Gnome tema kurulumu?

Başlatan necronomicon, 30 Nisan 2008 - 17:01:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Ne gibi bir işlem?
Bir dizin veya uygulama başlatıcını seçer, Özellikler dersin. Simge bölümünden bu indirdiğin seti nereye açmışsan gider istediğin simgeyi seçersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sonsovalye

yani anladığım kadarıyla windowstaki gibi simgeleri teker tekerde değiştirebiliyoruz öylemi?

heartsmagic

miyojen

Şu temayı kurmaya çalıştım yapamadım. Burada yazılanları denedim, temanın README klasöründe yazanları denedim ama kuramadım. Yardımcı olacak var mı acaba?
miyojen - havlama, başka ihsan istemem.

Reverser

@miyojen, klasörü usr/share/icons dizini içine attın mı ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

iskenderoguz

şu yazılanı denedin mi?

Alıntı YapFaenza icon theme is available to install via a PPA repository. Open a terminal and run :
    sudo add-apt-repository ppa:tiheum/equinox

sudo apt-get update && sudo apt-get install faenza-icon-theme

miyojen

Alıntı yapılan: Reverser - 06 Ekim 2015 - 16:24:38
@miyojen, klasörü usr/share/icons dizini içine attın mı ?

Hayır atmamıştım. Zip'den çıkararak mı atmalıyım? Başka yapmam gereken bir şey var mı?

Alıntı yapılan: iskenderoguz - 06 Ekim 2015 - 16:36:57
şu yazılanı denedin mi?

Alıntı YapFaenza icon theme is available to install via a PPA repository. Open a terminal and run :
    sudo add-apt-repository ppa:tiheum/equinox

sudo apt-get update && sudo apt-get install faenza-icon-theme

Şimdi denedim.

En sonunda şöyle hatalar verdi:
W: http://ppa.launchpad.net/kilian/f.lux/ubuntu/dists/vivid/main/binary-amd64/Packages ağdan alınamadı. 404  Not Found

W: http://ppa.launchpad.net/kilian/f.lux/ubuntu/dists/vivid/main/binary-i386/Packages ağdan alınamadı. 404  Not Found

W: http://ppa.launchpad.net/tiheum/equinox/ubuntu/dists/vivid/main/binary-amd64/Packages ağdan alınamadı. 404  Not Found

W: http://ppa.launchpad.net/tiheum/equinox/ubuntu/dists/vivid/main/binary-i386/Packages ağdan alınamadı. 404  Not Found

E: Bazı indeks dosyaları indirilemedi. Bu dosyalar yok sayıldılar ya da önceki sürümleri kullanıldı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Ekim 2015 - 22:33:00

@Reverser
usr/share/icons içine çıkarttım zip klasörünü, sonra ./INSTALL komutuyla yükledim. "Installation complete. Enjoy !" yazdı en sonunda ama ayarlarda temaların arasında gözükmüyor. Temayı etkinleştirmek için ne yapmam gerekiyor?

heartsmagic

@miyojen, sana önerilen PPA'nın kullandığın Ubuntu sürümüne desteği yok. O konuda ufak bir değişiklik yapıp şansımızı deneyebiliriz. Neticede sadece simge seti olduğu için herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Sen kurulum işlemini yaptım demişsin ancak eksik kalmış olabilir. Elle kurulum için orada diyor ki "Arşivi aç, bu açılan arşivin içinde INSTALL komutunu yürüt." İlgili betik gereken işlemi yapar zaten. Eğer normal kullanıcınla yaparsan kurulumu sadece o kullanıcı yararlanır simge setinden, sudo ile yaparsan tüm kullanıcılar. Eğer tek kullanıcın varsa hiç zahmete girmeden elle tek kullanıcı için kur. Söylediğim gibi arşivi aç, açtığın dizine uçbirim üzerinden gir. Diyelim ki arşiv İndirilenler dizininde ve ismi faenza-icon-theme_1.3.zip. Sen bunu açtın ve ismi faenza-icon-theme_1.3 oldu.

cd ~/İndirlenler/faenza-icon-theme_1.3/
./INSTALL

şeklinde çalıştırabilirsin betiği.

