bir donanım bulmalıyım.
Wlan Ad-hoc ve Managed disinda hangi modlarda kullaniliyor.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Kısacası ağları verimlice dinleyebilen ve paketlerden bir şeyler çıkartabilen bir kart mı aranmakta?
Umarım iyi niyetli bir yaklaşımdır bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

İlk defa duydum ilginçmiş. Ben çekiliyorum, toparlamam gereken bir kafa var...

command

Yanlış anlaşılmak istemem amacım sadece öğrenmek ama elimdeki donanımla bunu yapamadım bunun için sadece usb wifi adaptor kullanıpta monitor moduna geçirenlerden tavsiye almak

localhost

Monitor modunu anlamis degilim. Wlan larda Ad-hoc ve Managed disinda hangi modlar kullaniliyor diye sordum cevap vermedin. Kismet her kartta düzgün calismayabiliyor. Bunun icin baska programlarada bakabilirsin. Eger amacin disinda isler yapmak istiyorsan burasi hicmi hic yeri degil.
Linux LPIC1 - MCSA

command

Eğer kartı monitor moduna geçirebilirseniz çevrenizdeki ap leri dinleyebiliyorsunuz demektir bilmem sana bir fikir verdimi

localhost

Monitor modunu ilk defa duyuyorum. Peki wlan larda böyle bir mod destegi varmismi? Digeri senin yapmak istedigin isi ben bir cok kez degisik bir programla deneme yapip sonuc aldim.
Dinleme yapabilsen bile paketleri okuyup kolay bir sekilde sifreleri kiramazsin. WPA2/WPA veya WPA2/WEP türündeki hic bir sifreyi kiramazssin. Kirsan dahi wlan larda MAC filterin varsa sonuc alamazsin.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Bu kartlara göre değişir. Her kart şifre kırmak için yeterli bilgiyi alamaz ağdan. Hepsi bir şekilde dinler ama bazıları bu konuda daha verimlidir. Örneklemek gerekirse bazılarıyla çok ama çok uzun süre ağı dinlemek gerekirken bazılarıyla çok kısa sürelerde Wep ile korunan ağlar kırılabilir. WPA/WPA2 elbette çok daha zor.

Ancak konunu detayları bu platformun sorumluluğunda değil.

command

birçok kartta bu mevcut fakat donanım üreticisinin hazırladığı sürücüde bitiyor herşey eğer donanım üreticisi ilgili aygıt için monitor moda geçebilecek sürücüyü hazırlarsa başka tür programlar veya patformlarda yapılabilir sonuç almak değil benim aradığım şey eğer oyle olsaydı şayet başka tür araçlar kullanabilirdim benim amacım evimdeki iş yerimdeki ağı ubuntu ile  dinleyebilmek sadece dinledikten sonraki kısmı ilerde düşünürüz artık.

command

son bir şey daha sormak istiyorum ondan sonra konuyu kilitleyebilirsiniz isterseniz , ndiswrapper ile kurulan kartlarda wpa yada wpa/2 şifrelemede sorun yaşarmıyım sistem 8.04 forumda wpa ve wpa/2 sorunları var denilmiş ama aklıma takıldı bı konu ?

heartsmagic

Bazı kartlarda wpa'lı,wpa'sız sorunlar yaşanabiliyordu. Tam olarak nedenini çözebilmiş değildik zamanında. Konunun kilitlenmesine gerek yok. Herkes kötü niyetli olacak diye bir kaide yok. Ancak konunun detaylarına girmeyelim yeter. Sen tavsiye istiyorsun, birisi çıkıp A markasının B modeli bu işi yapıyor diyebilir. Gerisi elbette senin bileceğin bir mesele.

command

bunu sormamın sebebi şu ndiswrapper kurduktan sonra hardware driver kısmındaki sürücü çalışmamaya başladı ndiswrapperi kaldırsamda fayda etmiyor sürücü seçili olmasına rağmen çalışmıyor ama "modprobe wl" komutuyla çalışmaya başlıyor nasıl düzeltebilirim ?

heartsmagic

Başlık farklı bir noktaya kayıyor ancak modülü /etc/modules dosyasına ekleyerek sorunu çözebilirsin.

command