9.04 açılmıyor ?

Başlatan obenobne, 27 Nisan 2009 - 18:05:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

Ayni sorun bende de var. 5 format oldu ayni sorunu yasiyorum ama bu sefer format atmak istemiyorum :'( Su anda boot ekraninda sadece normal sekilde ubuntuyu acabiliyorum. Live cd ile actigim ubuntudan nasil kurdugum driverleri silebilirim

heartsmagic

Alıntı yapılan: esrama - 25 Haziran 2009 - 21:16:05
Ayni sorun bende de var. 5 format oldu ayni sorunu yasiyorum ama bu sefer format atmak istemiyorum :'( Su anda boot ekraninda sadece normal sekilde ubuntuyu acabiliyorum. Live cd ile actigim ubuntudan nasil kurdugum driverleri silebilirim

Ubuntu'yu kurtarma kipinde açarak istediğini yapabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

Kurtarma kipi ? O şekilde açmam için ne yapmam gerekiyor ?

Birde http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8836.msg108925.html#msg108925 burada anlatılan gibi xor.conf dosyasını değiştirdim. Fakat eski hali elimde yok. Bir örnek dosya vermeiz mümkün mü ?

localhost

recovery modda sistemi acin. ROOT ile sisteme baglanin. ardindan asagidaki komutu verin. Sonra normal bir sekilde sistemi acin. Bu sekilde MESA Sürücülerini kurmus olursunuz.

sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
Linux LPIC1 - MCSA

esrama

localhost

Komutu unutmazsin. Karsilastigin sorunlari bu komutla cözebilirsin.
Linux LPIC1 - MCSA

harmanim

arkadaşlar evdeki masaüstü bilgisayarımda ati radeon x1050 mevcut. bahettiğiniz sorun bende yok. tekrar ediyorum bu sorun bende yok. ubuntu 9.04 kullanıyorum. compiz mükemmel çalışıyor. ne yaptın diye sorarsanız eğer hiç * bir şey yapmadım. sadece ubuntuyu normal bir şekilde kurdum. daha sonra istediği güncellemeleri yaptım. gayet raht ve akıcı olarak compiz kullanıyorum.

eve gittiğimde masaüstü bilgisayarımın xorg.conf dosyasının içeriğini de yollarım. belki bir çözüm yolu bulursunuz oradan.

heartsmagic

Alıntı yapılan: harmanim - 27 Temmuz 2009 - 23:33:55
arkadaşlar evdeki masaüstü bilgisayarımda ati radeon x1050 mevcut. bahettiğiniz sorun bende yok. tekrar ediyorum bu sorun bende yok. ubuntu 9.04 kullanıyorum. compiz mükemmel çalışıyor. ne yaptın diye sorarsanız eğer hiç * bir şey yapmadım. sadece ubuntuyu normal bir şekilde kurdum. daha sonra istediği güncellemeleri yaptım. gayet raht ve akıcı olarak compiz kullanıyorum.

eve gittiğimde masaüstü bilgisayarımın xorg.conf dosyasının içeriğini de yollarım. belki bir çözüm yolu bulursunuz oradan.

Sürücü olarak Mesa kullanılıyordur ve Compiz rahatlıkla çalışır. Ancak 3B istenen bir oyunda sorun çıkabilir. Hoş, bir arkadaş onda da sorun yok demişti. xorg.conf dosyasından ziyade:

glxinfo | grep render çıktısı iş görecektir.

harmanim

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Temmuz 2009 - 21:26:01
Alıntı yapılan: harmanim - 27 Temmuz 2009 - 23:33:55

Sürücü olarak Mesa kullanılıyordur ve Compiz rahatlıkla çalışır. Ancak 3B istenen bir oyunda sorun çıkabilir. Hoş, bir arkadaş onda da sorun yok demişti. xorg.conf dosyasından ziyade:

glxinfo | grep render çıktısı iş görecektir.

dediğin komutun çıktısını yollarım gece eve gidince. şu an için işteyim.

harmanim

söylediğin komutun çıktısını aşağıya kopyaladım. sanırım mesa driverlarını kullanıyorum.

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Mesa DRI R300 20060815 x86/MMX/SSE2 TCL

heartsmagic

Evet mesa sürücülerini kullanmaktasın. Herhangi bir oyunda (3B isteyen) sıkıntı yaşıyor musun?

harmanim

henüz denemedim. denediğimde izlenimlerimi yazarım. ama bugün bilgisayarın biraz yavaş çalıştığını farkettim. dizüstümde de aynı versiyonu var. dizüstüm core2duo 2.26 ghz, 4 gb hyperx kingston ram, 1024 mb 128 bitlik 9650m nvidia sistemine sahip. e masaüstü de core2duo e4400 işlemci 1 gb ram, x1050 ati ekran kartı var. ama ciddi bi yavaşlık söz konusu masaüstünde. sebebi ati ekran kartı olabilir mi?

garafatma

Muhtelemen ATI yüzünden, ATI driver kurulumu mevcut forumda.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010