Bu elle kurulumdu. Eğer PPA'yı deneyelim dersen şöyle yap:

sudo sed -i 's/vivid/trusty/g' /etc/apt/sources.list.d/tiheum*

Ayrıca, sisteme f.lux PPA'sı eklemişsin, sürümüne desteği yok onu da sil bence. f.lux için foruma bakabilirsin.

sudo rm -f /etc/apt/sources.list.d/kilian*

Ardından:
sudo apt-get update
sudo apt-get install faenza-icon-theme

Eğer PPA'yı kullanmayacağım diyorsan silersin:
sudo rm -f /etc/apt/sources.list.d/tiheum*

miyojen

@heartsmagic
Hocam, teşekkür ederim anlatımınız için. Bu sitedeki hangi temalar ubuntu sürümünü destekliyor. Ubuntu diye bir sekme arıyorum ama yok. :)

heartsmagic

Yani, gördüğün gibi Ubuntu diye bir bölüm yok :) Esasında hiçbir dağıtım yok, fakat Gnome Shell gibi bölümler mevcut, keşke Unity için de olsa. Fakat internette "Ubuntu theme" ya da "Unity theme" diye aratırsan birçok tema örneği bulabilirsin. Bir önceki sorundan aldığın cevaplara bakarsan sırf bu iş için açılmış PPA'lar yani kişisel depolar bile mevcut. Aralarından beğenip istediğini kurabilirsin.

Gnome Look içinse, oradan GTK teması seçeceksen GTK3 olanlara bakabilirsin, şöyle güncellerinden. Böylece sistemin genel görünüşünü değiştirebilirsin. Metacity bölümüyse pencere yönetimi için, kapatma, simge durumuna küçültme falan. Geriye bir de simgeler kalıyor, onlar için de ayrıca bir şeylere bakabilirsin. Tema meselesi biraz karışık görünür en başlarda, benim gibi sürekli uğraşan biri de değilsen en güzel çözüm bunları bir arada sağlayan yerler oluyor işte :) Fakat bunları tek tek ayarlayıp, ortaya çok güzel işler çıkartan arkadaşları da masaüstü paylaşımını yaptığımız başlıkta görebilirsin.

miyojen

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Ekim 2015 - 01:16:57
Fakat internette "Ubuntu theme" ya da "Unity theme" diye aratırsan birçok tema örneği bulabilirsin.
Hocam, şu siteden temayı indirdim. .zip klasöründen çıkarıp /usr/share/icons un içine attım. Şimdi nasıl ayarlayacağım? Sistem ayarlarından, görünüşe giriyorum oradaki tema seçeneklerinde gözükmüyor. Ayrıca indirdiğim dosyanın içinde yönerge yok. Bir el atsanız. :)

tema linki: http://www.ubuntuthemes.org/downloads/adwaita-osx/

neynefes

@miyojen, masaüstü ortamınız nedir? Soylediniz ve ben kaçırdıysam özür dilerim.

Tamamen saçmalamışım kusura bakmayın..

Bu temayı indirip dosyalara bir bakayım sanırım sadece simge yok içinde.

miyojen

Alıntı yapılan: neynefes - 08 Ekim 2015 - 12:34:01
@miyojen, masaüstü ortamınız nedir? Soylediniz ve ben kaçırdıysam özür dilerim.

Tamamen saçmalamışım kusura bakmayın..

Bu temayı indirip dosyalara bir bakayım sanırım sadece simge yok içinde.

Saçmalamamışsınız da, ben zaten bilmiyorum masaüstü ortamımı. :) Tema dosyalarına bakıp bilgilendirirseniz, çok makbule geçer.

neynefes

Bu tam bir tema. İcons klasorune atmanız bir şey ifade etmez. Temayı zip'ten çıkartmadan ince ayar yöneticisi üzerinden kurulum sağlanabiliyordu sanırım.

heartsmagic

O indirdiğin şey tüm bir tema setine benziyor. Kendisini /usr/share/themes dizinine koymayı bir dene.

miyojen

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Ekim 2015 - 22:57:38
O indirdiğin şey tüm bir tema setine benziyor. Kendisini /usr/share/themes dizinine koymayı bir dene.

Attım yine olmadı. Neyse varsayılan temayla hayatıma devam edeyim. :)

neynefes

Ubuntu tweak kurarak deneyebilirsiniz isterseniz.

miyojen

Alıntı yapılan: neynefes - 09 Ekim 2015 - 10:51:24
Ubuntu tweak kurarak deneyebilirsiniz isterseniz.

Onunla oldu hocam, teşekkürler.

neynefes

meekran79

istem->Tercihler->Görünüm böyle bir yer yok

mhmtkrktr

Alıntı Yapistem->Tercihler->Görünüm böyle bir yer yok

Soru başlıkla aynı mı bilmiyorum ama Gnome 'da istem diye bir şeyi hiç duymadım. Yapılmak istenen tam olarak nedir?

ata1

sistem olacak sanırım kopyalama yada yazılım hatası  :))