Gnome tema kurulumu?

Başlatan necronomicon, 30 Nisan 2008 - 17:01:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UbuLubu

Acaba tar.gz den cikarmismiydin?Cikarmissan o klasoru actiginda ne cikiyor tekrar bir klasor gelirse onu atmayi dene.

ironic

Alıntı yapılan: RoXoN - 03 Ocak 2010 - 18:52:18
Win7 temasını denemek istiyorum. Bir türlü beceremedim kurmayı. Şu linkteki temayı kurmak istiyorum. İnen dosyayı tema sekmesine sürüklediğimde. Bir tema dosyaı olmaya bilir gibi bir hata veriyor.

Hotfile' dan dosya indiremediğim için deneyemiyorum. Aynı konuyu hazırlayan kişiye ait diğer tema ile deneyebilirsin.

http://gnome-look.org/content/show.php/Aero-clone?content=57352

birinci indirme içeriğinde screenlets , emerald teması, aero clone teması vs. mevcut. İndirdikten sonra arşivi açıp aero clone temasını kurmayı dene. Diğerleri için de uygun olanı. Paneli saydamlaştırıp, dockbarx (forumda anlatımı mevcut)  ile windows 7 görev çubuğu özelliğini kullanabilirsin. Ayrıca ekstra özelliklerin  nasıl yapılacağı da blogda anlatılmış.

İkinci indirme içeriğinde de simge seti mevcut.

UbuLubu

Ozur dilerim sanirim tema emerald temasiymis,bende duz tema sandim.

ceruti

teşekkürler @BayboraKaan,
aynen söylediğiniz gibiymiş  :D

10ur_kaan

temayı indirdim ama sürükleyip bırakamıyorum başka ne yapabilirim?

NOT: Lütfen Türkçe karakter kullanıma dikkat edelim

Sherlock Holmes

Sürükleyip bıraktığınızda hata'mı alıyorsunuz,
yoksa dosyayı tutup sürükleyemiyor musunuz.?

solidsnake

Fare imleci için olan simgeleri  nasıl kuruyoruz?
Birde icon ları nasıl kuruyoruz?

badhero

Iconlar için "usr/share/icons"

Yiğit Ateş

Fare imleçlerini de aynı dizine atıp kullanabilirsiniz.

solidsnake

Share/icons içerisine dosyaları atamıyorum.Elimde iki tane ikon seti var.Tam olarak nasıl yapmam gerekiyor kopyala yapıştır mı demem gerekiyor? yoksa tar.gz şeklindeyken direk icons klasörünemi açmam gerekir.
son olarak klasörü attıktan sonra yüklenen ikonları nasıl aktif hale getirebilirim?

Yiğit Ateş

sudo mv ikonseti /usr/share/icons şeklinde kullanabilirsin. ikonseti yazan yere tam konumu yazmalısın /home/.../ikonseti gibi.
Yüklenen ikonları temayı değiştirdiğimiz yerden değiştirebilirsin özelleştir diye bir seçenek var. Açılan sekmede fare imleçleri değiştirilebiliyor.

heartsmagic

Fare imleç temaları sürükle bırak yapılınca iş görmüyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Şubat 2010 - 20:06:42
Fare imleç temaları sürükle bırak yapılınca iş görmüyor mu?
Denemek lazım oluyorsa tabi en mantıklısı o yol.

solidsnake

Yiğit Ateş

Her iki yolu da denediniz mi?

heartsmagic

Sürükleyip bıraktığında sana ne diyor?

solidsnake

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 09 Şubat 2010 - 21:03:18
Her iki yolu da denediniz mi?
sizin verdiğiniz yol ile kurdum teşekkürler.
@heartmagic 'in tavsiye ettiği sürükle bırak yöntemi işe yaramadı.sürükleyip bıraktığımda dosya kopyaladığım klasöre aynen geri dönüyor.

BayboraKaan

İndirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosyayı açmadan Masaüstü sağ tık>masaüstü artalan değiştir>tema'nın içine sürükleyecektiniz.

Etkinleştirmek içinde Tema'da özelleştire tıklayınız oradan simgeleri ve imleçleri değiştire bilirsiniz.

solidsnake

Fare imleci için değiştirme yaptım fakat.İmlecin şekli sadece pencere boyutunu büyütüp küçültürken ve örneğin opera kullanırken dosya düzen vb menülerde dolaşırken değişiyor.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: solidsnake - 10 Şubat 2010 - 04:39:04
Fare imleci için değiştirme yaptım fakat.İmlecin şekli sadece pencere boyutunu büyütüp küçültürken ve örneğin opera kullanırken dosya düzen vb menülerde dolaşırken değişiyor.

İmleç değişiminde oturumu kapatıp açmanız gerekiyor.

sonsovalye

http://gnome-look.org/content/show.php/Red+Icons+for+GNU%2BLinux?content=84396 bu adresten indirdiğim temayı kurmayı bir türlü başaramıyorum.tema emerald teması falan değil.temayı kurmaya çalıştığımda tema gibi görünmüyor diye bir hata veriyor anlamış değilim yardımlarınızı bekliyorum.

if

Diyelimki A temasından bilgisayar simgesini beğendim; B temasından dosya ikonunu beğendim; C temasından çöp ikonunu beğendim......

Bunların hepsini birleştirip kullanılabilinir bir tema yapabilir miyim?:)

heartsmagic

Alıntı yapılan: sonsovalye - 28 Mart 2010 - 20:22:09
http://gnome-look.org/content/show.php/Red+Icons+for+GNU%2BLinux?content=84396 bu adresten indirdiğim temayı kurmayı bir türlü başaramıyorum.tema emerald teması falan değil.temayı kurmaya çalıştığımda tema gibi görünmüyor diye bir hata veriyor anlamış değilim yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntı YapFor everyone who's complaining that you can't install this, that's because it is not an icon THEME. It is simply a set. Just because it is a tar.gz does not mean that it can be installed.

To use the icons, extract them somewhere. You can then use them by selecting the icons in a folders 'Properties' menu.

Kabaca diyor ki: "Bunu kuramadığından yakınan herkese: Bu bir icon teması değil, basit bir set. Kurulamaz, istediğiniz simgeyi tek tek seçmelisiniz"

@N.G.D.G., evet mümkün. Ancak biraz temaları kurcalaman gerekiyor. Yapıyı anlarsan zorlanmadan yapabileceğini düşünüyorum.

if

Teşekkür ederim @heartsmagic:)

Deneyimlerimi ve hatta yapabilirsem kendi temamı burada paylaşırım.

sonsovalye

tamam diyelimki tek tek seçicez peki sonrası...seçtik diyelim ondan sonra yapılcak bi işlem yokmu?