Gnome tema kurulumu?

Başlatan necronomicon, 30 Nisan 2008 - 17:01:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

necronomicon

Merhaba .
Ubuntu için tema arıyorum ve  temaları nasıl kuracağım ?

not: Ya Theme 'dir ya Tema 'dır. Thema olunca ikisinin arası gibi oldu. Düzenledim / Sypro

matrax_41

www.gnome-look.org sitesinde gnome için temalar var.sistem-tercihler-görünüm menüsünden kuracaksın

s1bernet1k

İndirdiğin temayı sistem-tercihler-görünüm  bölümüne sürükleyip bırakman yeterli tema kurulacaktır.
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

jawes

tema boyle rahat hiç kurulmamıştı yaw hiç bir  sistemde  paylaştığınız için saolun
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

necronomicon

yaa oradan aldığımı kuramıyorum
:S
art manager programı kurulu olması gerekiyor

art manager ı nereden bulabilirim ekle/kaldırda gözükmüyor :(

erginemr

Bence indirdiğiniz tema dosyasını açarak içinde baska sıkıştırılmış dosyalar olup olmadığına bakın. Varsa bunları masaüstüne sürükleyerek tekrar deneyin. Bazen bir "*.tar.gz" arşivi içinde birden fazla "*.tar.gz" tema dosyası olabiliyor.

ufuk_k

Alıntı yapılan: necronomicon - 09 Mayıs 2008 - 09:02:29
yaa oradan aldığımı kuramıyorum
:S
art manager programı kurulu olması gerekiyor

art manager ı nereden bulabilirim ekle/kaldırda gözükmüyor :(

sudo aptitude install gnome-art

necronomicon

;D çok teşekkür ederim

heartsmagic

Art Manager dediği şey zaten hazır gelir.

Sistem->Tercihler->Görünüm

temaları buraya sürükle bırak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Bir de Lapis'te de olan GnomeARTng gibi bir program var. Ben de bakmadım da bu verdiğim program o sanırım, çünkü kurulu değil. Artng direk indirme yapıyor sanırım.

heartsmagic

Gnome-art artık kalktı piyasadan, varisi gnomeartng.

vatansiz

merhaba arkadaslar assagidaki themayi indiremiyorum yardimci olursaniz sevinirim, basarilar.

http://salane89.deviantart.com

lseker

Ya! aslına bakarsan bende kuramadım... :) indir dediğimde sadece ekran görüntüsü çıkıyor..Mockup diye yazıyo ekran görüntüsünde, bu grafik programları ile yapılmış masaüstü görüntülerinden olabilir...
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

ufuk_k

Alıntı yapılan: lseker - 26 Mayıs 2008 - 20:50:48
Ya! aslına bakarsan bende kuramadım... :) indir dediğimde sadece ekran görüntüsü çıkıyor..Mockup diye yazıyo ekran görüntüsünde, bu grafik programları ile yapılmış masaüstü görüntülerinden olabilir...

Aynen öyle.

lseker

:D Demek ondan indiremiyorum ....
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

kozanibo

tema işiyle pek ilgilenmiyordum aslında ama şu an icon paketi indiriyorum paketin adı magog white versiyon 9. 35 mb olması şaşırttı beni. yardımınıza ihtiyaç duyabilirim

http://www.gnome-look.org/content/show.php/Magog+White?content=113785

buradan indirdim zip şeklinde indi. bunu nasıl kuracağım bilmiyorum

ırmak

Alıntı yapılan: ibokozan - 17 Aralık 2009 - 00:37:48
tema işiyle pek ilgilenmiyordum aslında ama şu an icon paketi indiriyorum paketin adı magog white versiyon 9. 35 mb olması şaşırttı beni. yardımınıza ihtiyaç duyabilirim

7zip programıyla açılması lazım.
Lazım değil kesinlikle açılır hatta:)

ceruti

arkadaşlar merhaba,dediğiniz gibi tema dosyasını görünüm tercihleri/tema içine sürükleyip bırakıyorum ama tema kurulumu başarısız oldu ,dizin dizin üzerine taşınamıyor diyor  yardım ederseniz sevinirim....

heartsmagic

Alıntı yapılan: ceruti - 30 Aralık 2009 - 23:28:47
arkadaşlar merhaba,dediğiniz gibi tema dosyasını görünüm tercihleri/tema içine sürükleyip bırakıyorum ama tema kurulumu başarısız oldu ,dizin dizin üzerine taşınamıyor diyor  yardım ederseniz sevinirim....

Tema hangi tema? Arşivi açınca içinden bir başka arşiv daha çıkıyor mu?

HaCKRaM

Alıntı yapılan: ibokozan - 17 Aralık 2009 - 00:37:48

verdiğin linkten ben indirip kurdum hiç bir sorun yoktu. üstelik dosya .zip değil .tar.gz uzantılı. simgelerde güzelmiş bu arada!
Bizim görüşümüz -ki halkçılıktır-kuvvetin, kudretin, egemenliğin, yönetimin doğrudan doğruya halka verilmesidir, halkın elinde bulundurulmasıdır. 1920 G. M. Kemal Atatürk

Devrim yasası, eldeki yasaların üstündedir. Bizi öldürmedikçe, bizim kafalarımızdaki akımı boğmadıkça, başladığımız devrim ve yenilik bir an bile durmaz

ceruti

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Aralık 2009 - 20:38:22
Alıntı yapılan: ceruti - 30 Aralık 2009 - 23:28:47

Tema hangi tema? Arşivi açınca içinden bir başka arşiv daha çıkıyor mu?

tar.gz uzantılı dosya,içinden sadece tema dosyası çıkıyor.yazılanları yapıyorum ama hata veriyor...

kozanibo

tema emerald dosyası olabilir. bu durumda .emerald ile biten dosyayı emeralda göstermen gerekebilir. tabi öncelikle emerald kurmalısın.

By_KIRTAN

arkadaşlar ben ubuntuyu yüklemeden önce facebookta bi video izleyip ubuntuya geçmeye karar verdim ama oradaki gibi yapamadım. orada akvaryum var balıklar yüzüyor ve ekranı küp gibi dönderip yeni pencerelere geçiyorsun gerçi bu anlatım şeklim biraz saçma oldu ama umarım anlayan olmuştur ve bana yardımcı olabilecek biri çıkar =)

heartsmagic

Alıntı yapılan: By_KIRTAN - 01 Ocak 2010 - 14:57:10
arkadaşlar ben ubuntuyu yüklemeden önce facebookta bi video izleyip ubuntuya geçmeye karar verdim ama oradaki gibi yapamadım. orada akvaryum var balıklar yüzüyor ve ekranı küp gibi dönderip yeni pencerelere geçiyorsun gerçi bu anlatım şeklim biraz saçma oldu ama umarım anlayan olmuştur ve bana yardımcı olabilecek biri çıkar =)

Forumda compiz, atlantis gibi aramalar yaparsan istediğin şey için yolculuğa başlamış olursun.

RoXoN

Win7 temasını denemek istiyorum. Bir türlü beceremedim kurmayı. Şu linkteki temayı kurmak istiyorum. İnen dosyayı tema sekmesine sürüklediğimde. Bir tema dosyaı olmaya bilir gibi bir hata veriyor.