yetkilendirme hatası alıyorum !!!

Başlatan vesselam, 01 Mayıs 2009 - 17:59:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vesselam

tüm arkadaşlara selamlar
sorunum şu: kubuntu 9.04 yükledim bazı paketleri derleyip yüklemek istiyorum ama termalden ''sudo'' girince parolamı istiyor ben parolamı girsem dahi YETKİLENDİRME HATASI  diye uyarı veriyor. anlam veremedim virtualboxta tekrar denedim acaba yanlış mı girdim diye aynı hatayı sanal makinamda da aldım
acaba sorun ne olabilir parolamdan kesinlikle eminim diğer linux sürümlerinde bu şekilde bir uyarı hiç almadım
yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

agritux

lütfen yazıtipinizin rengini ve kalınlığınızı düzeltin

uçbirime yazdıklarınızı buraya yapıştırır mısınız?

vesselam

şu anda windows üzerindeyim içeriği gösteremeyeceğim ama örneğin beryl-core-0.2.1 klasörüne terminalde açıp
./configure diyorum içeriğe ulaşıyorum
''make'' ile yapılandırıp ''make install'' ile yükleme yapmam lazım ama root olarak yapmam lazım işte bu aşamada YETKİLENDİRME HATASI diyor

normalde de zaten su ile root olamaya çalışınca da aynı hatayı alıyorum

ironic

Ubuntu üstüne KDE ortamı kurduğumda bu hata bende de oluştu. Parolam Türkçe karekter içerdiği için tanınmıyor. Normal sayı ya da özel TR karakter harici harfler olarak  parola belirlediğimde sorunsuz yetki alıyorum. Klavye ayarlarını defalarca değiştirdim fakat çözüm olmadı. Sanırım sorunun temelinde bu var.

agritux

bytan

Su komutunu kullanabilmeniz için, öncelikle root hesabına bir şifre atamalısınız:

sudo passwd root

Bunu yapmak istemiyorsanız, sudo ile işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

1. Bence Beryl ile uğraşma.
2. @bytan'ın son iletisini mutlaka dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.