[Çözüldü] bluetooth sorunu ve wi-fi

Başlatan taskin, 28 Nisan 2009 - 00:06:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

localhost

Tamam ayni yazardan bahsettik :) Ekran karti icin bekleyeceksiniz malesef alternatif üretebilmis degilim. Tek emin oldugum ATI 9.4 sürücüsü ile HD48XX serileri Ubuntu 9.04 te calistigi.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

@taskin, @erignemr'in tavsiyesini deneme imkânın oldu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

localhost

Asagidakileri deneyebilirsin,

sudo apt-get install build-essential
mkdir indir
cd indir
wget http://wireless.kernel.org/download/compat-wireless-2.6/compat-wireless-2009-05-06.tar.bz2
tar xzvf compat-wireless-2009-05-06.tar.bz2 aciyorsun. Dosya adi: compat-wireless-2009-04-29
cd compat-wireless-2009-04-29
make
sudo make install
sudo make load
Daha genis bilgi icin. compat-wireless-2009-05-06 klasörünün icinde README dosyasi var. Acip okuyabilirsin.

Edit: Dosya adi degisikligi nedeni ile güncellendi.
Linux LPIC1 - MCSA

taskin

wget http://wireless.kernel.org/download/compat-wireless-2.6/compat-wireless-2009-04-29.tar.bz2

HATA 404: Not Found   hatası verdi. bu compact wireless ne işe yarıyor acaba sinyal gücü ile mi alakal birşey

localhost

Dosya adi degisti asagidaki komutu uygulayacaksin. Dosyayi acarken dikkat et.

wget http://wireless.kernel.org/download/compat-wireless-2.6/compat-wireless-2009-05-06.tar.bz2
Linux LPIC1 - MCSA

taskin

az önce indirdim fark ettim kuruyorum şimdi bizim rtl8187 de var aralarında gördüm :)

taskin

kırmızı.
yükledim fakat wireless bağlantısı kesildi bilgisayar hiç olmadığı kadar kasıldı
fakat tek iyi yönü kablosuz bağlantılarda bağdaştırıcı olarak rtl8187 yi gördü
sinyal kalitesi %100 ama bağlanmıyor. bir önerin var mı?
bir de bu gelen dosyanın içinde bir çok usb cihazının sürücüsü var yanlızca bana ait olanı nasıl düzenleyebilrim birde pc cok donma yaptı.

localhost

Orada sana ait olani yüklenir digerleri yüklenmez sanirim. Ayarlamalar nasil yapildi bilmiyorum. Kasilma ile ilgili bir sey diyemem. Sistemi yeniden baslatip denemeler yaptinmi ?
Linux LPIC1 - MCSA

taskin

evet açıp kapattım şimdi tekrar yüklemeye çalışacağım, sildim tekrar yükleyeceğim bakalım ne olacak şu anda çalışıyor kablosuz tekrar deneyim bakalım sonuç ne olacak.

localhost

Neyi sildin neyi tekrar yükleyeceksin? Birsey yapmadanda sunlari yapsam nasil olur diye sorsaniz. Daha iyi bir sonuca cikariz herhalde :)
Linux LPIC1 - MCSA

taskin

yüklediklerimi kaldırdım silmedim şimdi tekrar yüklüyorum.ben mi birşeyi yanlış yaptım diye tekrardan yapıyorum işlemleri.
şu '' sudo make load'' komutunu tek sefer vermek yeter mi her açılışta mı vermemiz lazım.

localhost

Sanirim bir kere vermek yeterli .
Linux LPIC1 - MCSA

taskin

http://wireless.kernel.org/download/compat-wireless-2.6/ bu adreste sürekli güncelleme yapılıyor sanırım en son dün indirdim tar.bz2 dosyasını kurdum sorunsuz çalıştı.Yanıtlar için teşekkür ederim. wireles sürücülerini yüklemek isteyen olursa verilen linkten en son tarihli dosyayı indirip kuarabilirler dosya içeriği şu şekilde:

Driver
adm8211
ath5k
b43
b43legacy
iwl3945
iwl4965
ipw2100
ipw2200
libertas_cs (Libertas)
ub8xxx      (Libertas)
p54pci
p54usb
rt2400pci (rt2x00)
rt2500pci (rt2x00)
rt2500usb (rt2x00)
rt61pci     (rt2x00)
rt73usb     (rt2x00)
rtl8180   (Realtek)
rtl8187   (Realtek)
zd1211rw

kuruldu ve wi-fi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yardımların için teşekkür ederim ''kırmızı''.

localhost

Rica ederim. Burada herkesin sorunlarini cözebilmek, sorunlari olan kullanicilari memnun etmek, Linux kullanmaniza yardimci olmak güzel birsey. Benim icin en önemlisi kendimi gelistirdigim ve sizin sorunlarinizi cözüme ulastirirken ögrendigim bilgiler dogrultusunda ben de kendimi gelistirmis oluyorum. Bu yüzden sorunlari olanlara cok tesekkür etmem gerekiyor :)
Anlasilan o ki, Linkteki dosya wlan sorunlari icin cözüm üretebiliyor.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Bütün sorunlar çözüldü mü?

taskin

''heartsmagic'',
Evet bluetooth ve wi-fi ile ilgili sorunlar çözüldü. Wi-fi olan yerlerde laptopla gelen vistayı kullanmak zorunda kalıyordum,kendimi kötü hissetmeme neden oluyordu; sonunda huzurlu bir şekilde ubuntumu kullanacağım :)

heartsmagic

Geçmiş olsun diyerek başlığı kapatıyorum.