Ext4 Formatli Diskleri Xp'de okuma?

Başlatan Linuxman., 28 Nisan 2009 - 18:36:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linuxman.

Ext4 Formatli Diskleri Xp'de okuyan yazilim varmi?
Xp'yi formatlamadan once birkac dosya yedeklemem gerekiyor da:)
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

bytan

Ext2IFS iş yapar mı bilmiyorum ext4 ile. Linux tarafından win bölümüne ulaşıp yedekleme yapma imkanın yok mu?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

empax

Sanirim bun Winsoftun kasten yaptigi bir sey. Yani Ext3 ve 4'u tanimamasi. Ext4 yeni cikti ona lafimiz yok, ya ext3 ?
Sanmam ama Winsoft7'de ne yaptilar acaba...  ::)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

matrax_41

Alıntı yapılan: empax - 28 Nisan 2009 - 19:42:34
Sanirim bun Winsoftun kasten yaptigi bir sey. Yani Ext3 ve 4'u tanimamasi. Ext4 yeni cikti ona lafimiz yok, ya ext3 ?

Ext3 ve ext2 windows üzerinde kullanılabiliyor.ext2fsd ve ext2ifs programları ile ext2 ve ext3'ü windows ortamında kullanabiliyor.Ama ext4 çalıştırır mı bilmiyorum denemek lazım

Linuxman.

Alıntı yapılan: bytan - 28 Nisan 2009 - 19:32:46
Ext2IFS iş yapar mı bilmiyorum ext4 ile. Linux tarafından win bölümüne ulaşıp yedekleme yapma imkanın yok mu?
Bak bunu unutmuşum : ) 
Forever Linux....

empax

Alıntı yapılan: matrax_41 - 28 Nisan 2009 - 19:46:28

Ext3 ve ext2 windows üzerinde kullanılabiliyor.ext2fsd ve ext2ifs programları ile ext2 ve ext3'ü windows ortamında kullanabiliyor.Ama ext4 çalıştırır mı bilmiyorum denemek lazım

Sitede bahsedildigi bir konu varmi bilmiyorum. Eger yoksa, bir dokuman hazirlyip paylasirsan hani hic fena olmazdi  ;D
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Linuxman.

Alıntı yapılan: matrax_41 - 28 Nisan 2009 - 19:46:28

Şimdi kurdum.Disket biçimlendirilmemiş,biçimlendirmek istiyormusun diyor.Galiba ext2fs yazılımı ile,
ext4 çalıştıralamıyor.
Forever Linux....

ceylandag

Bir yazılım ile windows'ta ext formalı diskleri görmek mümkün.
Aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz;
http://www.fs-driver.org/
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

heartsmagic

Arkadaşlar ext4 henüz çok yeni bir dosya sistemi. Bir yazılım denemeden önce web sitesine gidip destek verip vermediğini kontrol edin öncelikle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

celebron

Eğer yedekleme yapmak istiyorsanız 9.04 live CDsini takıp win bölümünüze yedekleme yapabilirsiniz
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

serkal

Aşağıdaki bağlantıyı inceleyin bence. Hem ext3 hem de ext4 için program yazıyor, iyi günler.

http://tr.pardus-wiki.org/NASIL:Windows_%C3%BCzerinden_Pardus_disk_b%C3%B6l%C3%BCmlerine_eri%C5%9Fim

Düzenleme Notu: Cümleyi gereksiz yere büyük harflerle yazmayın.