Wubi için kullanıcı adı sorunu ve kablosuz problemi

Başlatan paShaStyLe, 01 Mayıs 2008 - 11:58:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

paShaStyLe

ubuntu-8.04-desktop-i386.iso (700 MB)
bunu indirdim ve direk .exe'den kurulum yaptım pc'i yeniden başlattım açılışta Ubuntuyu seçtim ve Kurulumu tamamlandı.Reset attı tekrar Ubuntuyu seçtim ve Welcome Screen'de Username ve Password istedi ben birşey belirlemedim yani :S napabilirim

Not: Açıklayıcı olmayan başlıkların pek yararı olmaz. Ayrıca başlığa YARDIM eklemek de pek makul değil. Zira herkes yardım için başlık açıyor.

platonix

Alıntı yapılan: paShaStyLe - 01 Mayıs 2008 - 11:58:38
ubuntu-8.04-desktop-i386.iso (700 MB)
bunu indirdim ve direk .exe'den kurulum yaptım pc'i yeniden başlattım açılışta Ubuntuyu seçtim ve Kurulumu tamamlandı.Reset attı tekrar Ubuntuyu seçtim ve Welcome Screen'de Username ve Password istedi ben birşey belirlemedim yani :S napabilirim

Kurulum esnasında sistem ismi ve pasword koy diye bir bölüm geliyor.
O araya ne yazdıysan onları gireceksin böyle bir bölüm gelmedi yok diyorsan
ben de o ne biçim iş ya derim. :)
Ama mutlaka kurulumda sormalı unutmuş olmalısın

paShaStyLe

açılışta recovery mode de

passwd paSha

yapıp belirledim .
wireless yapılandırmalarımı nasıl yapabilirim peki?

platonix

Alıntı yapılan: paShaStyLe - 01 Mayıs 2008 - 19:34:35
açılışta recovery mode de

passwd paSha

yapıp belirledim .
wireless yapılandırmalarımı nasıl yapabilirim peki?
com hesaplisin be tum sorunlari ayni topikte halerim diyosun :)

Sypro

Şimdi anlayamadığım noktalar var, 8.04 indirdiniz ve exe'den kurulum yaptınız. Güzel hoş da bu exe ne exe'si? Wubi ile mi yaptınız kurulumu? İndirdiğiniz cd bootable, neden first boot'u cd/dvd-rom yapıp cd'den başlatarak standart bir kurulum yapmadınız diye sormuyorum zaten. Kullanıcı adı ve şifreyi de kuruluma geçmeden önce belirtmeniz gerekiyor. Reset atıp yeniden başladı ve şifre sormadıysa Live User olarak açmıştır. Masaüstünüzde Kur/Install diye bir icon olup olmadığını hatırlıyor musunuz?

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

paShaStyLe

Ubuntu'yu Wubi'den kurdum fakat Wireless ayarlarını nasıl yapıcam :( :S

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."